Dvispektrinės, dirbtinio intelekto ir kitos pagrindinės termovizorių tendencijos

Paskelbta 2022-06-10


Terminės kameros atlieka svarbų vaidmenį saugumo srityje. Nors jos nėra naujiena, laikui bėgant jos evoliucionavo ir tobulėjo, kad suteiktų dar daugiau naudos. Šiame pranešime aptariamos kai kurios naujausios šiluminių kamerų tendencijos, taip pat populiarėjančios biospektrinės kameros, kuriose derinami šiluminiai ir regimieji lęšiai.
 
Terminės kameros fiksuoja objektus aptikdamos objekto skleidžiamą spinduliuotę. Todėl joms nereikia matomos šviesos ir jos yra gana naudingos stebint visiškoje tamsoje. Laikui bėgant prie šiluminių kamerų buvo pridėtos naujos technologijos arba jos veikia kartu su jomis, todėl jos tapo dar galingesnės. Toliau apžvelgiame keletą naujausių termovizorių ir (arba) termovizorių tendencijų.


 
Dirbtinis intelektas ir vaizdo analizė

 
Dabar dirbtinis intelektas ir vaizdo analizė bendradarbiauja su termovizoriais, kad padidintų tikslumą ir leistų greičiau reaguoti. "Vaizdo analizės programų pridėjimas skatina greitai ir tinkamai reaguoti į aptiktus įvykius juos analizuojant, automatiškai atmetant nepavojingus ir iš karto pranešant apsaugos darbuotojams apie potencialiai kritines situacijas", - sakė Magnusas Lundegårdas, "Axis Communications" pasaulinis produktų vadovas. "Apsaugos darbuotojai gali peržiūrėti filmuotą medžiagą ir patikrinti grėsmės pobūdį bei imtis atitinkamų veiksmų. Pavyzdžiui, aptikus grėsmę, galima patikrinti filmuotą medžiagą ir įsitikinti, ar tai gyvūnas, ar iš tikrųjų žmogus."


 
Debesija

 
Termovizoriai taip pat pasivijo dabar saugumo srityje populiarią debesijos tendenciją. "Jei klientai pasirenka konkrečių tiekėjų termovizorines kameras, jas galima naudoti su visomis pagrindinėmis rinkoje esančiomis VMS - debesų arba vietinėmis - taip pat kaip ir tradicines vaizdo stebėjimo kameras", - sakė Lundegårdas.


 
Skiriamoji geba

 
Termovizorių skiriamoji geba nuo QVGA (320x240) perėjo prie VGA (640x480) ir vėliau prie HD (1080x720), nors dabar VGA laikoma "didelės skiriamosios gebos". Didesnė skiriamoji geba leidžia aprėpti platesnį ir didesnį atstumą. Tačiau reikia pabrėžti, kad visada reikia rasti pusiausvyrą tarp skiriamosios gebos ir kainos.
 
"Yra didesnės nei 640x480 raiškos termovizorių, tačiau jie kainuoja kelis kartus brangiau: VGA jutiklis gali būti du ar tris kartus brangesnis už QVGA jutiklį, o HD raiškos jutikliai savo ruožtu paprastai yra kelis kartus brangesni už VGA jutiklius. Todėl didesnės skiriamosios gebos jutikliai dažniausiai naudojami kariuomenės ir kituose sektoriuose, kurie mažiau jautrūs kainai", - sakė Lundegårdas.


 
Dvispektrinės kameros

 
Rinkoje vis dažniau pasirodo biospektrinių kamerų - viename įrenginyje sujungti šiluminiai ir matomieji lęšiai - kurios suteikia įvairių privalumų.
 
"Dvispektrinės kameros suteikia galingą - ir ekonomišką - regimojo ir šiluminio vaizdo srautų derinį vienoje kameroje, kur galimybė identifikuoti žmones per šiluminį aptikimą, o vizualiai identifikuoti per vaizdo įrašą, yra įtikinamas privalumas. Vos viena įrengta kamera gali užtikrinti ir šiluminį aptikimą (iki didelio atstumo, palyginti su vien vizualine kamera), ir vizualinį identifikavimą", - sakė Lundegårdas. "Be to, naudojant dvispektrines kameras galima nuolat rinkti ir analizuoti duomenis. Apibendrinta ir naudojama mašininio mokymosi (ML) programose, ši informacija ateityje padės diegti veiklos efektyvumo, papildomo automatizavimo ir aktyvios techninės priežiūros naujoves."
 
Tuo tarpu taikymo sritys yra plačios ir įvairios, atitinkančios naudotojų saugumo ir ne saugumo reikalavimus.
 
"Naftos ir dujų perdirbimo gamyklose termovizoriai yra automatizuotos fakelų stebėjimo sistemos pagrindas - tai labai svarbu gamyklos veikimui ir saugai, o biospektrinių kamerų naudojimas suteikia papildomos naudos. Šiluminiai vaizdai optimaliai tinka analizei ir automatinei stebėsenai, o didelės skiriamosios gebos biospektrinės kameros leidžia žmonėms operatoriams aiškiau įvertinti fakelo elgesį, kai apie tai įspėjama, taip pat yra labai svarbios tiriant incidentus po jų", - sakė Lundegårdas.
 
Saugumo požiūriu biospektrinės kameros taip pat turi svarbių panaudojimo atvejų. "Jos dažnai naudojamos pasienio kontrolėje. Galimybė net ir tamsoje termovizorinėmis kameromis aptikti žmones, norinčius kirsti sieną, vėliau gali būti derinama su vaizdo stebėjimu, kai tam tikrą teritoriją užlieja šviesa, siekiant identifikuoti asmenis ir padėti pasienio pareigūnams. Kartu su garsiakalbiais galima gerokai atgrasyti nuo neteisėto sienos kirtimo", - sakė Lundegårdas.

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5486Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį