"SMARTair" prieigos kontrolės energijos vartojimo efektyvumas gali prisidėti prie pastato tvarumo

Paskelbta 2022-05-05

 


Elektroninės įeigos kontrolės (EAC) sistemos tapo plačiai paplitusios dėl tokių privalumų, kaip saugumas, kurį jos užtikrina vidutinio ir didelio eismo intensyvumo pastatuose, ir prieigos suteikimo lankstumas. Jų privalumai gerai žinomi: efektyvesnis naudotojų prieigos valdymas, leidimų suteikimas ir atšaukimas bet kuriuo metu; informacija apie durų būklę realiuoju laiku; grėsmės saugumui, kurią kelia pamesti mechaniniai raktai, pašalinimas; ir daugelis kitų.
 
Pirmosios plačiai paplitusios prieigos sistemos buvo laidinės, ir nors jos teikė šiuos privalumus, daugelį aspektų reikėjo tobulinti: Dvi svarbiausios problemos - energijos vartojimo efektyvumas ir įrengimo sąnaudos.
 
Belaidės prieigos kontrolės sprendimai sprendžia šias dvi problemas, nes sumažina užrakto energijos sąnaudas ir nereikalauja jokių arba reikalauja nedaug durų pakeitimų.


 
Architektai prašo energiją taupančių pastatų sprendimų

 
Pasak "Harvard Business Review", energijos vartojimo efektyvumas tapo vienu iš "pagrindinių verslo sėkmės svertų". Todėl jis vis dažniau įtraukiamas į naujų pastatų projektavimą ir statybą.
 
"Nuolat dirbdami su architektais matome, kad naujų pastatų energinis efektyvumas jiems tampa vis didesniu prioritetu", - sako Mikelis Gaztañaga, "ASSA ABLOY Opening Solutions" SMARTair pardavimų vadovas. "Labai svarbu pasiūlyti efektyvesnius sprendimus, kurie padėtų jiems gauti BREEAM arba LEED sertifikatus. Tokios sistemos, kaip ASSA ABLOY SMARTair, skirtos mažoms ir vidutinėms įmonėms, yra belaidės ir maitinamos baterijomis, todėl jų energijos sąnaudos yra mažesnės nei laidinių sistemų, nes jos veikia protingai ir vartoja energiją tik tada, kai to reikia."
 
Baterijomis maitinamos belaidės spynos naudoja mažiau energijos nei tradicinės laidinės spynos, kurių magnetai dažnai būna nuolat prijungti prie elektros tinklo. Belaidės spynos veikia kitaip. Jos "pabunda" tik tada, kai joms pateikiamas įgaliojimas priimti sprendimą dėl prieigos. Tai reiškia, kad taupoma energija ir mažinamas anglies dioksido išmetimas, be to, galima sutaupyti nemažai energijos išlaidų - daugiau kaip 70 proc. arba tūkstančius eurų per visą tipinio įeigos kontrolės įrenginio eksploatavimo laikotarpį.


 
Įrengimo etapas - dar viena galimybė sumažinti išlaidas ir sutaupyti energijos

 
"Įrengimo etapas gali dar labiau prisidėti prie išlaidų taupymo, kai architektai pasirenka belaidę prieigos technologiją", - priduria Gaztañaga. Tos pačios ataskaitos ASSA ABLOY analizėje apskaičiuota, kad belaidžio, palyginti su laidiniu, 100 durų įrengimo atveju darbo sąnaudos sutaupoma 82,5 proc.
 
Be to, kad belaidis įrengimas yra daug greitesnis nei laidinis, jis yra mažiau įkyrus. SMARTair belaidėms spynoms reikia minimaliai gręžti duris, o laidinei prieigos kontrolei reikia tiesti laidus per duris ir iš dalies aplink jas. Pasirinkus belaidę sistemą, galima pagerinti esamo pastato saugumą atliekant modernizavimo procesą, kuris nesukelia nepatogumų darbuotojams ir nesutrikdo kasdienio darbo.


 
Du Ispanijos projektai, kurių nauda akivaizdi

 
"Neseniai "BeCorp" užsakymu įrengėme naujus nuomojamus būstus Barselonoje", - aiškina Gaztañaga. "Tokio tipo statybos nuomai vis labiau plinta. Bendrovės "BeCorp" atveju siūlomi šiuolaikiški butai su tokiomis paslaugomis kaip konsjeržas, baseinas, treniruoklių salės ar bendradarbystės erdvės. Jiems reikėjo sprendimo be raktų, kad sutaupytų laiko raktų valdymui. Dar vienas belaidžio sprendimo, tokio kaip SMARTair, privalumas - energijos vartojimo efektyvumas. Objekte, kuriame yra daugiau nei 3 000 angų, galima sutaupyti daugybę lėšų!"
 
Dar vienas galimas "BeCorp" tvarumo bonusas buvo galimybė gyventojams atrakinti mobiliuoju telefonu naudojant "Openow" programėlę. Taip sutaupoma pinigų fizinėms kortelių išlaidoms ir sumažinamas būsto ekologinis pėdsakas, nes mažiau naudojama plastiko.
 
"Taip pat labai didžiuojamės Kordobos Maimonido biomedicininių tyrimų institutu (IMIBIC) - sveikatos tyrimų centru, kurio poreikiai buvo labai dideli", - sako Gaztañaga. "Be energijos taupymo, labai svarbu buvo ir tai, kad SMARTair buvo lengva įrengti."
 
"Įgaliojimai buvo dar vienas taupymo veiksnys. IMIBIC darbuotojams nereikėjo keisti dabartinių įėjimo kortelių, nes "SMARTair" suderinama su visomis pagrindinėmis RFID technologijomis."
 
BeCorp" buvo naujos statybos projektas, o IMIBIC institute įrengimas buvo atliekamas ant jau įrengtų durų, nors institutas turėjo išlikti visiškai veikiantis. Kadangi durų įrenginiai nebuvo prijungti prie laidų, įrengimas buvo greitas, nesutrikdė darbuotojų darbo ir leido sutaupyti įrengimo išlaidų.

 

Daugiau informacijos rasite čia.

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5506Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį