6 pagrindinės tendencijos, kurios lemia šiandieninius domofonus

Paskelbta 2021-10-04


Domofonai yra svarbūs prieigos prie pastatų kontrolės prietaisai. Laikui bėgant jie tapo pažangiais prietaisais, kurie tenkina įvairius galutinių naudotojų poreikius. Šioje pastaboje nurodomos kai kurios naujausios domofonų tendencijos.
 
Domofonai yra svarbi pastato saugumo dalis. Jie gali būti nepastebimi, palyginti su vaizdo stebėjimu ir įeigos kontrole, tačiau yra ne mažiau svarbūs. Tiesą sakant, "Grand View Research" duomenimis, 2018 m. pasaulinės vaizdo domofonų įrenginių rinkos dydis buvo įvertintas 17,82 mlrd. dolerių, o nuo 2019 iki 2025 m. numatoma, kad ji augs 12,8 proc. per metus.
 
Vis dažniau domofonų sprendimai virsta ne tik paprastomis vidaus ir lauko stotelėmis, kuriose lankytojas inicijuoja skambutį, o gyventojas paspaudžia mygtuką, kad jį įleistų. Nuotolinis valdymas ir integracija su kitomis sistemomis dabar įmanomi daugiausia dėl domofonų perėjimo prie IP. Toliau pateikiame keletą naujausių domofonų tendencijų.


Vaizdo įrašais pagrįsti
Vaizdo domofonai tapo labiau paplitę, palyginti su jų garso analogais. "Vaizdo domofonai yra ateitis. Naudodami IP, turite tokias funkcijas kaip HD, neįtikėtiną garso kokybę ir daugybę integravimo galimybių. HD vaizdo domofonai jau dabar plačiai naudojami tiek gyvenamuosiuose, tiek komerciniuose objektuose", - sako Tomas Vystavelas, 2N CPO.
 
Tačiau tai nereiškia, kad garso domofonai tapo atgyvena. Tiesą sakant, vis dar yra nemaža rinkos dalis, kurioje naudojami garsiniai domofonai. Viskas priklauso nuo to, kokiam tikslui naudojamas domofonas. "Garso domofonai yra labai paklausūs tose vietose, kur bendravimas ir pranešimai yra labai svarbūs. Pavyzdžiui, švietimo srityje, kur bendravimas klasėse ir bendri pranešimai yra gyvybiškai svarbūs mokyklos funkcionavimui, arba ligoninėse, kur slaugytojai ir pacientai turi turėti galimybę bendrauti", - sako Bradas Kamcheffas, "Aiphone" rinkodaros vadovas.


Valdymas iš bet kurios vietos
Valdymas iš bet kurios vietos tapo pagrindine domofonų sprendimų tendencija. "Valdymas iš bet kurios vietos - populiarėja įmonių sprendimai, kai serveriai (valdymo sistemos) patalpinami vietose, kuriose yra dubliavimo galimybė. Ateityje bus naudojamos debesų kompiuterija pagrįstos domofonų sistemos", - sako Arya Varma, "TKH Security & Airport Solutions Asia" generalinis direktorius.

"Nuotolinė prieiga ir stebėjimas neabejotinai yra didžiausios pastarųjų kelerių metų tendencijos, nes tai leidžia nuolat stebėti objektą. Šie gebėjimai ypač paklausūs, kai kalbama apie federalinius ar vyriausybinius pastatus, kuriuose dėl pandemijos gali būti išvykę ištisi skyriai", - sako Kamcheffas. "Pavyzdžiui, jei lankytojas patenka į pastatą ir per domofoną paskambina į biurą, skambutis iš karto nukreipiamas nuotoliniu būdu dirbančiam asmeniui, nenutrūkstant ryšiui. Toks sklandus ryšys tiesiogiai pagerina lankytojų arba klientų patirtį. Be to, taip sudaromas įspūdis, kad pastatas yra užimtas labiau, nei atrodo, todėl tai taip pat veikia kaip atgrasymo nuo nusikaltimų priemonė."  


Mobiliosios programos
Su valdymu iš bet kurios vietos glaudžiai susijęs mobiliųjų įrenginių naudojimas kontrolei ir valdymui. "Jei, pavyzdžiui, esate darbe, bet į jūsų gyvenamąją vietą pristatomas maistas ar siuntiniai, galite nuotoliniu būdu suteikti prieigą tam, kam reikia", - sako Kamcheffas. "Dar vienas mobiliųjų programų privalumas - jos leidžia lengviau vykdyti apyvartą daugiabučiuose ar butuose. Objekto vadovybei tereikės iš naujo nustatyti padalinio durų stoties programinę įrangą ir panaikinti arba suteikti prieigą tiems, kuriems reikia pasikeisti. Nebereikės anuliuoti raktų kortelių ar rūpintis jų grąžinimu ar kopijomis."


Integracija su kitomis apsaugos sistemomis
Integracija su kitomis apsaugos sistemomis, tokiomis kaip vaizdo stebėjimo sistema, taip pat tapo labiau paplitusi. Pavyzdžiui, integruojant su vaizdo stebėjimo sistema, galima nustatyti neleistinus ar įtartinus asmenis ir išsiųsti pavojaus signalą. "Jau dabar domofono integracija su įvairiais įeigos kontrolės ir vaizdo valdymo sprendimais yra būtina daugelyje projektų. Integracija su VMS vaizdo analizei jau vyksta", - sako Varma.


Belaidis
Įprastai IP domofonai jungiami eterneto kabeliais. Tai galima padaryti belaidžiu ryšiu naudojant Wi-Fi. Be to, vis labiau dominuos ir korinio ryšio technologijos, tokios kaip 4G ir net 5G. "Labiau nei belaidis domofonas populiarės 4G ar 5G ryšio pagrindu veikiantis domofonas, kai duomenų perdavimas taps pigesnis, vietos bus nutolusios ir ryšys kabeliu taps iššūkiu. Ši tendencija dabar dar nėra labai pastebima, tačiau ateityje taip nutiks", - sako Varma.


Ligų kontrolė ir prevencija
Domofonai taip pat evoliucionavo, kad atitiktų naudotojų pandemijos poreikius. Pavyzdžiui, jie tapo labiau bekontakčiai ir dabar gali atlikti užimtumo valdymo vaidmenį. Šie klausimai bus išsamiau aptarti kitame straipsnyje.


Vertikalieji sektoriai
Nereikia nė sakyti, kad domofonai dažniausiai sutinkami daugiabučiuose ir daugiabučiuose pastatuose. Tačiau jie gali būti naudingi ir komerciniam sektoriui.

"Domofonai gali būti naudingi beveik visose komercinėse pramonės šakose, įskaitant švietimo, biurų ir medicinos sektorius", - sako A. Kamcheffas. "Pavyzdžiui, vyriausybinis pastatas gali pasinaudoti vaizdo domofono nuotolinio stebėjimo galimybėmis, kad galėtų atsiliepti į lankytojų skambučių užklausas, kai darbuotojai gali būti išvykę. Ligoninė gali įdiegti domofoną, kad pagerintų pacientų ir personalo bendravimą ir išvengtų perteklinių apsilankymų kambariuose. Pavyzdžiui, slaugytojas gali naudoti vaizdo domofoną, kad bendrautų su pacientu, kuris gali sirgti COVID-19, ir atsakytų į jo klausimus, be reikalo nerizikuodamas įeiti į kambarį. Mokykla gali naudoti domofoną bendravimui su mokiniais, nurodydama jiems tinkamus veiksmus prieš įeinant į patalpą, pavyzdžiui, primindama pamatuoti temperatūrą ar užsidėti veido kaukę."

 

Dahua-domofonai

 

 

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5486Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį