Kaip išsirinkti geriausią vaizdo stebėjimo kamerą

Paskelbta 2021-09-21

Išsirinkti geriausią vaizdo stebėjimo kamerą ne visada lengva užduotis, nes rinkoje yra daug kamerų gamintojų ir jų siūlomų sprendimų. Turėsite atsižvelgti į keletą veiksnių, įskaitant biudžetą, paskirtį, vietą, technologiją ir sąveiką. Net ir esant didžiuliam informacijos kiekiui internete, "Google" paieškos sistemoje vartotojai dažnai ieško klausimo: "Kaip išsirinkti vaizdo stebėjimo kamerą?".
 
"Vaizdo stebėjimo kameros naudojamos taip plačiai, kad prognozuojama, jog iki 2021 m. pabaigos pasaulyje bus naudojamas milijardas kamerų", - aiškina "Axis Communications" išmaniųjų miestų segmento plėtros vadybininkė EMEA regione Andrea Sorri. "Tokiam paplitimui yra rimta priežastis - vaizdo stebėjimas padeda gerinti saugą ir saugumą, o vis sudėtingesnė analizė gali tapti vertinga planavimo priemone. Tačiau stebėjimo kameros pasirinkimas gali atrodyti painus."
 
Kai įmonė nusprendžia investuoti į stebėjimo sistemą, reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Tai nėra paprastas sprendimas ir priklausys nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, konkretaus naudojimo atvejo, patalpų dydžio, vietos (viduje ar išorėje, veikiamos atšiaurių oro sąlygų ar apsaugotos ir t. t.), įgūdžių ir žinių, turimo biudžeto ir daugelio kitų.


Nustatykite kameros paskirtį
Svarbiausias veiksnys renkantis geriausią vaizdo stebėjimo kamerą yra suprasti jos galutinę paskirtį - kokias problemas ji turi spręsti ir ką ji turėtų suteikti aptikimo, identifikavimo ir duomenų gavybos galimybių požiūriu. Atrankos proceso metu reikia atsižvelgti į tokius skaudžius dalykus kaip patalpų stebėjimas 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę ir įmonės verslo politikoje nustatyti atitikties reikalavimai.
 
"Pirmiausia reikia apibrėžti stebėjimo sprendimo tikslus - ką įmonė siekia pasiekti investuodama į tinklo kamerų sistemą?" sako A. Sorri. "Ar tai yra įsilaužimų stebėjimas, vandalizmo prevencija, darbuotojų saugumo užtikrinimas, eismo stebėjimas ar nepageidaujamo elgesio aptikimas, ar šių ir kitų tikslų derinys? Be kitų veiksnių, nuo stebėjimo tikslo priklausys, koks matymo laukas ir kokybė bus reikalingi, kokia bus kameros vieta, taigi, kokio tipo kameros reikės."


Apibrėžkite dominančią sritį ir reikalavimus
Kitas žingsnis - nustatyti, kiek yra dominančių sričių, kiek jų reikia aprėpti ir kaip arti viena kitos jos yra. Nuo šių parametrų priklausys, kokių tipų ir kiek kamerų reikės. Pavyzdžiui, tinkamą teritorijos aprėptį galite pasiekti naudodami kelias stacionarias kameras arba tik kelias pasukamas ir priartinamas (PTZ) kameras.
 
"Susitarus dėl pozicijos, įmonės turėtų išanalizuoti teritoriją, kurioje joms reikia stebėjimo - dieną ir naktį, bet kokiomis oro sąlygomis - kad įvertintų apšvietimo reikalavimus", - sako A. Sorri. "Tai turi tiesioginę įtaką kameros gebėjimui fiksuoti funkcinius vaizdus. Pavyzdžiui, ar teritorija yra patalpoje, ar daugiausia lauke? Ar yra natūralus, ar papildomas apšvietimas? Bet kuriuo atveju apšvietimas turės įtakos tinklo kameros pasirinkimui, ir į tai reikėtų atsižvelgti renkantis tinkamą modelį."


Atsižvelkite į pramonės šaką, kad išsirinktumėte geriausią vaizdo stebėjimo kamerą
Kitas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra pramonės šaka, kurią kamera aptarnauja. Skirtingoms pramonės šakoms reikalingos skirtingos kameros funkcijos - todėl pirmas žingsnis yra suprasti galutinio naudotojo prioritetus ir pageidaujamus veiklos reikalavimus.
 
Bendrovės "Honeywell Building Technologies" pasaulinis produktų vadybininkas Markas Openshaw atkreipia dėmesį į tai, kad ypatingos svarbos infrastruktūros pastato, pavyzdžiui, duomenų centro, poreikiai gerokai skiriasi nuo mažos mažmeninės parduotuvės poreikių. Paprastai kameros pasirinkimas apima tris kriterijus: ką kamera turi aptikti, ką ji turi nustatyti ir kokio dydžio plotą reikia aprėpti.
 
"Paimkime nedidelę mažmeninės prekybos parduotuvę - tokios įmonės paprastai ieško nebrangių, didelės raiškos kamerų, kurias galima lengvai pasiekti mobiliuoju telefonu, - aiškina Openshaw. "Galutinis vartotojas gali turėti ir kitų poreikių, pavyzdžiui, pranešimą, kuris įspėtų, kai klientas į parduotuvę įeina pro nurodytas išėjimo duris.
 
Sorri taip pat sutiko, kad pramonės segmentas taip pat turės įtakos kameros pasirinkimui, ir pridūrė, kad kai kuriose situacijose pirmenybė teikiama atviram, o ne slaptam stebėjimui (ir, tiesą sakant, atvirkščiai). Tai, žinoma, turės įtakos kamerų tvirtinimo, korpuso ir padėties pasirinkimui.


Kamerų funkcijos - analizė
Tokioms funkcijoms, kaip įspėjimų gavimas, kai kas nors įeina į parduotuvę, reikalinga vaizdo analizė ir judesio aptikimas, todėl gali nereikėti valdymo patalpos, kurioje apsaugos komandos narys stebėtų vaizdo įrašus. Tinkamai nustačius vaizdo analitiką, ji gali stebėti didesniu tikslumu nei žmonės.

"Išplėstinė analizė suteikia įmonėms ir viešojo sektoriaus organizacijoms dar vieną tinklo stebėjimo kamerų vertės lygį", - sakė Sorri. "Pažangiausios kameros, įskaitant analitiką tinklo pakraštyje, pačiose kamerose, užtikrina realaus laiko analizę, kuri yra neįkainojama tam tikrose situacijose, bet ne kiekvienoje instaliacijoje reikalinga."
 
Svarbu nepamiršti, kad vaizdo kokybė ir gebėjimas atpažinti ar identifikuoti asmenį ar objektą priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant objekto judėjimą, vaizdo suspaudimą, apšvietimo sąlygas, kameros fokusavimą ir objektyvo iškraipymą.


Kamerų funkcijos - aparatinė įranga
Nors pirmiau pateiktas pavyzdys yra konkretaus pastato, turinčio pažangesnių vaizdo analizės poreikių, pavyzdys, pati kamera yra lemiamas vaizdo stebėjimo katalizatorius. Pasak Openshaw, dienos šviesoje arba įprastomis darbo valandomis pirmenybė teikiama spalvoms ir didelei raiškai. Tačiau tikrasis geros kameros išbandymas yra jos veikimas esant silpnam apšvietimui arba be apšvietimo - kameros gebėjimas matyti naktį ne tik vizualinio vaizdo dažniais. Norint išsirinkti geriausią vaizdo stebėjimo kamerą, atitinkančią jūsų reikalavimus, būtina patikrinti aparatinės įrangos našumą.
 
"Aukštos kokybės vaizdas esant silpnam apšvietimui paprastai galiausiai tampa pagrindiniu elementu, kuris paskatina galutinį naudotoją pasirinkti vieną kamerą, o ne kitą geriausią alternatyvą", - sakė Openshaw. "Kai ši funkcija suderinama su infraraudonųjų spindulių vaizdavimu, kuris užtikrina aiškų naktinį matymą visiškoje tamsoje net ir didesniu atstumu, kamera tampa daug efektyvesnė, ypač jei ji turi pažangią vaizdo analizę."
 
Be vaizdų, gaunamų esant silpnam apšvietimui arba be jo, kita populiari kameros funkcija yra platus dinaminis diapazonas, užtikrinantis aiškumą didelio kontrasto fone. Taip pat yra daugiajutiklinių kamerų, kurios siūlo 180 laipsnių panoramą, ir "žuvies akies" kamerų tiems, kurie pageidauja 360 laipsnių vaizdo.
 
