"ZKTeco" numato 5 pagrindines tendencijas saugumo rinkoje po Covid-19

Paskelbta 2021-09-28

COVID-19 padarė didelę įtaką vartotojų elgsenai. Manishas Dalalas, "ZKTeco USA" prezidentas ir įkūrėjas, kalbasi su asmag.com apie penkias pagrindines tendencijas, kurios paveiks apsaugos pramonę post-pandeminiame pasaulyje.
COVID-19 sutrikdė vartotojų elgseną visose pramonės šakose. Akivaizdžiausias pokytis - tai bekontakčių sistemų, leidžiančių žmonėms išlaikyti socialinį atstumą ir išvengti fizinio kontakto, atsiradimas.
 
Įeigos kontrolės segmente bekontaktės sistemos keičia pirštų atspaudų ir net RFID korteles. Nors pasaulis jau įveikė pirminę pandemijos grėsmę ir vakcinos padeda žmonėms susidoroti su šia problema, rinkoje pirmenybė bekontaktėms sistemoms nesumažėjo.
 
Tačiau tai tik ledkalnio viršūnė. Pandemija yra tikriausiai didžiausia pasaulinė krizė, su kuria dauguma žmonių susidūrė per savo gyvenimą, ir ji padarė jiems didžiulę įtaką. Pokyčiai, kuriuos sukėlė COVID-19, neapsiriboja vien tik bekontaktėmis sistemomis. Neseniai vykusiame pokalbyje su asmag.com Manišas Dalalas (Manish Dalal), "ZKTeco USA" prezidentas ir įkūrėjas, įvardijo penkias pagrindines tendencijas, kuriomis apsaugos pramonė vadovaujasi pasaulyje po COVID.


Veido atpažinimas įgauna pagreitį. QR kodai taip pat
COVID-19 protrūkis ir plitimas buvo beprecedentis. Greitis, kuriuo virusas pasiekė visus pasaulio kampelius, nustebino net labiausiai išsivysčiusios ekonomikos šalis. Rinka iš tiesų neturėjo nei laiko, nei išteklių apsvarstyti įvairias bekontaktes sistemas ir nuspręsti, kuri būtų geriausias pasirinkimas.
 
Pavyzdžiui, buvo skelbiama, kad veido atpažinimas užleis vietą pirštų atspaudų ir kortelių skaitytuvams dėl biometrinių duomenų saugumo ir patogumo, kad jie yra neliečiami. Daugeliu atžvilgių tai buvo prasminga, nes veido atpažinimas buvo išbandyta ir patikrinta technologija, kurią daugelis vertikaliųjų sektorių jau pritaikė.
 
Tačiau praėjus daugiau nei metams po COVID-19, rinka turėjo laiko apmąstyti įvairių būdų privalumus ir trūkumus. Nors veido atpažinimo sprendimai ir toliau išlieka labai paklausūs, kai kurie klientai norėjo ištirti ir mobiliuosius sprendimus.
 
"Po pandemijos išaugo susidomėjimas mobiliaisiais įgaliojimais, naudojančiais užkoduotą QR kodą", - paaiškino Dalal. "Kadangi mobilieji telefonai yra paplitę visur, o juos lengva naudoti mosikuojant telefonu arba rodant kodą ekrane, tai yra patogi technologija."
 
Tačiau Dalalas pridūrė, kad prieigos kontrolės programose, kur reikalingas didesnis saugumas, pirmenybė teikiama neliečiamoms biometrinėms technologijoms, pavyzdžiui, veido ir delno venų atpažinimui. Skirtingai nei prieš kelerius metus, dabar skaitytuvai su šiomis biometrinėmis technologijomis gali veikti ir patalpose, ir lauke, todėl jų pritaikymo sritis išsiplėtė.


Visiška integracija taps norma
Be didėjančio susidomėjimo bekontaktėmis sistemomis, pandemija taip pat paskatino nuotolinio valdymo augimą. Fizinės apsaugos pramonėje tai sudarė sąlygas labiau domėtis integruotomis platformomis, leidžiančiomis naudotis įvairiais sprendimais.
 
"Klientai nori matyti ir valdyti visas savo sistemas (prieigos, vaizdo, įsilaužimo ir kt.) iš vienos platformos", - pažymėjo Dalalas. "Naudojant žiniatinklio debesijos technologijas ir duomenų mainus tarp skirtingų sistemų, tai galima lengvai pasiekti. Tai suteikia klientui 360 laipsnių vaizdą iš vieno prietaisų skydelio, kitaip nei senesnės sistemos, kai klientai turėjo prisijungti prie skirtingų sistemų ir susieti išorinius duomenis."
 
Klientai nebenori pereiti nuo vieno sprendimo prie kito. Tai nepatogu ir atima daug laiko. Svarbiausia yra galimybė pasiekti paslaugas iš bet kurios vietos. Šiuo atžvilgiu "viskas viename" internetinė saugumo platforma "ZKBioSecurity" yra veiksmingas sprendimas klientams, suteikiantis centralizuotos prieigos ir visapusiškos kontrolės patogumą.


Analitika taps neatsiejama apsaugos sistemų dalimi
2020 m. išpopuliarėjo užimtumo valdymo sprendimai ir vaizdo įrašais grindžiami socialinio atstumo stebėjimo sprendimai. Tačiau ne visi jais naudojosi dėl abejonių dėl jų ilgalaikio reikalingumo ir tokių nuogąstavimų kaip privatumo pažeidimas.
 
Po metų atrodo, kad rinka turi daugiau aiškumo dėl krypties, kuria nori eiti. Ekonomikai ieškant saugių metodų, kaip pamažu grįžti į įprastas vėžes, tam tikri vaizdo analizės sprendimai taptų neišvengiami.
 
"Manau, kad analitikos svarba kasdien didėja, nes, pasitelkus naujus algoritmus ir technologijas, daug surinktos informacijos galima protingai pateikti klientui", - sakė Dalal. "Dabar, kai viskas pamažu, bet užtikrintai pradeda grįžti į "normalią" padėtį, įmonės norės turėti ataskaitas ir stebėti socialinę elgseną, užimtumą, darbuotojų efektyvumą ir pan."

Integratoriai turi daugiau pritaikyti
Pasikeitus galutinio kliento elgsenai, reikės keisti ir sistemų integraciją. Pasak Dalalo, pagrindinis skirtumas dabar yra tas, kad vartotojai nori daugiau pritaikymo nei bet kada anksčiau. Integratoriai turi mąstyti nestandartiškai, kad patenkintų klientų poreikius, turėdami ribotus išteklius ir prieinamas sąnaudas. Jiems reikėtų bendradarbiauti su tokia įmone kaip "ZKTeco", kuri siūlo visiškai pritaikomą programinę ir techninę įrangą, atitinkančią klientų reikalavimus.
 
"Manau, kad dabar, labiau nei bet kada anksčiau, svarbu prisitaikyti prie kliento poreikių", - sakė Dalalas. "ZKTeco" programinė ir techninė įranga yra lengvai integruojama. Mūsų programinė įranga yra atvira, siūlome API, "MS Active Directory" ir duomenų bazių atvaizdavimą trečiųjų šalių integracijai. Techninei įrangai teikiame atvirą SDK. Džiaugiamės galėdami diegti savo įrenginius kaip bendrą sprendimą arba kartu su kitais sprendimų teikėjais."
 
Daugelis klientų dabar mieliau patys atlieka tyrimus ir nurodo integratoriui, kokio įrenginio ar funkcijų jie nori. Be to, aptarnavimas ir priežiūra po įdiegimo tapo svarbiu galutinių naudotojų sprendimų priėmimo proceso komponentu.


Svarbiausia tampa didesnis klientų informuotumas  
Vis dažniau naudojant biometrinius sprendimus, prieigos kontrolė tapo saugesnė ir patogesnė nei bet kada anksčiau. Gerėjant klientų informuotumui, rinkoje gali padidėti tokių sprendimų, kaip veido atpažinimas, paklausa. Tačiau labai svarbu, kad sistemų integratoriai ir sprendimų teikėjai ir toliau padėtų klientams suprasti, kokius geresnius rezultatus teikia biometriniai prieigos kontrolės sprendimai.
 
"Biometrinių duomenų paklausa neabejotinai didėja, ir ji tik didės, nes klientai vis geriau supranta jų teikiamą naudą", - pažymėjo Dalal. "Geriausia tai, kad vartotojai jau yra susipažinę su tokiais būdais, kaip veido atpažinimas telefonams, planšetėms ar kompiuteriams atrakinti. Taigi, tas pats naudojimas durims atidaryti yra tik jų pratęsimas."
 
Tinkamas švietimas apie technologijas ir procesus padės pakeisti požiūrį. Jau dabar masiškai reikalaujama pertvarkyti vestibiulius ir įrengti turniketus su betiksliais biometriniais skaitytuvais. Kai vis daugiau klientų pamatys šių sprendimų naudą, paklausa dar labiau išaugs.


Baigiamasis žodis
Atrodo, kad COVID-19 sukėlė dramatiškų pokyčių saugumo rinkoje ir pramonėje. Tačiau atidžiau įsižiūrėjus paaiškėja, kad iš tikrųjų tai nėra pokyčiai - tiesiog natūralios pramonės evoliucijos pagreitėjimas.
 
Pavyzdžiui, net ir be COVID-19 rinka tam tikru metu būtų perėjusi prie tokių sprendimų kaip veido atpažinimas. Pandemija tik paspartino jų įsitvirtinimą ir pakeitė mūsų požiūrį į saugumą ir saugą. Betikslė prieigos kontrolė buvo neišvengiama tendencija, nes rinka ieško pažangesnių sprendimų.

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5420Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį