Pasaulinę padėties nustatymo sistemą arba "GPS" iš pradžių sukūrė JAV karinės oro pajėgos, kad padėtų joms vykdyti karines operacijas. GPS padarė didelę įtaką visoms padėties nustatymo, navigacijos ir stebėjimo programoms pasaulyje ir per dešimtmečius išsivystė iki tokio lygio, kad yra naudojama beveik kiekviename mūsų gyvenimo aspekte. GPS kelionė prasidėjo 1957 m., kai sovietų mokslininkai į kosmosą paleido pirmąjį palydovą "Sputnik". Masačusetso technologijos instituto mokslininkai nustatė, kad radijo signalų, sklindančių iš Rusijos palydovo, dažnis keitėsi priklausomai nuo jo buvimo vietos. Šis įvykis, dar žinomas kaip Doplerio efektas, mokslininkams leido suprasti, kad orbitoje esančių palydovų buvimo vietą galima stebėti iš žemės matuojant radijo signalų dažnio pokyčius. Tai, kas atrodė kaip didžiulis pralaimėjimas technologijų lenktynėse, tapo didžiuliu pranašumu patyrusių MIT mokslininkų rankose. Jie nedelsdami pradėjo kurti naują palydovų sistemą, kuri leistų JAV kariuomenei sekti strategines vietas ir taikinius ant žemės. TRANSIT buvo pirmoji palydovinės navigacijos sistema, kurią 1959 m. sukūrė JAV karinis jūrų laivynas, siekdamas nustatyti JAV povandeninių laivų, gabenančių branduolines raketas, buvimo vietą. Padedant privačioms technologijų bendrovėms, tokioms kaip "Aerospace Corporation", kariuomenė pradėjo kurti kitą sistemą - seriją orbitoje esančių palydovų, nuolat siunčiančių signalus į ant žemės esančius imtuvus. Po 11 metų mokslinių tyrimų ir plėtros JAV karinės oro pajėgos paleido pirmąjį palydovą iš 24 palydovų navigacinės sistemos, pavadintos NAVSTAR.
1983 m. įvykęs nelaimingas incidentas visiems laikams pakeitė GPS technologijos likimą. Korean Air skrydis 007 nukrypo nuo kurso į Sovietų Sąjungos oro erdvę ir netrukus buvo numuštas. Po šio įvykio prezidentas Ronaldas Reiganas pasirašė įsaką, kad GPS būtų galima naudoti civiliams, siekiant pagerinti navigaciją ir oro saugą, kai ji pradės veikti visu pajėgumu. Kitas svarbus įvykis GPS istorijoje - 2000 m. Bilas Klintonas panaikino nuo pirmojo Persijos įlankos karo galiojusį pasirinktinį prieinamumą. Nuo to laiko JAV kariuomenė išplėtė palydovų žvaigždyną iki 31 palydovo - 27 aktyvių ir keturių atsarginių, skirtų gedimo atvejui - skriejančių aplink Žemę, ir gerokai padidino GPS signalų tikslumą.
Privačios technologijų bendrovės ir Gynybos departamentas toliau kūrė GPS pagrįstas programas, todėl atsirado daugybė prietaisų, kuriuos naudojame kasdieniame gyvenime.
Kaip veikia GPS sekimo prietaisas? GPS įrenginiai naudoja trilateracijos metodą, vadinamą objekto padėčiai, greičiui ir aukščiui nustatyti. GPS palydovai nuolat transliuoja savo buvimo vietą ir laiką, o kiekvieno palydovo viduje yra sudėtingas atominis laikrodis, naudojamas laiko skaičiavimams. Sekimo prietaisai apskaičiuoja atstumą ir laiką, per kurį GPS signalai iš palydovų pasiekia paviršių. Norint nustatyti tikslią buvimo vietą, prietaisui reikia signalų iš mažiausiai keturių palydovų. Atsižvelgiant į tai, GPS palydovų sistema buvo sukurta taip, kad naudotojams, matantiems dangų, būtų pasiekiami mažiausiai keturi palydovai. Papildomų palydovų duomenys dar labiau padidina vietos nustatymo tikslumą. Kiekvienas palydovas yra maitinamas saulės energija ir skrieja aplink Žemę du kartus per dieną, reguliariai perduodamas signalus.
Tobulėjant GPS technologijai, įvairios pramonės šakos ėmė taikyti jos rinkai pristatytas pažangias priemones. Ypač transporto priemonių pramonėje GPS sekimo sistemos buvo novatoriškas pasiekimas. Šiandien sekimo prietaisai naudojami įvairiais tikslais; daugiausia žmonių, transporto priemonių ir turto judėjimui stebėti. Tokios funkcijos, kaip sekimas realiuoju laiku, maršruto istorija, geografinio aptvėrimo zonos ir įspėjimai apie įvykius, leidžia naudotojams užtikrinti asmenines šeimos narių saugumo priemones ir padidinti transporto priemonių saugumą. Transporto parko įmonės naudoja GPS ir telematikos prietaisų teikiamus duomenis, kad sumažintų veiklos sąnaudas ir užtikrintų geresnius vairavimo įpročius. Kita vertus, susirūpinę tėvai ir šeimos nariai naudojasi asmeninių lokatorių paslaugomis, kad galėtų stebėti savo artimuosius. Galimybė realiuoju laiku sekti asmens buvimo vietą ir gauti momentinius pranešimus apie svarbius įvykius paverčia asmeninius sekimo prietaisus viena geriausių saugos sistemų rinkoje.
Kai reikia pasirinkti tinkamą GPS sekimo įrenginį, daugiausia galima rinktis iš dviejų variantų: baterijomis maitinamų, dar vadinamų nešiojamaisiais sekimo įrenginiais, ir laidinių sekimo įrenginių. Kiekviena rūšis turi savų privalumų ir trūkumų ir gali būti naudojama skirtingiems tikslams. Nešiojamieji sekimo prietaisai yra tinkamiausias prietaisas asmeniui ar daiktui sekti. Inovacijos šioje srityje pristatė prietaisus, kurių baterijos veikia ilgiau ir kurie turi prieigą prie daugybės informacijos. Nešiojamuosius prietaisus taip pat galima lengvai perkelti nuo vieno objekto ant kito, o naudojant papildomus magnetinius dėklus; jų išdėstymo galimybės yra neribotos. Laidiniai sekimo prietaisai labiau tinka transporto priemonėms sekti, juos reikia prijungti prie maitinimo šaltinio. Tinkamiausia vieta laidiniam sekimo įrenginiui yra po prietaisų skydeliu, kur jį galima nepastebimai pritvirtinti prie automobilio akumuliatoriaus. Nors jie nėra mobilūs, laidiniai sekimo prietaisai yra mažiau pažeidžiami ir užtikrina didesnį tikslumą nustatant taikinio buvimo vietą. Automobilių parkų įmonės pirmenybę teikia laidiniams sekimo įrenginiams; su papildomais jutikliais ir prieiga prie transporto priemonės variklio kompiuterio šie sekimo įrenginiai suteikia reikiamą informaciją, kad būtų galima pašalinti degalų švaistymo priežastis, užbėgti už akių su vairuotoju susijusioms problemoms ir sumažinti techninės priežiūros išlaidas.
GPS yra pasaulinės padėties nustatymo sistemos santrumpa. Šis terminas iš esmės reiškia navigacinę struktūrą, kuri naudojama tiksliai asmens ar transporto priemonės buvimo vietai nustatyti (Zap, 2008). Įrenginys, kuris paprastai naudojamas šiam tikslui, yra GPS sekimo sistemos įrenginys.
Šiuo įrenginiu galima nustatyti tikslią asmens ar bet kurios transporto priemonės buvimo vietą, nesvarbu, ar ji stovi, ar važiuoja. GPS sekimo sistemos įrenginys įrašo duomenis įrenginyje, o paskui perduoda juos į centrinį serverį naudodamas palydovinį modemą, kuris yra įrenginio viduje. Įrenginys gali būti naudojamas bet kurio asmens ar transporto priemonės buvimo vietai realiuoju laiku (arba vėliau) peržiūrėti, kai reikia patikrinti bet kurios transporto priemonės padėtį (Smith, 2006). Šiam tikslui naudojama programinė įranga vadinama GPS sekimo programine įranga, kuri padeda peržiūrėti bet kurio numatyto tikslo buvimo vietą. Šiuo metu mobilieji telefonai, turintys GPS funkciją, naudojami tiksliai bet kurio asmens padėčiai sekti naudojant GPS programinę įrangą, kuri yra specialiai sukurta mobiliosioms sistemoms.
Iš esmės yra trys GPS sekimo įrenginių tipai:
Duomenų stūmikliai.
Duomenų traukimo įrenginiai.
Duomenų registratoriai.
Duomenų stūmėjai.
Duomenų stūmikliai - tai tokie GPS sekimo įrenginiai, kurie paprastai naudojami asmeniniam sekimui, turto sekimui arba bet kokio tipo transporto priemonių sekimui. Asmens ir turto sekimo atveju bet kurio konkretaus asmens ar transporto priemonės buvimo vieta trumpais laiko intervalais siunčiama į serverį, kuriame duomenys saugomi ir atidžiai tikrinami (Zap, 2008). Kalbant apie transporto priemonės sekimą, GPS sekimo įrenginys ne tik siunčia į serverį transporto priemonės buvimo vietą, bet ir gali analizuoti transporto priemonės judėjimo greitį ar kitus reikalingus duomenis. Šie įrenginiai visą svarbią informaciją siunčia į serverį, kur visos reikalingos koordinatės aiškiai išanalizuojamos ir išsaugomos įrenginyje. Šiuos GPS sekimo įrenginius gali naudoti bet kas, įskaitant saugumo tarnybas, jei jos nori sekti galimą įtariamąjį, arba juos gali naudoti tėvai, norėdami sekti savo vaikų buvimo vietą ir taip likti informuoti apie savo vaikų veiklą. Todėl tokio tipo GPS sekimo įrenginiai yra labai svarbūs ir naudingi.
Duomenų traukikliai
Duomenų traukikliai naudojami buvimo vietai sekti taip pat kaip ir duomenų stūmikliai. Pagrindinis abiejų šių įrenginių skirtumas yra tas, kad duomenų stūmikliai nesiunčia jokios informacijos į serverį, o prašoma atsiųsti bet kokius reikiamus duomenis. Be to, duomenų stūmikliai duomenis siunčia reguliariais intervalais, tačiau duomenų ištraukimo įrenginiai yra visada įjungti ir gali būti naudojami duomenims gauti bet kuriuo metu.
Duomenų registratoriai
Duomenų kaupikliai naudojami bet kurios transporto priemonės ar asmens padėčiai saugoti savo vidinėje atmintyje ir nesiunčia jokių duomenų į centrinį serverį.
Todėl visi trys GPS sekimo įrenginių tipai yra labai naudingi ir naudingi siekiant nustatyti tikslią bet kurio nurodyto asmens, transporto priemonės ar transporto priemonių parko buvimo vietą.
GPS technologijos supratimas
Kai daugelis žmonių pradeda tyrinėti ir mokytis apie įvairius produktus, siūlomus visoje GPS sekimo pramonėje, jie dažnai lieka priblokšti. Stebėjimo sistema supranta, kad yra daug terminų ir žodžių, susijusių su transporto priemonių valdymu ir GPS stebėjimo technologija, kuriuos tėvai, įmonės ir policijos įstaigos greičiausiai išgirs pirmą kartą, kai pradės savo kelionę į GPS ir telematikos pramonę. Šis žodynėlis buvo sukurtas siekiant padėti paprasčiau ir suprantamiau paaiškinti daugelį terminų, žodžių ir frazių, dažnai vartojamų GPS stebėsenos pramonėje, ir tapti šaltiniu visiems, kurie domisi išsamia ir visapusiška su GPS susijusių apibrėžčių apžvalga.
