5G, dirbtinis intelektas ir daiktų internetas pagreitina vaizdo apsaugos sprendimų saugyklų poreikį

Paskelbta 2022-05-25


Technologijų naujovės skatina vaizdo stebėjimo pramonės augimą. Dirbtinis intelektas, daiktų internetas ir 5G technologijos sparčiai tobulėja, todėl vaizdo apsaugos srityje atsiranda daug naujų produktų, paslaugų ir taikomųjų programų.
 
Tikimasi, kad vaizdo apsaugos rinka 2026 m. pasieks 69,1 mlrd. dolerių, palyginti su 42,9 mlrd. dolerių 2021 m., ir prognozuojamu laikotarpiu augs 10 proc. sudėtiniu metiniu augimo tempu (CAGR).* Didesnis dirbtinio intelekto ir daiktų interneto naudojimas vaizdo apsaugoje padės padidinti saugumą, nes saugumo grėsmių vis daugėja.
 
Tikimasi, kad 5G plitimas taip pat turės didelę įtaką vaizdo apsaugos sprendimams, nes jis žada didesnį duomenų srauto pralaidumą, mažą vėlinimą, didelį patikimumą ir saugų tinklo ryšį, taip pat didesnį mastelio keitimą ir lankstumą. Šios savybės turės ypatingą poveikį realaus laiko analizei ir vaizdo stebėjimui.
 
Pažanga dirbtinio intelekto, daiktų interneto ir 5G srityse taip pat reiškia, kad kamerų surenkamų duomenų kiekis eksponentiškai didėja. Naudojant itin didelės raiškos kameras ir dirbtinį intelektą, vaizdo apsaugos sistemos renka ir saugo vis daugiau duomenų. Todėl reikia didelio našumo saugumo klasės kraštinių saugyklų sprendimų, kurie būtų įperkami, patikimi ir lankstūs.


Taikomosios programos, lemiančios kraštinių saugyklų poreikius


Pasak "Micron Technology" vyresniojo segmento rinkodaros vadybininko Joey Lino, taikomųjų programų, kuriose gali būti naudojama kraštinė saugykla vaizdo apsaugos sistemose, yra begalė, tačiau šios penkios taikomosios programos smarkiai auga dėl dirbtinio intelekto, daiktų interneto ir 5G naudojimo.


1. Debesijos vaizdo apsaugos sprendimai

Pastaraisiais metais debesijos vaizdo apsaugos sprendimai tampa vis populiaresni dėl lengvo diegimo. NVR, serverių ar sudėtingų laidų nereikia - duomenys saugomi pakraštyje ir perduodami į debesį. Šis "krašto debesies" derinys reiškia, kad surinktus vaizdo duomenis galima saugoti pačioje kameroje, naudojant "microSD" atminties kortelę, o tada prireikus perkelti į debesį, kad būtų galima lengvai pasiekti, taip sutaupant brangų duomenų srauto pralaidumą.
 
Debesis yra puikus sprendimas įmonėms, ieškančioms lankstaus ir ekonomiško būdo stebėti ir valdyti daugelį objektų nuotoliniu būdu iš bet kada ir bet kur prie interneto prijungto įrenginio. Debesijos sprendimams taip pat galima taikyti įvairią dirbtinio intelekto analitiką, kuri galutiniams naudotojams suteikia išmanesnius duomenis, kad jie galėtų aktyviau užtikrinti savo patalpų saugumą ir apsaugą. Be to, didėjant 5G ryšio prieinamumui, debesijos vaizdo apsaugos sprendimams bus labai naudingas didesnis duomenų srauto pralaidumas ir mažas vėlavimas.


2. Išmanieji namai

Per pastaruosius kelerius metus išmaniųjų namų rinka labai išaugo, o tam didelę įtaką padarė daiktų internetas. Vaizdo apsaugos kameros ir vaizdo durų skambučiai tapo pagrindiniais šiuolaikinių išmaniųjų namų komponentais. Lengvai įdiegiamos ir lengvai stebimos šiuolaikinės namų apsaugos kameros ir vaizdo durų skambučiai suteikia namų savininkams nebrangų būdą apsaugoti savo namus, kartu suteikiant prieigą prie vaizdo iš delno. Išmaniųjų namų prietaisų kraštinė saugykla gerokai palengvina "pasidaryk pats" kamerų įrengimą, nes nereikia sudėtingų ir nereikalingų laidų prie fizinės saugyklos sistemos.


3. Mobilios, ant kūno nešiojamos apsaugos kameros

Mobiliųjų, ant kūno nešiojamų kamerų taikomosios programos tampa vis populiaresnės teisėsaugos ir įmonių dėvimų kamerų sektoriuose, pavyzdžiui, apsaugos agentūrų, mažmenininkų, sandėliavimo ir logistikos. Vaizdo ir garso įrašai saugomi tiesiai į įmontuotą "microSD" kortelę, o tada transliuojami arba valdomi centralizuotai, integruojant su vaizdo ar įrodymų valdymo sistema, kad būtų galima nedelsiant reaguoti, valdyti incidentus ar mokyti.


4. AI apsaugos kameros

Dėl dirbtinio intelekto pažangos kameros tapo protingesnės nei bet kada anksčiau. Daugelį metų vaizdo analizė dėl netikslumo, nenuoseklumo ir kainos nesugebėjo iš tikrųjų įsitvirtinti rinkoje. Tačiau šiandien dėl dirbtinio intelekto analizė tapo ne tik tikslesnė, bet ir lengvai įdiegiama. Technologinė pažanga suteikė galimybę vykdyti analizę išmaniųjų kamerų pakraščiuose. Tokią analizę, kaip veido atpažinimas, žmonių skaičiavimas ir kt. dabar galima atlikti pačioje kameroje, todėl net ir mažiausios įmonės gali pasinaudoti naudingomis įžvalgomis, gautomis iš dirbtinio intelekto analizės.
 
Tačiau išmaniosios kameros su integruota analitika ir dirbtiniu intelektu generuoja didžiulį kiekį duomenų - kuo daugiau dirbtinio intelekto funkcijų, tuo daugiau duomenų. Be to, kad dirbtinio intelekto programos galėtų "mokytis", surinktus duomenis fotoaparate reikia saugoti ilgesnį laiką, kad būtų galima optimizuoti veikimą. Dėl to kraštinis saugojimo įrenginys yra labai svarbi kamerų su dirbtiniu intelektu sudedamoji dalis.

5. Vaizdo telematika

Pasak "Gartner", 2023 m. automobilių pramonė taps didžiausia 5G daiktų interneto sprendimų rinkos galimybe ir sudarys 53 % visos 5G daiktų interneto galutinių taškų rinkos.** Vaizdo telematika sujungia vaizdo įrašus su transporto priemonių duomenimis, kad pagerintų automobilių parko valdymą. Integruotas dirbtinis intelektas realiuoju laiku atlieka analizę ir įspėja vairuotojus, taip padidindamas transporto priemonių saugumą ir išvengdamas susidūrimų. Tuo pat metu duomenis galima perduoti per debesiją 5G tinklais, todėl automobilių parkų valdytojai gali gauti puikią darbuotojų ir turto priežiūrą. Kraštinė vaizdo telematikos saugykla yra labai svarbi incidentų valdymo dalis automobilių parkų valdytojams.

 

Kraštinių saugyklų privalumai vaizdo įrašų programose


Kraštinių saugyklų nauda vaizdo programose apima ne tik ekonominę naudą. Pirmiausia, ji sumažina pačių kamerų naudojamą duomenų srauto pralaidumą. Tai ypač naudinga tose srityse, kur pralaidumas ribotas. Kiti privalumai - paprastas diegimas ir valdymas, taip pat mastelis, nes nereikia fizinių įrašymo sistemų. Tai leidžia naudotojui sutaupyti debesų saugyklos išlaidas.


Kraštinės saugyklos reikalavimai

Atsižvelgiant į pirmiau minėtus naudojimo atvejus, pramoninė "microSD" kortelė būtų priimtiniausias pasirinkimas kraštinės saugyklos taikomosioms programoms vaizdo apsaugos srityje, atsižvelgiant į jos privalumus - išimamąją saugyklą su mažesniu užimamu plotu. Nors specifika gali skirtis priklausomai nuo taikymo srities, Linas nurodė keletą bendrų reikalavimų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis kraštinę saugyklą.

  •     Patikimumas: Nuo to, kur įrenginys yra, priklausys, kokio tipo kraštinės saugyklos reikia. Paprastai vaizdo apsaugos sprendimai turi būti tvirti ir atsparūs oro sąlygoms. Taip pat reikia atsižvelgti į tokias aplinkybes kaip judėjimas ir temperatūra. Pavyzdžiui, mobiliuosiuose ir vaizdo telematikos saugumo sprendimuose, kai vaizdo įrenginiai yra transporto priemonėje, kuri nuolat judės ir bus veikiama didelio karščio, labai svarbi didelio atsparumo pramoninė "microSD" kortelė.

     

  •     Našumas: Galima drąsiai teigti, kad visiems vaizdo apsaugos sprendimams reikalingi patikimi saugojimo sprendimai, nes kelių sekundžių vaizdo įrašo praradimas gali tapti lemiamu veiksniu nustatant, kas iš tikrųjų įvyko ir kas turėtų būti laikomas atsakingu. Vartotojo klasės mažmeninė "microSD" kortelė gali būti nepajėgi susidoroti su dideliu darbo krūviu apdorojant 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę veikiančias kraštinio įrašymo programas, todėl gali kilti kadrų kritimo problemų ir įrašymas nutrūkti. Siekiant sumažinti duomenų praradimo riziką, labai svarbu būtų pasirinkti didelio našumo pramoninę "microSD" kortelę, optimizuotą nepertraukiamam įrašymui.


 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5506Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį