Kad galėtų naudotis susietosios apsaugos privalumais, įmonėms reikia sklandžiai tarpusavyje veikiančių apsaugos technologijų. Neseniai atliktoje pramonės specialistų apklausoje daugiau nei 90 proc. jų pažymėjo, kad labai svarbu integruoti visas pastato valdymo funkcijas.
Tačiau kodėl integracija laikoma tokia svarbia? Kokia tiksliai yra jos nauda? Ir kaip organizacija gali jais pasinaudoti?
Iš tiesų yra keletas būdų, kaip prijungtos prieigos sprendimas gali padėti įmonei padaryti daugiau - ir padidinti saugumą, ir prisidėti prie bendros verslo sėkmės.
"Prieigos kontrolės sistemos dažnai laikomos pradiniu tašku, nuo kurio pastatas gali pereiti nuo atskiro veikimo prie funkcionalesnės, labiau sujungtos ir "integruotos" pastato valdymo sistemos", - aiškinama naujoje "IFSEC Global" baltojoje knygoje apie saugumo valdymą. Baltojoje knygoje aptariamas integracijos poveikis organizacijų sąnaudoms ir efektyvumui.
Valdymas iš vienos integruotos sąsajos daugeliu atžvilgių didina efektyvumą. Kai kurie iš jų priklauso nuo pramonės ar verslo šakos, tačiau yra privalumų, kurie taikomi beveik visur. Pirma, integracija sumažina mokymo poreikį, taigi ir išlaidas: Viskas administruojama iš vienos sistemos, o ne iš kelių atskirai veikiančių sistemų.
Antra, kai įrenginių darbuotojai naudojasi arba atnaujina tik vieną sąsają, jie sutaupo laiko ir sumažina rankiniu būdu daromų klaidų skaičių.
Realioje situacijoje integracija gali netgi sutaupyti objektų vadovų kelionės laiką. Pavyzdžiui, InHollando taikomųjų mokslų universitete "Nedap AEOS" sistema, integruota su "Aperio" belaidžiais įrenginiais, iš vieno integruoto taško valdo 7 skirtingų miestų prieigą.
Trečia, analizė gali suteikti didesnę vertę ir geresnes įžvalgas, kai duomenys gaunami iš kelių šaltinių.
Prijungtoji prieigos kontrolė padeda įmonėms pertvarkyti pastatų valdymą taip, kad jis atitiktų 2020-ųjų iššūkius. Išmanusis pastatas yra integruotas ir automatizuotas, pasikliaujantis sąveikumo standartais, kad duomenys judėtų visomis kryptimis.
Pavyzdžiui, OSDP supaprastina prieigos kontrolės ir apsaugos įrenginių sąveiką. ONVIF D ir M profiliai padeda prieigos kontrolės prietaisams prisijungti prie analitikos.
Prieigos kontrolės įranga, kuri sukurta sąveikai užtikrinti - su prieinamomis API ir SDK programėlių integracijai - sukuria saugumą, kuris yra pasiruošęs tam, kas bus ateityje, net jei nuspėti, kas bus ateityje, gali būti sunku.
Konsultacinės bendrovės "McKinsey & Company" atliktoje apklausoje 63 proc. darbuotojų teigė, kad norėtų "hibridinio" arba visiškai nuotolinio darbo grafiko. Norint ekonomiškai efektyviai siūlyti tokį lankstumą, reikia, kad saugumo užtikrinimas galėtų prisitaikyti. Darbuotojams pageidaujant hibridinių darbo formų, vis svarbiau protingiau naudoti erdvę.
Kad būtų lengviau pereiti prie hibridinio darbo, prieigos kontrolės įgaliojimams galima suteikti teisę atrakinti duris tam tikru laiku, pavyzdžiui, kad darbuotojai įeitų į patalpas tik tada, kai numatyta. Patalpų valdytojai gali reguliuoti kasdienę prieigą, kad pastato užimtumas neviršytų pajėgumų.
Vienas mazgas, skirtas prieigos teisėms išduoti, keisti ir atšaukti, supaprastina hibridinės sistemos administravimą. Bandant įgyvendinti tokį pakeitimą lygiagrečiai naudojant kelias elektronines ir (arba) mechanines prieigos sistemas, gali susidaryti didžiulis darbo krūvis. Integruota elektroninė prieigos kontrolė tai palengvina.
Pasak analitikų "Verdantix", šiuo metu daugiau nei trečdalis biurų sektoriaus pastatų nuomininkų planuoja investuoti į patalpų panaudojimo analizę.
Integruota prieigos kontrolės sistema generuoja svarbius duomenis, padedančius suprasti, kaip naudojamas pastatas - ir potencialiai sumažinti biurų nuomos išlaidas. Jei patalpos nenaudojamos, kam eikvoti brangų biudžetą jų nuomai?
"Iki šiol saugumas dažniausiai buvo reaktyvi profesija, o integruoti sprendimai leidžia duomenis paversti žiniomis", - aiškina Danny Laurier iš Securitas, duodamas išskirtinį interviu baltajai knygai. "O kai turite žinių, galite pereiti nuo reaktyvaus prie prognozuojamo rizikos valdymo."
Apsaugos sistemos išplėtimas integracijai pritaikytu belaidžiu užraktu gali prisidėti prie bet kurios įmonės energijos vartojimo efektyvumo ar tvarumo strategijos.
Įrengiant belaides elektronines spynas naudojama mažiau kabelių ir sunaudojama mažiau energijos. Nešiojantis vieną lankstų įgaliojimą, saugiai laikomą mobiliajame telefone, sumažėja plastiko (kortelių) ir metalo (raktų) naudojimas.
Atsiradus elektroninėms spynoms, naudojančioms energijos surinkimo technologiją, prie durų sunaudojamos elektros energijos kiekis gali net sumažėti iki nulio. Tai gana didelis kontrastas tradicinėms laidinėms durų spynoms, kurios dažnai reikalauja daug elektros energijos.
Pasak kai kurių tvarumo ekspertų, pati integracija taip pat gali padidinti efektyvumą: "Tinkamai veikianti BMS turėtų padėti sutaupyti 15-20 proc. energijos... BMS veikimo tobulinimas yra bene ekonomiškiausia energijos vartojimo efektyvumo priemonė, kurios galite imtis."
Šių patobulinimų varomoji jėga yra ryšiai, kurie prisideda prie komercinės sėkmės ir palengvina gyvenimą visiems, dirbantiems su patalpų valdymu.
Naujoje baltojoje knygoje "Efektyvumo didinimas ir saugumo supaprastinimas naudojant integruotą įeigos kontrolės sprendimą" pateikiamos svarbios informacijos visiems pagrindiniams sprendimų priėmėjams, svarstantiems integracijos projektą. Nemokamą kopiją galite atsisiųsti čia.
EV krovimo įranga
Visi produktaiElektros instaliacija
Visi produktaiSaulės energija
Visi produktai