A-GPS
A-GPS yra akronimas, susijęs su terminu "pagalbinė globalinė padėties nustatymo sistema". Pagalbinė GPS iš esmės reiškia GPS palydovų ir korinio / belaidžio ryšio technologijų derinį. A-GPS yra terminas, dažnai siejamas su tuo, kaip į GPS sekimo įrenginį įrašyti vietos nustatymo duomenys yra perduodami, ir naudojamas apibūdinti.
Aktyvusis
Aktyvusis sekimas yra dažniau vartojamo termino "sekimas realiuoju laiku" sinonimas. Aktyvus tiesiog reiškia, kad turima momentinė nuotolinė prieiga prie GPS sekimo duomenų.
Šarminė baterija
Šarminės baterijos, dažnai naudojamos tiek GPS sekimo rakte (AAA šarminė baterija), tiek "GPS Tracking Key Pro" (AA šarminė baterija) modeliuose, yra dažniausiai buitinės elektronikos gaminiuose naudojamos baterijos. Šarminės baterijos, žinomos dėl ilgo galiojimo laiko, taip pat laikomos aukštos kokybės energijos šaltiniais.
Atominis laikrodis
Nors pavadinimas skamba gana bauginančiai, atominis laikrodis - tai tiesiog būdas apskaičiuoti laiką pagal periodinį atomų judėjimą. Atominis laikrodis naudojamas pasaulinės padėties nustatymo sistemos įrenginiuose, kad būtų sukurtas laiko mechanizmas, leidžiantis tiksliai apskaičiuoti GPS tikslumą.
Automobilių vagysčių išieškojimas
Saugus transporto priemonės ar kilnojamojo turto susigrąžinimo procesas, jei jis pavogtas. Realaus laiko GPS sekimo įrenginius dažnai naudoja žmonės, ieškantys automobilių vagysčių išieškojimo ir (arba) prevencijos sistemos, nes šie prietaisai gali įspėti naudotojus, jei transporto priemonė pajuda, o ši technologija suteikia galimybę visą parą gauti informaciją apie automobilio buvimo vietą.
Pagalbinis maitinimas
Pagalbinis maitinimas - tai papildomas arba antrinis maitinimo šaltinis, kurį naudoja sekimo įrenginys arba elektroninis prietaisas. Tai gali reikšti, kad GPS įrenginys naudoja alternatyvų energijos šaltinį, pvz., cigarečių uždegiklio adapterį, o ne pagrindinį įrenginio energijos šaltinį - vidinę bateriją, pvz., ličio jonų arba šarminę.
Automobilio sekimo įrenginys
GPS transporto priemonės valdymo sistema, naudojama automobilio judėjimui stebėti. Ją dažniausiai naudoja tėvai, norėdami stebėti paauglių elgesį vairuojant, įmonės - darbuotojų vairavimo veiklai stebėti, o policijos įstaigos - stebėjimui vykdyti.
Slaptas stebėjimas
Elgesys arba veiksmas, kai slapta gaunami, stebimi arba įrašomi duomenys arba informacija, susijusi su kito asmens veikla. Privatūs tyrėjai ir policijos skyriai turi esminį poreikį rinkti informaciją slaptu būdu, todėl transporto priemonių stebėjimo sistemos yra labai populiarios tarp saugumo specialistų ir teisėsaugos institucijų.
Vairuotojai
Kompiuterio programos, turinčios prietaiso ar GPS įrenginio valdymo galią, forma. Kai GPS sekimo prietaisai prijungiami prie asmeninio kompiuterio, gali prireikti arba gali būti reikalaujama įkelti naujas tvarkykles, kad būtų užtikrintas tinkamas sistemos veikimas.
Pagyvenusių žmonių sekimas
Vyresnio amžiaus asmens vairavimo įpročių ir elgesio stebėjimo ir stebėjimo procesas, siekiant pagerinti asmens saugumą. Daugelis šeimų nusprendžia prie pagyvenusio šeimos nario eksploatuojamų transporto priemonių prijungti stebėjimo realiuoju laiku sistemas, kad užtikrintų, jog pagyvenęs žmogus vairuoja saugiai ir nepasiklysta.
Išorinė GPS antena
Išorinės GPS antenos - esminis įrangos ar aparatūros elementas, naudojamas radijo signalams iš GPS palydovų priimti, yra sukurtos atskirai nuo stebėjimo įrenginio. Nors išorinė antena yra nepriklausoma nuo GPS įrenginio, ji leidžia GPS įrangai fiksuoti GPS signalus. Išorinės antenos yra populiarios tarp įmonių, siekiančių tam tikro universalumo ir lankstumo, susijusio su stebėjimo įrenginio išdėstymu.
Transporto priemonių parko valdymas
Procesas, kurio metu prižiūrima ir valdoma daug vienos įmonės mobiliojo turto ir transporto priemonių, siekiant pagerinti maršrutų sudarymą, vairuotojų saugumą, klientų aptarnavimą ir bendrą įmonės efektyvumą. Turėdamos nuotolinę prieigą prie visų lauke eksploatuojamų transporto priemonių, įmonės gali apsaugoti įrangą, veiksmingiau kontroliuoti darbuotojų maršrutus ir sumažinti išlaidas, susijusias su degalų sąnaudomis.
Geo-Fence
Geoaplinka, arba geoaplinka, yra įspėjimo funkcija, būdinga daugeliui realaus laiko sekimo sistemų. Iš esmės ši funkcija veikia taip, kad naudotojas gali nustatyti virtualią ribą arba "tvorą" aplink tam tikrą teritoriją žemėlapyje. Perspėjimas užprogramuojamas GPS įrenginyje, ir kai stebimas objektas / turtas įvažiuoja į tą virtualią ribą arba išvažiuoja iš jos, GPS naudotojui el. paštu arba mobiliuoju ryšiu siunčiamas perspėjimas.
Geografinis žymėjimas ir (arba) geokodavimas
Skaitmeninės laikmenos formų, pavyzdžiui, nuotraukų, vaizdo duomenų, RSS kanalų ar net tinklalapių, susiejimo, sujungimo ar žymėjimo su geografiniais duomenimis, į kuriuos įeina GPS sekimo metu nustatytos geografinės ilgumos ir platumos pozicijos, procesas. Ši funkcija populiari tarp lauko nuotykių mėgėjų, kurie mėgsta dokumentuoti savo keliones ir įkelti informaciją draugams ir šeimos nariams.
Pasaulinė padėties nustatymo sistema (GPS)
GPS transporto priemonių sekimo ir GPS navigacijos pramonės šerdis ir siela. Visuotinę padėties nustatymo sistemą paprasčiausia apibūdinti kaip organizuotą aplink planetą skriejančių palydovų tinklą, kurį sukūrė ir kontroliuoja JAV gynybos departamentas.
Google Žemė
Palydovų vaizdų programa, sukurta ir atnaujinama "Google", kurią daugelis GPS sistemų naudoja kaip pagrindinį įrašytų arba tiesioginių sekimo duomenų demonstravimo šaltinį. Kompiuterinė informacinė programa siūlo naudotojams prieigą prie istorinių vaizdų, gatvių vaizdų, 3D pastatų ir kt.
GPRS
GPRS yra "General Packet Radio Services" (Bendrųjų paketinių radijo paslaugų) akronimas, kuris iš esmės reiškia radijo ryšio technologijos formą, naudojamą mobiliojo ryšio įrenginiuose ir tinkluose, leidžiančią perduoti duomenis.
GPS navigacijos įrenginys
Dažniausiai naudojama GPS technologijos forma, navigacijos sistemos - tai elektroniniai prietaisai, kurie dažnai būna transporto priemonėse ir yra prijungti prie automobilio 12 voltų sistemos bei dedami ant priekinio stiklo. GPS priima palydovų signalus ir naudoja šiuos duomenis, kad tiksliai nustatytų padėtį. Tada prietaisai veikia su žemėlapių programomis, padedančiomis vairuotojams nustatyti maršrutus arba kryptis. Ši GPS technologijos forma puikiai tinka keliaujantiems į naujas vietas arba tiems, kurie dažnai pasiklysta.
GPS sekimo sistema
Elektroninis prietaisas, kuris naudojamas buvimo vietos duomenims fiksuoti ir informacijai saugoti vidinėje atmintyje (GPS imtuvas / pasyvusis) arba perduoti informaciją, kur ją galima tiesiogiai pasiekti nuotoliniu būdu per asmeninį kompiuterį (aktyvusis / realiuoju laiku). Naudojant GPS palydovus tiksliai transporto priemonės, turto ar asmens padėčiai nustatyti, GPS sekimo sistema fiksuoja įvairius vietos nustatymo duomenis: važiavimo greitį, atvykimo ir išvykimo adresus, didžiausią važiavimo greitį, sustojimus, kelionės laiką ir kt. GPS sekimo sistemos dažnai apibūdinamos kaip geriausi automobilių parko valdymo sprendimai.
GPX formatas
Duomenų formatas, leidžiantis GPS naudotojams keistis failais, neatsižvelgiant į tai, ar sistemos palaikomos viena kitai prieštaraujančių operacinių sistemų ar programavimo programinės įrangos. GPX formatas suteikia naudotojams unikalų būdą įrašyti, skaityti ir atsisiųsti maršrutus.
GSM
Sąvoka, vartojama apibrėžti "Global System Mobile Communications", kuri šiuo metu yra vienintelė visoje Europoje siūloma korinio ryšio paslaugų forma. Tarptautinis skaitmeninių mobiliojo ryšio sistemų standartas, ši technologijos forma buvo sukurta siekiant pateikti alternatyvų sprendimą analoginėms. GSM naudojančiuose mobiliojo ryšio įrenginiuose ir sekimo įrenginiuose naudojamos SIM kortelės.
Kietasis laidas
Elektros laidų ir (arba) kabelių sujungimas su transporto priemonės arba įrangos dalies grandine (dažnai 12 voltų sistema automobiliuose). Ši jungties forma yra alternatyvus energijos šaltinis, kuris gali užtikrinti, kad prietaisas būtų maitinamas kitomis priemonėmis nei vidinis akumuliatorius.
Sąsaja
Nuoroda į tam tikro komponentų rinkinio sąveikos tašką. Sąsaja, taikoma abiejų lygių aparatinei ar programinei įrangai, suteikia nepriklausomiems objektams galimybę bendrauti tarpusavyje per jungtį, įrenginį ar kitą sistemos formą. Past-Track stebėsenos programinė įranga turi sąsają su "Google Earth" programine įranga, todėl GPS naudotojas gali peržiūrėti įrašytus GPS duomenis per palydovinių vaizdų programą.
Vidinė antena
Techninės įrangos dalis, kuri yra labai svarbi gaunant GPS signalus, kad sistema galėtų apskaičiuoti duomenis. Skirtingai nei išorinė antena, vidinės antenos yra suprojektuotos pačiame GPS įrenginyje. Dėl šios inžinerinės konstrukcijos sekimo įrenginius galima lengviau perkelti.
Ličio baterija
Viena iš naujausių akumuliatorių technologijos formų - ličio jonų akumuliatoriai užtikrina ilgalaikę energiją ir yra daug lengvesni už šarminius akumuliatorius, todėl yra daug efektyvesni aukštųjų technologijų sistemose. Ličio akumuliatoriai pasižymi ilga galiojimo trukme, o svarbiausia - jie nėra jautrūs nutekėjimui, kaip šarminiai akumuliatoriai.
NMEA
"Nacionalinės jūrų elektronikos asociacijos" (National Marine Electronics Association), vienijančios elektronikos pramonės šakas ir teikiančios failų plėtinių formatą, kuris yra pramonės standartas, santrumpa. Iš pradžių sukurta 1908-aisiais, siekiant padėti laivų elektroninei įrangai, dabar ši technologija paplitusi tarp GPS technologinių sistemų.
Operacinė sistema (OS)
Programinė įranga, sudaryta iš daugelio duomenų ir programų, kuri iš esmės veikia kompiuteriuose ir valdo techninę įrangą. Vienos iš labiausiai paplitusių operacinių sistemų, kurias žmonės kasdien naudoja savo asmeniniuose kompiuteriuose, yra "Microsoft Windows" programos ir "Mac OS X". Tačiau "Google" kuria OS, kuri, daugelio nuomone, gali būti viena iš efektyviausių.
Pasyvi sekimo sistema
Pasyviosios sekimo sistemos, paprastai vadinamos duomenų kaupikliais arba imtuvais, įrašo GPS duomenis ir saugo šią informaciją vidinėje atmintyje, kad vėliau ją būtų galima peržiūrėti. Duomenys iš pasyvaus sekimo įrenginio atsisiunčiami rankiniu būdu peržiūrėti USB prievadą arba atsisiuntimo kabelį, todėl sistema yra daug ekonomiškesnė ir neturi mėnesinių paslaugų mokesčių. GPS sekimo raktas ir GPS sekimo raktas "Pro" yra dvi populiariausios pasyviojo sekimo sistemos tarp vartotojų ir įmonių.
RFID
Radijo dažnio identifikavimas: Tai technologija, kurioje naudojamos radijo dažnio žymos, prijungtos prie objektų, perduodančių informaciją arba duomenis į imtuvą.
Sekimas realiuoju laiku
GPS sekimo forma, leidžianti naudotojams nuotoliniu būdu pasiekti GPS duomenis tiesiogiai, kai jie vyksta. Realaus laiko sekimo įrenginys priima GPS signalus ir perduoda šią informaciją belaidžiais tinklais, todėl naudotojai gali akimirksniu sužinoti asmens, transporto priemonės, turto ar objekto buvimo vietą. Ši GPS sekimo forma dažniausiai naudojama automobilių parko valdymui ir automobilių vagysčių išieškojimui.
Ėminių ėmimo dažnis
Dažnis arba norma, kuria GPS imtuvo vidinėje atmintyje kaupiami ir saugomi buvimo vietos atnaujinimai. Mėginių ėmimo dažnį įsivaizduokite kaip "duonos trupinius", stipriai besidriekiančius per kelią, nepriklausomus duomenų vienetus, kurie naudojami vienas su kitu, kad GPS naudotojams būtų galima stebėti keliones.
Palydovas
Tiek natūralus (kai planetos sukasi aplink žvaigždę, pavyzdžiui, Saulę), tiek nenatūralus reiškinys (žmogaus sukurtas objektas, pavyzdžiui, kosminis zondas), kai tam tikras objektas reguliariais intervalais sukasi aplink kitą objektą. Palydovai naudojami įvairiems ryšio tikslams.
Trumpųjų žinučių paslauga (SMS)
SMS yra panaši į pagingo sistemose naudojamą technologiją ir suteikia galimybę siųsti trumpąsias tekstines žinutes elektroniniu būdu į mobiliojo ryšio įrenginius, pvz., mobiliuosius telefonus. Nors duomenų kiekį dažnai riboja nustatytas simbolių skaičius, tai yra vienas veiksmingiausių būdų perduoti duomenis ir įspėjimus iš realiuoju laiku veikiančio sekimo įrenginio į naudotojo asmeninį mobilųjį telefoną.
Paauglių stebėjimas
Paauglių vairavimo įpročių stebėjimo procesas, kuriuo siekiama pagerinti paauglių saugumą ir bendrą visų, besinaudojančių greitkeliais ir keliais, saugumą keliuose. Kadangi daugelis paauglių linkę važiuoti pavojingu greičiu, o motorinių transporto priemonių avarijos pirmauja tarp ankstyvų paauglių mirčių priežasčių, tėvai, norėdami stebėti paauglių vairavimo įpročius, naudoja ir stebėjimą realiuoju laiku, ir pasyvųjį stebėjimą.
Telematika
Telematika iš esmės reiškia duomenų ar informacijos perdavimo, priėmimo ir saugojimo tarp telekomunikacijų sistemų technologiją. Telematika, dar vadinama telemetrija, vaidina svarbų vaidmenį GPS sekimo pramonėje, nes ši technologija dažnai naudojama GPS transporto priemonių valdymo arba navigacijos sistemoms apibūdinti, kadangi prietaisuose integruotos kompiuterinės ir belaidės technologijos kartu su mobiliojo ryšio sistemomis duomenims perduoti ir priimti.
Trianguliacija
Sudėtingas procesas, kurio metu tiksliai nustatoma tiksli Žemėje veikiančio GPS imtuvo padėtis naudojant matematinę sistemą, matuojančią atstumą per santykinę erdvę tarp trijų GPS palydovų, skriejančių erdvėje. Kai GPS sistema yra optimalioje vietoje, kur ji turi tiesioginį matomumą į dangų, trianguliacijos proceso metu GPS sekimo duomenys gaunami 2,5 metro tikslumu.
USB prievadas
Universaliosios nuosekliosios magistralės prievadai vadinami standartizuotu asmeninio kompiuterio elektrinės jungties tašku, kuris suteikia sąsają su daugybe kitos elektroninės įrangos, pavyzdžiui, spausdintuvais, skeneriais, klaviatūromis ir kt. Pasyvieji transporto priemonių sekimo įrenginiai, tokie kaip GPS sekimo raktas, turi USB įrenginį, todėl naudotojai gali prijungti GPS sistemą tiesiogiai prie asmeninio kompiuterio USB prievado ir rankiniu būdu atsisiųsti GPS sekimo duomenis.
WAAS
Dešimtojo dešimtmečio viduryje Transporto departamento sukurta sistema WAAS (Wide Area Augmentation Services) - tai sistema, sukurta siekiant padidinti GPS navigacijos ir sekimo duomenų tikslumą ir prieinamumą. Buvo sukurtos antžeminės stotys, kurios strategiškai išdėstytos visoje šalyje, kad būtų stebimi ir stebimi GPS palydovų signalai, atsižvelgiama į bet kokias paslaugų spragas ar klaidas, todėl GPS imtuvai su WAAS funkcija pasižymi didesniu vietos duomenų ir padėties tikslumu.
Atsparus vandeniui
Dažnai klaidingai manoma, kad atsparus vandeniui yra tas pats, kas atsparus vandeniui. TAIP NĖRA! Atsparumas vandeniui reiškia ribotą gebėjimą sulaikyti drėgmę nuo techninės įrangos, grandinių ir GPS komponentų. Žmonės, norintys naudoti vandeniui atsparų automobilio sekimo įrenginį savo transporto priemonės išorėje, turėtų imtis papildomų atsargumo priemonių, kad apsaugotų savo GPS sekimo įrenginį nuo atmosferos poveikio.
https://www.extradigital.lt/gps-sekimo-irenginiai
« AtgalEV krovimo įranga
Visi produktaiElektros instaliacija
Visi produktaiSaulės energija
Visi produktai