Kai viena kamera nukreipta viena kryptimi, ji gali nepastebėti veiklos, kurioje gali būti rodomi svarbūs įrodomieji kadrai. Šios kameros suteikia galimybę vienu kameros objektyvu matyti toliau ir tiksliau, todėl galutiniams naudotojams suteikiama didelė nauda.
 
Kiti populiarūs modeliai - termovizorinės kameros, kuriomis galima aptikti įsibrovėlius bet kokiomis oro sąlygomis, ir prie dronų tvirtinamos kameros, kurios siūlo vertingus sprendimus transporto stebėjimui ir panašioms reikmėms.


Apsvarstykite biudžetą
Dar vienas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra biudžetas. Smulkiojo verslo savininkai dažnai turi pirmiausia rūpintis biudžetu ir nori kokybiškos kameros, kurią būtų lengva įdiegti, kuri būtų pasiekiama mobiliuoju telefonu ir nekeltų rūpesčių. Gana dažnai renkantis geriausią vaizdo stebėjimo kamerą svarbiausia pasirinkti geriausią variantą neviršijant riboto biudžeto.
 
Galutiniai naudotojai turėtų atkreipti dėmesį į bendrą nuosavybės kainą, įskaitant garantijas ir kibernetinio saugumo apsaugą. Siekdami didesnio ekonominio efektyvumo, galutiniai naudotojai norės išmaniosios sistemos, o tam vėlgi reikalinga vaizdo analizė.
Patikrinkite kibernetinio saugumo apsaugą
Kibernetinis saugumas, šifravimas ir infraraudonųjų spindulių vaizdai taip pat yra augančios tendencijos, kurios šiuo metu lemia vaizdo stebėjimo kamerų pasirinkimą, ypač vyriausybinių ir kitų ypatingos svarbos infrastruktūros objektų klientams.
 
Tokiuose objektuose dažnai pirmenybė teikiama kibernetiniam saugumui, todėl už pirkimus atsakingi pareigūnai ieško sistemos, kuri atitiktų teisės aktų reikalavimus, būtų saugi ir labai patikima - tokia, kuri apsaugotų duomenis nuo kameros iki stebėjimo.


Apsvarstykite vietą
Sprendimą lemia ir vieta bei grėsmės tipas. Net ir geriausia lauko apsaugos kamerų sistema nebus veiksminga, jei bus įrengta patalpose. Termovizorinės kameros gali aptikti potencialius įsibrovėlius iki 15 mylių atstumu, taip suteikdamos papildomą reagavimo laiko atsargą. Sprogimui atsparios kameros, dažniausiai naudojamos pavojingose pramonės šakose, yra sutvirtintos apsauginiu korpusu.
 
Kitas veiksnys, į kurį turi atsižvelgti galutiniai naudotojai, yra visiškai naujos sistemos įrengimas arba esamos sistemos papildymas. Kurdami naują sistemą, jie turi tuščią drobę, kurią galima pritaikyti prie galutinio naudotojo poreikių, o ne montuoti naują įrangą prie esamos sistemos.
 
Geriausios vaizdo stebėjimo sistemos veiksniai, išskyrus kamerą
Siekiant sukurti geriausią vaizdo stebėjimo sistemą, reikia atsižvelgti ne tik į pačią kamerą, bet ir į daugybę kitų veiksnių, pavyzdžiui, jungiklius, įrašymo įrenginius ir vaizdo analizę. Svarbu atsižvelgti į visus šiuos veiksnius, kad būtų geriausiai atsižvelgta į unikalų galutinio naudotojo naudojimo atvejį ir pasirinktas geriausias sprendimas. Minėti veiksniai yra pagrindinis orientyras renkantis geriausią vaizdo stebėjimo kamerą, atitinkančią jūsų reikalavimus.
 
"Mano baigiamasis patarimas būtų toks: turėkite visiškai aiškų stebėjimo sprendimo tikslą ir dirbkite su partneriu ekspertu, turinčiu žinių, įgūdžių ir įrankių jam sukurti", - pataria Sorri.

 

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5494Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį