Kas yra GPS sekimas ir kaip jis veikia?

Paskelbta 2021-09-07

Kaip veikia GPS sekimas

GPS technologija šiuolaikiniame gyvenime tapo beveik visur paplitusi. Dauguma iš mūsų ją naudojame kiekvieną dieną nesusimąstydami. Tačiau ar tikrai ją suprantate? Ir ar žinote, kaip maksimaliai išnaudoti GPS sekimo galimybes, kad padidintumėte savo automobilių parko veiklos efektyvumą?

Automobilių parkų valdytojai kasdien naudoja GPS, kad galėtų sekti savo automobilių parkus ir kitą turtą. Jie gali gauti informacijos, kuri padeda spręsti tokius klausimus kaip atitiktis, efektyvumas ir sauga. Tačiau kaip tai vyksta? Kas yra GPS sekimas ir kaip jis veikia?

Kas yra GPS sekimas?

Pradėkime nuo pavadinimo GPS, kuris reiškia pasaulinę padėties nustatymo sistemą. Ši sistema apima aplink Žemę skriejančių palydovų tinklą ir prietaisus, kurie gali padėti nustatyti objekto ar asmens buvimo vietą. Iš pradžių sukurta 1960 m. kariniams tikslams, galiausiai 1983 m. GPS technologija tapo prieinama viešam naudojimui, o bėgant dešimtmečiams pažanga ir naudojimo atvejai vis didėjo. Šiais laikais GPS naudojama įvairiais tikslais, pradedant karinėmis pratybomis visame pasaulyje ir baigiant nuorodomis, padedančiomis vairuotojams rasti kelią.

Ką veikia GPS seklys?

GPS sekimui reikalingas sekimo įrenginys, įrengtas transporto priemonėje, įrangoje arba nešiojamas asmens. Sekimo įrenginys teikia informaciją apie tikslią savo buvimo vietą, kad galėtų pranešti išsamią informaciją apie tai, kur yra transporto priemonė, įranga ar asmuo. Jis taip pat seka transporto priemonės, įrangos ar asmens judėjimą. Pavyzdžiui, GPS sekimo įrenginys gali būti naudojamas siekiant nustatyti, kur yra sunkvežimis jo maršrute, kur yra vaikas arba net gabenamas turtas.

GPS sekimo sistemos pagrindai

GPS sekimo sistema tai atlieka naudodama Pasaulinės navigacijos palydovų sistemos (GNSS) tinklą. Šį tinklą sudaro palydovai, kurie palaiko ryšį su GPS prietaisais ir teikia informaciją apie sekamos transporto priemonės buvimo vietą, kryptį, laiką ir greitį.

Kaip veikia sekimo prietaisai?

GPS sekimo prietaisai siunčia specialius palydovinius signalus, kuriuos apdoroja imtuvas. Šie GPS imtuvai seka tikslią GPS įrenginio buvimo vietą, taip pat apskaičiuoja jo laiką ir judėjimo greitį. Šias padėtis taip pat galima apskaičiuoti ir pavaizduoti trimačiu vaizdu naudojant keturių tipų GPS palydovų signalus. GPS sistemas sudaro trys segmentai: erdvė, valdymas ir naudotojas.

Erdvės segmentas

Pasaulinę padėties nustatymo sistemą sudaro 27 aplink Žemę skriejantys palydovai. Iš šių 27 palydovų 24 yra veikiantys, o trys - atsarginiai palydovai, jei vienas iš kitų 24 sugestų. Šie palydovai skrieja aplink Žemę kas 12 valandų ir siunčia signalus, kuriuos priima GPS imtuvai.

Valdymo segmentas

Padėties nustatymo sistemą valdo įvairios visame pasaulyje esančios sekimo stotys. Šios stotys priima palydovų siunčiamus mikrobangų nešlio signalus, o GPS imtuvai šiuos signalus paverčia duomenimis, pavyzdžiui, greičiu, laiku ir padėtimi.

Vartotojo segmentas

GPS imtuvai priima GPS palydovų siunčiamus signalus ir naudoja juos naudotojo padėčiai erdvėje ir laike nustatyti.

Du GPS sistemų tipai

GPS sekimo sistema gali veikti keliais būdais. Komerciniai GPS prietaisai dažnai naudojami transporto priemonių buvimo vietai fiksuoti jų kelionių metu. Kai kuriose sistemose informacija saugoma pačioje GSP sistemoje, tai vadinama pasyviuoju sekimu. Kitos sistemos reguliariai siunčia duomenis į centralizuotą duomenų bazę per modemą, tai vadinama aktyviuoju sekimu arba dvipusiu GPS.

Pasyvusis GPS sekimas stebi buvimo vietą ir saugo duomenis apie keliones pagal tam tikrus įvykius. Šio tipo sistema gali registruoti duomenis apie tai, kur įrenginiai buvo per pastarąsias 12 valandų. Ji saugo duomenis viduje arba atminties kortelėje, kurie vėliau parsisiunčiami į kompiuterį ir analizuojami. Kai kuriose sistemose informacija atsisiunčiama automatiškai nustatytu laiku arba jos galima prašyti periodiškai kelionės metu.

Pasyviosios GPS sekimo sistemos yra realaus laiko sistemos, kurios automatiškai siunčia informaciją į centrinį sekimo portalą, kai ji įvyksta. Šio tipo sistemos naudojamos daugumoje komercinių programų, pavyzdžiui, stebint ir sekant vaikus ar pagyvenusius žmones, nes jos leidžia prižiūrėtojams nuolat žinoti, kur yra jų globotiniai. Tokio tipo sistemos taip pat naudojamos darbuotojų elgesiui darbo metu stebėti ir automobilių parkų veiklai racionalizuoti.

Kam naudojamas GPS sekimas?

Dauguma žmonių žino dažniausiai pasitaikančius GPS technologijos naudojimo būdus, pavyzdžiui, žemėlapių sudarymą ir geodezinius matavimus, kelio nurodymų gavimą ir vaikų stebėjimą. Tačiau yra daugybė kitų panaudojimo būdų, apie kuriuos galbūt nė nenumanėte. GPS vaidina svarbų vaidmenį visų rūšių taikomosiose programose, kurias naudoja kariuomenė ir pirmosios pagalbos tarnybos, taip pat komerciniais ir asmeniniais tikslais. Štai keletas būdų, kaip naudojamos GPS sekimo sistemos.

GPS naudojimas kariniams tikslams

Iš pradžių sukurta kariuomenės, GPS vis dar naudojama karių judėjimui stebėti, lėktuvams, navigacijai jūroje ir kt. Tai labai svarbu kariniams daliniams, dislokuotiems nepažįstamoje teritorijoje arba judantiems naktį.

Paieška ir gelbėjimas

GPS sekimas taip pat naudojamas paieškos ir gelbėjimo operacijose. Jis padeda gelbėjimo komandoms sekti, kur jos ieškojo, arba net gauti informaciją iš pasiklydusio asmens telefono ar GPS įrenginio.

GPS transporto priemonių sekimas

Komerciniai transporto priemonių parkai dažnai naudoja GPS sekimą savo parko transporto priemonėms stebėti. Įdiegę GPS įrenginius transporto priemonių parko transporto priemonių valdytojai gali stebėti savo vairuotojų buvimo vietą ir būsenas, taip pat gauti svarbių įžvalgų apie savo parko efektyvumą.

GPS sekimo sistemos yra labai svarbi automobilių parkų sekimo dalis, leidžianti stebėti jų automobilių parko transporto priemonių buvimo vietą ir veiklą bei didinti efektyvumą ir saugą. Be to, GPS sekimas leidžia tiksliau ir paprasčiau sudaryti maršrutus ir išsiųsti krovinius.

GPS naudojimas laisvalaikio reikmėms

Daugumoje dėvimų technologijų, pavyzdžiui, bėgimui, važiavimui dviračiu ir žygiams pėsčiomis naudojamų laikrodžių, naudojamas GPS sekimas, suteikiantis naudotojams informaciją apie nueitą atstumą, greitį arba vietą, kurioje jie yra dykumoje. Vis dažniau naudojantis išmaniaisiais telefonais, beveik kiekvienas iš mūsų visur nešiojasi GPS sekimo prietaisus. Šią technologiją galima naudoti naujais būdais, įskaitant papildytosios realybės (AR) programas ir vietos nustatymu pagrįstus žaidimus. Ateinančiais metais tokių naudojimo būdų tik daugės.

GPS sekimo įrenginių teisėtumas

Dėl su GPS sekimu susijusio susirūpinimo dėl privatumo buvo priimti teisės aktai, reglamentuojantys, kaip galima naudoti šiuos sekimo prietaisus. Visiškai teisėta įrengti GPS sekimo įrenginį jums priklausančioje transporto priemonėje arba turte. Tačiau naudodami GPS sekimo įrenginį asmens ar kito asmens transporto priemonėje ar turte, turite patikrinti galiojančius federalinius, valstijų ir vietos įstatymus. Šie įstatymai nuolat keičiasi, nes atsiranda naujų bylų, todėl labai svarbu nuolat sekti pokyčius. Štai ką reikia žinoti.

    Naudoti GPS sekimo įrenginį yra teisėta, jei turtas ar transporto priemonė priklauso jums arba jūsų įmonei.

    Darbuotojai turi suprasti, kad darbo metu jie yra stebimi.

    Darbdaviai turi užtikrinti, kad jų transporto priemonių sekimo sprendimai būtų naudojami tik su verslu susijusiais tikslais.

Aiškiai ir skaidriai nurodykite, kada ir kaip naudojate GPS sekimo duomenis. Jei darbuotojai nepasitiki arba nesupranta, kaip naudojate GPS sekimo prietaisų duomenis, tai gali lemti prastą darbuotojų moralę.

Telematika ir GPS sekimas

Telematika ir GPS sekimas veikia kartu, kad suteiktų informacijos apie jūsų automobilių parko veiklą. Tai ne konkuruojančios sistemos, o sistemos dalys. Telematikos sistemos centre yra sekimo įrenginys, kuris realiuoju laiku renka duomenis apie transporto priemonės buvimo vietą ir būklę. Telematikos sprendimas gauna GPS sekimo duomenis ir siunčia juos į centrinius kompiuterius. Tuomet duomenys apdorojami ir paverčiami informacija, kuria galima naudotis naudojantis automobilių parko valdymo programine įranga.

Papildomi GPS sekimo ir telematikos privalumai

GPS sekimas yra praktiška priemonė automobilių parkų valdytojams dėl daugelio priežasčių. GPS sekimo prietaisai suteikia galimybę matyti jūsų parko transporto priemonių buvimo vietą, tačiau tai dar ne viskas. Štai keletas kitų pagrindinių GPS sekimo privalumų.

Maršrutų optimizavimas

GPS sekimo sistema leidžia optimizuoti jūsų transporto priemonių parko maršrutus. Galite lengvai nustatyti vairuotojų buvimo vietą ir nustatyti, kuris iš jų yra arčiausiai konkretaus darbo. Galite siųsti arčiausiai esantį vairuotoją ir prireikus pakeisti likusių transporto priemonių maršrutus. Taip sutaupysite laiko ir pinigų, o klientai liks patenkinti.

Sumažinkite veiklos sąnaudas

Nesvarbu, ar mažinate degalų sąnaudas siųsdami vairuotojus efektyvesniais maršrutais, ar priimdami geresnius dispečerinius sprendimus, GPS sekimo prietaisai gali padėti priimti sąnaudas mažinančius sprendimus remiantis duomenimis realiuoju laiku. Suteikdamas daugiau informacijos ir matomumo apie jūsų transporto priemonių parko veiklą, GPS sekimas suteikia daugiau duomenų apie jūsų transporto priemonių parką, todėl jūsų sprendimai gali būti strategiškesni ir paveikesni verslui bei jo rezultatams.

Sumažinkite degalų naudojimą ir išlaidas

Iki GPS sekimo telematikos pažangos automobilių parkų vadovai neturėjo galimybės žinoti, ką jų darbuotojai veikė kiekvieną dieną, kur jie buvo bet kuriuo metu ir kur važiavo toliau. Jie negalėjo žinoti, ką siųsti į darbus, kada jie buvo atlikti ir ar apskritai buvo atlikti.

Naudodamiesi GPS sekimu ir geresniu dispečeriniu valdymu, galite sutaupyti degalų, laiko ir sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį. Pavyzdžiui, galite naudoti GPS technologiją, kad stebėtumėte transporto priemonių greitį, kuris yra degalų eikvojimo būdas. Galite juos instruktuoti, kad paskatintumėte geriau vairuoti, taip sutaupant degalų.

Saugumo didinimas

GPS sekimo įrenginys, įrengtas jūsų transporto priemonių parko transporto priemonėse ir turte, padeda padidinti parko saugumą. Jei transporto priemonė ar turtas pavagiamas ar prarandamas, GPS seklys gali padėti greičiau surasti ir atgauti pavogtą ar prarastą transporto priemonę ar turtą. Aplink transporto priemones ir turtą netgi galite nustatyti geografinę tvorą, kuri jus įspės, kai transporto priemonės ir turtas išvažiuos iš iš anksto nustatytos teritorijos arba bus naudojami ne darbo valandomis.

Sumažinkite viršvalandžių ir sukčiavimo darbo laiko apskaitos žiniaraščiais atvejų skaičių

Geriau valdydami keliones ir naudodami elektroninius darbo laiko apskaitos žiniaraščius, galite sumažinti viršvalandžių skaičių visame savo transporto priemonių parke. Galėsite geriau paskirstyti išteklius remdamiesi realiuoju laiku gautomis įžvalgomis, kad sunkvežimiai nevažiuotų į ilgesnius reisus, o vairuotojai kelyje nepraleistų daugiau laiko nei reikia. Tai padeda kontroliuoti darbo užmokesčio valandų skaičių.

Sukčiavimas darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose vyksta tada, kai vairuotojams mokama už darbą, kurio jie neatliko, arba už laiką, praleistą ne darbo reikalais. Kartais vairuotojai įrašo daugiau valandų, nei dirbo, atgaline data redaguoja savo vairavimo valandas arba registruoja įprastas valandas kaip viršvalandžius. Tai ne tik kainuoja jums pinigų, bet ir gali lemti neteisingą sąskaitų išrašymą. Naudodami GPS sekimą ir elektroninius žurnalus, tiksliau apskaičiuosite darbo užmokestį ir išrašysite sąskaitas.

Geresnis turto panaudojimas

GPS sekimo telematikos sprendimas gali suteikti jums informacijos apie realų atvykimo ir išvykimo laiką, sustojimo trukmę, kelionės iš vieno darbo į kitą laiką ir kada jūsų vairuotojai yra neaktyvūs. Iš šios informacijos galite sužinoti, ar darbai atliekami per nustatytą laiką, ar vėluojama ir kodėl, ar važiuojama aplinkkeliais asmeniniais reikalais ir kada vėluojama dėl to, kad vairuotojas pasiklydo. Sužinosite, ar vairuotojai neišnaudojami, net jei jie turi laisvų valandų, ir galėsite, remdamiesi realiuoju laiku gautomis įžvalgomis, priimti sprendimus, kad pagerintumėte bendrą parko panaudojimą.

Atliktų darbų patvirtinimas

Kartais jūsų klientai gali suabejoti, kaip tai, už ką jiems išrašėte sąskaitą, pavyzdžiui, kiek valandų praleidote darbe arba ar kad jie apskritai nepasirodė. GPS stebėjimas leidžia fiksuoti, kur yra jūsų vairuotojai, ir įrodyti klientams, kad jie dirbo tiek valandų, kiek nurodyta sąskaitose faktūrose. Parodydami klientams elektroninius įrodymus, galite sustiprinti pasitikėjimą ir pagerinti klientų aptarnavimą.

Sekite visą savo turtą

GPS parko stebėjimas tinka visam turtui, ne tik transporto priemonėms. Jei turite brangios mobiliosios įrangos, pavyzdžiui, generatorių ir priekabų, galite stebėti jų judėjimą, kad žinotumėte, ar jie yra darbo vietose, kur jų reikia, o ne stovi nenaudojami ir nenaudojami. Žinosite, kad jie yra saugūs ir apskaityti. Taip pat galite nustatyti geografinę tvorą aplink darbo vietas, kad žinotumėte, kada jie atvyksta ir išvyksta iš kiekvienos konkrečios darbo vietos.

Pagerinkite transporto priemonių parko saugą

Gerindami automobilių parko saugą sutaupysite pinigų ir pagerinsite savo įmonės įvaizdį. Dabar GPS automobilių parko stebėjimo sprendimai gali jus įspėti, kai jūsų vairuotojai viršija greitį, staigiai stabdo ar staigiai stabdo ir staigiai greitėja. Tokie veiksmai ne tik eikvoja degalus ir didina degalų sąnaudas, bet ir gali būti pavojingi. Stebėdami šiuos įvykius, galite padėti vairuotojams išsiugdyti geresnius ir saugesnius vairavimo įpročius.

Laimingesni klientai

Nesvarbu, ar jūsų automobilių parkas pristato produktus į namus, ar yra sudėtingos tiekimo grandinės dalis, jūsų klientai tikisi tam tikro aptarnavimo ir patogumo. Kadangi GPS sekimo telematika suteikia tikslią jūsų parko transporto priemonių buvimo vietą ir galite efektyviau siųsti transporto priemones, jūsų klientai bus laimingesni. Galite jiems pateikti vis tikslesnius numatomus atvykimo laikus (ETA), todėl jie žinos, kada tikėtis pristatymo ar kitos paslaugos.

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5420Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį