Kiti termovizorių taikymo scenarijai

Paskelbta 2022-06-17

 

Šiluminių kamerų naudojimas saugos ir saugumo srityse tradiciškai siejamas su svarbiais objektais, pavyzdžiui, komunalinių paslaugų įmonėmis, oro uostais ar chemijos gamyklomis, kur žmogaus šilumos požymių stebėjimas gali turėti reikšmingų pasekmių. Šie jautrūs objektai galėjo pateisinti didesnes išlaidas, susijusias su termovizoriais, nes reikėjo ypač sudėtingų saugumo sistemų.


Šiandien šiluminių kamerų kaina gerokai sumažėjo, o jų našumas nuolat gerėja. Todėl mažiau svarbiuose objektuose taip pat pradedamos naudoti terminės sistemos perimetro apsaugai ir kitoms reikmėms. Šiuose objektuose termovizoriai naudojami kaip ankstyvojo perspėjimo sistema, galinti nustatyti greitą temperatūros padidėjimą per trumpą laiką, kuris gali būti gaisro požymis. Gaisras per itin trumpą laiką gali sunaikinti daugybę pastatų ar įrenginių. Per gaisrą sunaikintų prekių vertė gali būti milžiniška, o per gaisrą prarastos gyvybės kainos neįmanoma apskaičiuoti. Naudodamos bekontaktį temperatūros matavimo būdą, termovizorinės kameros gali aptikti gaisrą naudodamos dūmų aptikimo arba karštųjų taškų sekimo funkcijas.


Dėl integruotos temperatūros funkcijos kamera gali aptikti per trumpą laiką gerokai pakilusią temperatūrą ir paskelbti pavojaus signalą net ir dideliu atstumu. Šiuolaikinės termovizorinės kameros, pasižyminčios dideliu jautrumu temperatūros svyravimams, užtikrina didesnį aptikimo tikslumą nei standartinės kameros, todėl jos ypač tinka naudoti pagal scenarijus, pavyzdžiui, miškuose, vandens stotyse, laukinės gamtos parkuose, žvejybos ežeruose ir kitose kritinėse teritorijose, kurias reikia stebėti 24 valandas per parą, pavyzdžiui, pramoniniuose parkuose ir sandėliuose. Šioms taikomosioms programoms būdinga tai, kad būtina aptikti karštus taškus ir aptikti gaisrą ankstyvoje stadijoje, kad būtų išvengta didelių nuostolių.


Šiuolaikiniuose termovizoriuose naudojamas neatšaldytas vanadžio oksido (VOx) jutiklis, kuris užtikrina didesnį šiluminį jautrumą kompaktiškesnėje ir ekonomiškesnėje pakuotėje. Vanadžio oksido kameros, palyginti su kitomis termovizorių technologijomis, taip pat yra patikimesnės dėl mažesnio judančių dalių skaičiaus. VOx jutiklis pasižymi dideliu šiluminiu jautrumu (≤ 50 mK), kuris leidžia termovizoriams atskirti objektus scenoje su minimaliais temperatūros skirtumais. Fotoaparatas fiksuoja detalius vaizdus, kai objekto ir fono šiluminis kontrastas yra minimalus.


Šis jautrumas, leidžiantis aptikti greitą temperatūros kilimą iš didelio atstumo, leidžia fotoaparatui atpažinti, pavyzdžiui, kai žmogus naudoja žiebtuvėlį arba rūko cigaretę, o tai ypač naudinga itin degioje aplinkoje, kur viena kibirkštis gali greitai sukelti gaisrą. Greito aptikimo galimybė kartu su įmontuotais garsiakalbiais ir šviestuvais sukuria išbaigtą ankstyvojo perspėjimo sistemą, leidžiančią išvengti galimo gaisro dar jam neprasidėjus.


Tačiau šiluminės kameros nesukuria tinkamų atpažinimo lygio vaizdų, ypač palyginti su išsamiais spalvotais vaizdais, kuriuos siūlo šiuolaikinės matomos šviesos kameros. Nors visose termovizorių kamerose yra infraraudonųjų spindulių jutiklis, skirtas infraraudonųjų bangų ilgiui aptikti, daugelyje jų taip pat yra matomos šviesos CMOS jutiklis, kuris sukuria įprastą spalvotą vaizdą. Tada fotoaparatas uždeda matomos šviesos vaizdą ant infraraudonųjų spindulių vaizdo, taip suteikdamas infraraudonųjų spindulių vaizdui daugiau konteksto ir detalumo. Šios hibridinės termovizorinės kameros - tai vienas įrenginys, kuriame viename korpuse sumontuotas šiluminis ir matomos šviesos vaizdo jutiklis - padeda spręsti daugelį saugos ir saugumo problemų, susijusių su vietomis, kurias kitaip sunku stebėti.


Kuro ir cheminių medžiagų gamyba ir saugojimas


Kuro ir cheminių medžiagų gamyba ir sandėliavimas yra itin pavojingi dėl itin degių produktų pobūdžio. Žiebtuvėlio ar uždegtos cigaretės kibirkštis gali greitai sukelti stiprų gaisrą ir sukelti katastrofiškus žmonių ir turto nuostolius.


Sandėliai


Termovizoriai gali nustatyti karštus taškus prieš jiems užsiliepsnojant ir duoti signalą, kad būtų galima iš anksto reaguoti ir išvengti žalos darbuotojams ar turto praradimo. Automatiškai stebint temperatūros pokyčius šiose vietose termovizorinėmis kameromis galima išvengti nelaimės ir padidinti darbuotojų bei visuomenės saugumą.


Atliekų tvarkymo įrenginiai


Atliekos yra dar viena potencialiai degi medžiaga, ypač kai jos laikomos didelėse krūvose patalpose. Savaiminis užsidegimas, šilumos išsiskyrimas dėl slėgio, savaiminės cheminės reakcijos tarp atliekų ir metano dujų kaupimasis - visa tai yra potencialūs gaisro pavojai. Termovizoriai gali padėti išvengti gaisrų, nes padeda nustatyti karštąsias vietas, kuriose gali kilti gaisras.


Dabar termovizoriai naudojami įvairioms reikmėms. Dėl jų gebėjimo matuoti temperatūrą nekontaktiniu būdu daugelyje objektų termovizoriai naudojami kaip esminė visos išankstinio įspėjimo sistemos dalis, padedanti aptikti gaisrus. Bet kurioje pramonės šakoje, kurioje saugomos degios ar degios medžiagos, bet kurioje aplinkoje, kurioje yra degių dujų, ir daugelyje kitų vietų, kur gali kilti gaisras, pravers termovizorinė kamera, kuri užtikrina greitą temperatūros kilimo aptikimą.

 

https://www.eurodigital.lt/DAHUA

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5494Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį