Pasirinkę tinkamą durų pritraukėją išlaisvinsite savo pastatą nuo nematomų kliūčių

Paskelbta 2022-05-17


 

Kai kalbama apie prieigą visiems, nesvarbu, kokio dydžio, amžiaus, jėgos, vikrumo ar gebėjimų jie būtų, ne visos durų sklendės yra vienodos. Tinkamo užrakto, skirto patekti pro įėjimo ar vidaus duris, įrengimas gali būti skirtumas tarp pastatų pritaikymo ir paprasčiausio vienos kliūties pakeitimo kita.
 
Daugelis šalių ir tarptautinių organizacijų, įskaitant Europos Sąjungą, siūlo arba taiko viešųjų ir privačių pastatų prieinamumo standartus. Daugeliu atvejų šie reglamentai taikomi tiek naujos statybos, tiek modernizavimo projektams.
 
Durų pritraukėjų įrengimas dažnai laikomas idealiu sprendimu. Tinkamas durų pritraukėjas palengvins patekimą pro sunkias ar kitaip nepatogias angas.
 
Kai kiekvienos svarbios durys atsidaro be didesnių pastangų, pastatų savininkai suteikia daugiau lygių galimybių ir skatina dalyvauti darbo vietoje ar viešajame gyvenime. Tačiau ne kiekvienas durų pritraukėjas šį darbą atliks pakankamai gerai.

 
4 veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis tinkamą durų pritraukėją

 
Prieš pasirinkdami durų pritraukėją, architektai, specifikacijų komandos, saugumo vadybininkai ir statybininkai apsvarsto daugybę veiksnių. Prieinamumo požiūriu šie keturi veiksniai gali būti naudingas kontrolinis sąrašas, padedantis pagerinti projekto įtraukumą:
 
1. Atidarymo jėga: kad durys būtų tikrai prieinamos be kliūčių, joms atidaryti reikia kuo mažesnės jėgos.
 
2. Uždarymo jėga: durys turėtų užsidaryti visiškai ir automatiškai, kad būtų patogu naudotojui, energijos vartojimo efektyvumas, pastato saugumas ir atitiktų priešgaisrinės apsaugos taisykles.
 
3. Uždarymo uždelsimas: paskutinė uždarymo sekcija gali būti pavojinga dėl pirštų įstrigimo, per greito uždarymo, kuris trukdo naudotojams, arba pažeidimų, kurie gali turėti įtakos eksploatacinėms savybėms, todėl durų uždarymo įtaisas turėtų gebėti prisitaikyti, kad išlaikytų prieinamumą
 
4. Lankstumas: nėra dvejų vienodų durų ar pastatų, todėl durų pritraukėjas turėtų leisti, jei įmanoma, keisti bet kurią iš pirmiau išvardytų sąlygų.
 
Dažnai nepastebimas estetiškumas yra dar vienas svarbus aspektas. Šiuolaikinis durų pritraukėjas turi būti nepastebimas, o jo šiuolaikinis dizainas turi derėti prie aplinkos. Dėl jo pastatas neturėtų atrodyti kaip "įstaiga".

 
Įėjimas be kliūčių: leiskite "Cam-Motion" technologijai atlikti savo darbą

Durų užraktai su ASSA ABLOY "Cam-Motion" technologija užtikrina ergonomišką durų atidarymą kiekvienam pro juos einančiam žmogui. Skirtingai nuo tradicinių durų užraktų su strypu ir krumpliais, "Cam-Motion" durų užraktams su kreipiančiosiomis reikia stūmimo jėgos, kuri greitai krenta. Cam-Motion sistema atspindi žmogaus alkūnės jėgą, kai sukimo momentas taip pat smarkiai sumažėja, kai ranka ištiesiama. Tai reiškia daug lengvesnį atidarymą ir didesnį komfortą.
 
Durų uždarymo įtaisuose galima pasirinkti uždarymo uždelsimą, kuris suteikia papildomo laiko bet kuriam naudotojui praeiti pro duris. Siekiant apsaugoti rėmą ir išvengti atsitrenkimo į sieną, standartinė visoje gamoje esanti grįžtamojo patikrinimo funkcija sulėtina paskutinę durų atidarymo atkarpą prieš sandariai užsidarant. Durys išbandytos pagal EN 1154 standartą dėl apsaugos nuo ugnies ir dūmų ir atitinka pastatų be barjerų reikalavimus.
 
"Cam-Motion" durų uždarymo įtaisai yra maksimaliai lankstūs, tačiau nesumažina prieinamumo privalumų. Jų konstrukcija leidžia montuoti tiek ant rėmo, tiek ant durų, tiek ant vyrių, tiek ant ne vyrių pusės: Tai, kas geriausiai tinka atidarymo angai. Jais galima įrengti tiek vienvėres, tiek dvivėres duris.
 
"Cam-Motion" technologija sukurta su nepriklausomais vožtuvais, todėl galima nustatyti atskirus užrakto ir uždarymo greičius, kad uždarymo efektyvumas atitiktų konkrečią durų paskirtį. Šie vožtuvai yra atsparūs karščiui: Nustatę durų greitį, jie išlieka nustatyti net ir esant ekstremaliai temperatūrai.
 
"Atitikdami visus šiuos svarbius prieinamumo kriterijus, "Cam-Motion" durų užraktai nepraranda ilgaamžiškumo", - sako Andreas Gmelin, "ASSA ABLOY Opening Solutions" produktų valdymo ir verslo plėtros direktorius, EMEIA durų užraktų produktų padalinys. "Durų uždarymo įtaisai dažnai montuojami prie judriausių pastato durų. Jie turi būti tvirti."


 
Įeigos kontrolė internetinėje parduotuvėje Eurodigital.lt

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5506Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį