Ar šiandien nusiplovėte rankas prieš įeidami į darbo vietą? Ar pasinaudojote vienu iš tų neįmantrių dezinfekavimo buteliukų, kuriuos darbdavys galbūt laikė prie įėjimo, kad įsitikintumėte, jog ant jūsų rankų nėra koronaviruso? Ar tinkamai dėvite tą savo kaukę ir čiaudėdami užsidengėte veidą servetėle?
Trumpai tariant, ar jūsų elgesys atitinka sveikatos priežiūros rekomendacijas?
Darbuotojams grįžtant į biurus, pirkėjams - į prekybos vietas, o visiems visur einant, nes vyriausybės sušvelnina uždarymo apribojimus, pasaulis susiduria su nauja problema. COVID-19 pandemija dar toli gražu nesibaigė, tačiau ekonomika nebegali sau leisti likti uždaryta. O kad jos liktų atviros, žmonės turėtų elgtis taip, kaip reikia elgtis pandemijos metu.
Keisti elgesį - nelengva užduotis, net ir tada, kai pandemija kelia mirtiną baimę visame pasaulyje. Štai kodėl daugeliui žmonių sunku mesti rūkyti. Štai kodėl vis dar turime greito maisto. Štai kodėl žmonės bando vadovautis tokiomis teorijomis kaip "21 diena įpročiui pakeisti", nepaisant to, kiek jos veiksmingos.
Tačiau kas nutinka, kai valdžios institucijos neturi kito pasirinkimo?
Štai čia matome naujų technologijų atsiradimą. Na, pačios technologijos nėra naujos, tačiau dabar jos pateko į naują kategoriją - "elgesio internetas" (IoB).
Paprasčiau tariant, tai jutiklių, kamerų, RFID ir kt. naudojimas, kuris leistų rinkti duomenis apie žmonių elgseną, kuriuos būtų galima panaudoti siekiant suprasti, kur reikia pokyčių, ir tada imtis veiksmų. Niekas negali rankiniu būdu stebėti žmonių, kad žinotų, ar jie plauna rankas, dėvi kaukes ir išlaiko socialinį atstumą. Kita vertus, technologijos tai gali.
Praėjusiais metais "Gartner" prognozavo, kad daiktų valdymas bus svarbiausia 2021 m. technologinė tendencija, leidžianti įmonėms išlikti atsparioms dabartiniam scenarijui. Turėdami duomenų apie žmonių elgesį ir jais pagrįstą politiką, sulauksime esminių pokyčių organizacijų ir valdžios institucijų bendravimo su žmonėmis srityje.
"Iki 2023 m. individualią veiklą skaitmeniniu būdu stebės "elgesio internetas", kuris turės įtakos 40 proc. žmonių visame pasaulyje teisei į išmokas ir paslaugas", - teigia "Gartner".
Dėl to valdžios institucijoms neišvengiamai kils keletas teisinių ir etinių dilemų. Nesibaigiančiose diskusijose dėl privatumo teks spręsti dar vieną klausimą. Tačiau IoB ir jo technologijos nebus naujiena saugumo pramonei.
Elgesio stebėjimas saugumo pramonėje
Saugumo pramonė pradėjo stebėti žmonių elgesį gerokai anksčiau, nei COVID-19 atkreipė pasaulio dėmesį. Vaizdo analizės sprendimai, kuriais galima stebėti, ką žmonės daro pakartotinai, padėjo padaryti vietas saugesnes ir patobulinti verslą. Įvairių vertikalių verslų įmonės vienokia ar kitokia forma juos naudoja naudodamos išmaniąsias stebėjimo kameras, kuriose veikia dirbtinio intelekto algoritmai.
Mažmeninės prekybos įmonės vaizdo analizę naudoja vartotojų elgsenai stebėti, kad suprastų, kaip galėtų pagerinti pardavimus ir rinkodarą. Kameros, stebinčios keistą elgesį, pavyzdžiui, ilgiau nei įprastai besisukiojančius žmones, gali įspėti operatorius.
Kelyje yra kamerų, kurios gali nustatyti vairuotojų elgesio modelius ir padėti valdžios institucijoms optimizuoti eismą. Tai tik ledkalnio viršūnė, kalbant apie kompiuterinės regos galimybes.
Ką IoB reiškia saugumo pramonei
Daiktų mainų plėtra suteikia saugumo pramonei galimybę padėti įmonėms išlikti stiprioms, kai pasaulis stengiasi atsistoti ant kojų. Dauguma įmonių jau turi stebėjimo kameras, kurias integratoriai gali panaudoti teikdami IoB paslaugas.
Tai jau pastebėjome naudodami vaizdo analizės sprendimus, kuriais nustatomas kaukės atitikimas ir socialinis nutolimas. Tačiau tikrosios galimybės slypi už COVID-19 ribų. Įdomus pavyzdys - kaip kai kurios automobilių parko valdymo įmonės naudoja vaizdo analizę vairuotojų elgesiui stebėti. Jei sistema nustato, kad vairuotojas yra pavargęs ar mieguistas, ji iš karto įspėja operatorius.
Vaizdo kameros taip pat gali stebėti žmonių elgesį viešosiose erdvėse, kad būtų galima aptikti anomalijas ir iš karto sužinoti, ar įvyko nelaimingas atsitikimas arba koks nors nepageidaujamas incidentas.
Pavyzdžiui, operatoriai gali nustatyti, ar žmogus nukrito. Saugos ir saugumo dalykų interneto svetainėje šia tema paskelbtame tinklaraščio įraše nurodoma, kad kameros gali atpažinti žmogų, kuris galėjo nukristi dėl ligos, alkoholio ar nusikaltimo.
Eismo kameros, kuriose įdiegta vaizdo analizė, taip pat gali patikrinti, ar vairuotojas vairuodamas nesinaudoja mobiliuoju telefonu, ar yra prisisegęs saugos diržus ir pan. Tai ypač aktualu, nes, Nacionalinės saugumo tarybos duomenimis, dėl mobiliojo telefono naudojimo vairuojant JAV kasmet įvyksta 1,6 mln. avarijų. Beveik 390 000 sužeidimų kasmet patiriama dėl eismo įvykių, kuriuos sukėlė SMS žinučių rašymas vairuojant.
Analizė taip pat gali leisti teisėsaugos institucijoms stebėti nusikalstamumo žemėlapius ir stebėti, kaip didėja veiklos, galinčios rodyti potencialias grėsmes, skaičius. Tokios priemonės taip pat labai naudingos kuriant saugumo strategijas, nes jos suteikia įžvalgų, kurias galima panaudoti.
Išvada
Daiktų internetas tapo fizinio saugumo dalimi, nes jame yra daug prijungtų prietaisų, kuriuos galima integruoti ir automatizuoti. Daiktų internetas gali būti to tęsinys, daugiau dėmesio skiriant duomenų, o ne pačios technologijos naudojimui. Įmonėms stengiantis tuo labiau pasinaudoti, saugumo pramonė iš to tikisi naudos.
https://www.eurodigital.lt/vaizdo-stebejimas/ip-kameros.html
https://www.eurodigital.lt/elektronika/saugus-ir-ismanus-namai.html
« Atgal
EV krovimo įranga
Visi produktaiElektros instaliacija
Visi produktaiSaulės energija
Visi produktai