Įsilaužimo aptikimas per Wi-Fi

Paskelbta 2022-06-02

 

Pastaruoju metu daug diskutavome apie perimetro apsaugą ir įsilaužimo aptikimą. Tam naudojamos įvairios vaizdo ir judesio jutiklių technologijos. O kaip dėl beveik visur paplitusios technologijos - "Wi-Fi"? Šiame straipsnyje nagrinėjama judesio ir (arba) įsilaužimo aptikimo naudojant "Wi-Fi" nauda ir ateities galimybės.
 
Įsilaužimo aptikimas yra pagrindinis saugumo aspektas. Galutiniai naudotojai įspėjami apie neįprastą judesį ir (arba) judėjimą ir gali atitinkamai reaguoti. Tam naudojamos įvairios technologijos, įskaitant PIR jutiklius, šilumines ir (arba) vaizdo kameras, radarus ir lidarus.
 
Dabar tam taip pat naudojamas "Wi-Fi" ryšys. Wi-Fi aplinkoje galutiniai įrenginiai ir belaidžiai maršrutizatoriai bendrauja Wi-Fi radijo signalais; signalų modelių pokyčiai gali rodyti judėjimą arba judėjimą. Remdamasi šiuo principu, "Cognitive Systems" pasiūlė "Wi-Fi" jutiklių nustatymo sprendimą, pavadintą "Wi-Fi Motion".
 
"WiFi Motion" yra tik programinės įrangos sprendimas, kuris įkeliamas į maršrutizatorių, kuriame įrengta "WiFi Motion" atitinkanti mikroschema. Be jokios papildomos techninės įrangos mūsų technologija ... nustato "Wi-Fi" signalų sutrikimus. Šiuos sutrikimus galima aptikti, kai "WiFi Motion" įdiegiama į esamą namų "Wi-Fi" per pagrindinius vartus (t. y. maršrutizatorių arba modemą)", - sakė vienas iš "Cognitive Systems" įkūrėjų ir generalinis direktorius Taj Manku, pridurdamas, kad dirbtinis intelektas taip pat taikomas siekiant nustatyti, koks objektas gali trikdyti "Wi-Fi" signalus.
 
"WiFi Motion" gali klasifikuoti judėjimą naudodamas mūsų dirbtinio intelekto algoritmus. Kai žmonės ar objektai juda erdvėje, jie veikia ir keičia įprastus "Wi-Fi" signalų bangų modelius. Tada mūsų dirbtinio intelekto algoritmai paima šiuos klasifikuotus judėjimo įvykius ir praleidžia juos per filtrą, kuris pagal žinomus modelius nustato judėjimo tipą", - sakė jis. "Atlikome išsamius kokybės užtikrinimo bandymus ir išbandėme "Wi-Fi Motion" įvairiose aplinkose, kad įsitikintume, jog tiksliai atpažįstame žmonių judesius ir galime filtruoti naminių gyvūnų ir mechaninių judesių, pavyzdžiui, ventiliatoriaus, judesius."

 


Privalumai

 
Naudojant "Wi-Fi" kaip judesio aptikimo technologiją yra daug privalumų, vienas iš jų - jau plačiai naudojamos technologijos panaudojimas. "Tai iš karto reiškia, kad tokio tipo jutikliai yra ne tik prieinamesni, bet ir įperkamesni. Pavyzdžiui, "Wi-Fi Motion" galima įjungti bet kurioje erdvėje, kurioje veikia "Wi-Fi", paprasčiausiai atnaujinus programinę įrangą", - sakė Manku. "Be to, kadangi "WiFi Motion" naudoja jau esamą namų tinklą, jį paprasta naudoti, o norint, kad jis veiktų, nereikia sudėtingai konfigūruoti ar pirkti papildomų prietaisų."
 
Aprėpties sritys, taip pat privatumas yra papildomi "Wi-Fi" judesio aptikimo naudojimo privalumai. "Viena iš labiausiai paplitusių objektų aptikimo technologijų šiuo metu yra pasyvūs infraraudonųjų spindulių judesio jutikliai (PIR), kuriems reikia matomumo linijos. "Wi-Fi" signalai gali sklisti per sienas ir neturi problemų dėl riboto apšvietimo", - sakė Manku. "Be to, "Wi-Fi" jutikliai yra daug privatesni. Vartotojams nereikia nerimauti dėl mikrofonų, kamerų ar kitų įrašymo įrenginių savo namuose."
 
Kitas privalumas - vietos nustatymas. "Lokalizavimas, t. y. galimybė nustatyti, kurioje erdvės dalyje ar "kambaryje" įvyko judesys, yra funkcija, kuri nėra įprasta kitose objektų jutimo technologijose. Naudodamiesi mūsų programinės įrangos sprendimais, naudotojai gali greitai sužinoti, kurioje vietoje įvyko judesys", - sakė Manku. "Mūsų technologija geba nustatyti, kurioje namų vietoje vyksta judėjimas, remdamasi tuo, kaip arti "Wi-Fi" signalo sutrikimo yra tam tikras išmanusis įrenginys, prijungtas prie "WiFi Motion" tinklo. Pavyzdžiui, "WiFi Motion" gali nustatyti judesio vietą virtuvėje pagal judesį šalia virtuvėje esančio išmaniojo garsiakalbio ir judesį miegamajame, kur gali būti įrengtas išmanusis televizorius."


 
Programos

 
Saugumas yra pagrindinė "WiFi Motion", kuris apima visą namą, yra neaptinkamas įsibrovėliams ir sumažina klaidingų pavojaus signalų skaičių, taikymo sritis. Sumažėjus išlaidoms ir eliminavus klaidingus aliarmus, taupomi tiek namų savininkų, tiek apsaugos bendrovių pinigai.
 
Tačiau pritaikymas neapsiriboja tik namų apsauga. Pasak "Manku", "WiFi Motion" gali būti naudojamas daugelyje "Wi-Fi" ryšį turinčių erdvių, kuriose judesio stebėjimas ir kontrolė gali suteikti vertingų įžvalgų, nesvarbu, ar tai būtų saugumo, pagyvenusių žmonių priežiūros, energijos taupymo, ar išmaniųjų namų įjungimo galimybės.
 
"Pavyzdžiui, mūsų naujausia programa "Caregiver Aware" yra skirta artimųjų stebėjimui, kai jie sensta vietoje, leidžiant slaugytojams nustatyti pritaikytus pranešimus, pagrįstus senjorų kasdienybe, kad būtų galima stebėti tai, kas jiems svarbiausia", - sakė jis. "Taip pat remdamiesi savo dabartiniais sprendimais kuriame naujas taikomąsias programas, skirtas mažoms įmonėms, viešbučiams ir daugiabučiams. Pavyzdžiui, judesio duomenis galima naudoti siekiant efektyviai paskirstyti valymo paslaugas didelio eismo intensyvumo zonose mažo eismo intensyvumo metu arba padidinti energijos taupymą koreguojant temperatūros nustatymus pagal judesio duomenis."
 
Nors "Wi-Fi" pagrįstas judesio jutiklis nėra plačiai paplitęs, negalima ignoruoti jo ateities galimybių.
 
"Tobulėjant "Wi-Fi" technologijai, tobulėjant standartams ir augant rinkai, "Wi-Fi" judesio jutiklis taps standartine ateities išmaniųjų namų dalimi. Manome, kad po 5 metų "Wi-Fi Motion" taps standartu, o tai reiškia, kad judesio jutiklio funkcijos bus beveik kiekviename maršrutizatoriuje ar šliuzo vartelyje", - sakė Manku. "Judesio jutiklio galimybės naudojant "Wi-Fi" yra neribotos, ir šios galimybės taps realybe augant infrastruktūrai. Kaip ir su bet kuria augančia technologija, pradėsime nuo bazinių funkcijų, kurios organiškai augs, kuo daugiau jos bus naudojamos, todėl jas bus galima tobulinti, o tai leis sukurti pažangius naudojimo atvejus."

https://www.eurodigital.lt/elektronika/saugus-ir-ismanus-namai.html

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5509Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį