2022 m. perimetro apsaugos tendencijos, į kurias reikia atkreipti dėmesį

Paskelbta 2022-05-03


Saugumas daugeliu atžvilgių prasideda nuo perimetro. Norint apsaugoti bet kokią patalpą, būtina apsaugoti perimetrą. Šiuolaikiniai saugumo sprendimų teikėjai siūlo keletą sistemų, kurios gali padėti klientams užtikrinti, kad jų perimetras būtų gerai apsaugotas, tačiau jos ir toliau tobulėja, nes keičiasi technologijos ir reikalavimai.
 
Šiuo metu perimetro apsaugoje pastebimos kelios tendencijos: nuo integruoto įvairių įrenginių naudojimo iki vis dažnesnio vaizdo technologijų naudojimo. Šiame straipsnyje nagrinėjamos pagrindinės perimetro apsaugos tendencijos, pastebimos 2022 m.


Integravimasis su daugiau įrenginių

Tikriausiai didžiausia tendencija, kurią matome, yra susijusi su technologijų integracija. Anksčiau perimetro apsaugos ir saugumo sprendimai daugiausia buvo grindžiami keliomis atskiromis sistemomis. Nors vaizdo įrašams vis dar tenka pagrindinis vaidmuo, klientai vis dažniau naudoja įvairius jutiklius ir technologijas.
 
"Pavyzdžiui, naudojant termovizorines kameras ir radarus, galima sukurti papildomą apsaugos sluoksnį už perimetro ribų, aptikti ir sekti potencialius įsibrovėlius dar prieš jiems priartėjant prie objekto ribos", - aiškina Andrea Sorri, "Axis Communications" išmaniųjų miestų segmento plėtros vadybininkė. "Kartu su automatiniu apšvietimu, tiesioginiu ir iš anksto įrašytu garsu tai gali būti veiksminga potencialių nusikaltėlių atgrasymo priemonė. Atviraisiais standartais pagrįstų technologijų naudojimas padeda sistemų integratoriams kurti sprendimus, kurie efektyviausiai tenkina klientų poreikius."


Kibernetinės ir fizinės įrangos derinys

Kibernetinis saugumas pastaraisiais metais tapo aktualia tema, tapusia beveik visų pramonės šakų diskusijų dalimi. Kadangi beveik visos fizinės apsaugos sistemos tapo skaitmeninės, kibernetinis saugumas tapo šio sektoriaus rūpesčiu, todėl integratoriai siūlo fizinės ir kibernetinės apsaugos paslaugų derinį.
 
"Patys sistemų integratoriai pastebi tendenciją siūlyti ir fizinio, ir kibernetinio saugumo paslaugas", - tęsė Sorri. "Kadangi kiekvienas galinis tinklo taškas yra potencialus kibernetinio saugumo pažeidžiamumas, o kibernetinių atakų skaičius apskritai didėja, fizinį ir kibernetinį saugumą reikia vertinti kompleksiškai."


Konkretiems pramonės sektoriams ir vertikalėms skirti sprendimai

Perimetro saugumas ypatingos svarbos infrastruktūros objektuose vaidina itin svarbų vaidmenį kasdienėje veikloje, kuria grindžiamas ekonominis ir socialinis stabilumas. Veiksminga šių objektų apsauga yra itin svarbi siekiant palengvinti klestinčią pasaulio ekonomiką, kuri priklauso nuo šių objektų, kad būtų saugiai ir efektyviai teikiamos komunalinės paslaugos ir aptarnavimas.
 
"Todėl labai svarbu, kad šiose sudėtingose ir didžiulėse aplinkose būtų naudojamos tinkamos technologijos piliečiams, keleiviams, duomenims ir turtui apsaugoti, kad būtų išvengta veiklos sutrikimų", - sako "Cognyte Americas" prezidentas Alanas Stoddardas. "Lauko teritorijos ir didelės rizikos objektai turi būti saugomi ir apsaugoti kiekviename žingsnyje, o tai priklauso nuo labai sudėtingų ir dažnai išsiplėtusių kraštovaizdžių. Keliavimui naudojami keliai, pavyzdžiui, jūrų uostai ir oro uostai, turi būti nuolat stebimi, siekiant užtikrinti, kad jie būtų laisvi, nekeltų pavojaus ir veiktų sklandžiai. Uosto terminalo perimetro aptikimas turi apimti ir vandens elementus, o oro uostas turi užtikrinti, kad keliai, vedantys į objektą ar iš jo, nebūtų pažeisti ar užtverti."
 
Šiuose objektuose turi būti įdiegtos tinkamos sistemos, kad būtų apsaugota tai, kas svarbiausia. Šios pramonės šakos įmonėms būdinga terorizmo ir kitų grėsmių bei pažeidžiamumo rizika, nepriklausomai nuo to, ar jos yra vidinės, ar išorinės, tyčinės, ar atsitiktinės. IT sistemos vientisumas, taip pat aplinkos ir struktūriniai veiksniai visada yra svarbiausi.
 
"Nors tikslūs reikalavimai gali skirtis, visi šie faktai apie perimetro apsaugą šiose aplinkose - ypatingos svarbos infrastruktūros, tranzito ir kitose - reikalauja visapusiško ir pažangaus saugumo sprendimo, galinčio sujungti įvairius elementus ir susieti įvykius, kad pagerėtų situacijos išmanymas", - pridūrė Stoddardas. "Šiam tikslui pasiekti organizacijos gali naudoti tokias sistemas kaip vaizdo stebėjimas ir valdymas, pažangi analizė, vieninga valdymo ir kontrolės platforma ir naujos kartos mobiliosios technologijos."  


AI grindžiamos saugumo sistemos

Dėl dirbtinio intelekto įrenginiai tapo išmanesni, tačiau žengus dar vieną žingsnį toliau, saugumo sprendimai dabar yra valdomi AI ir duomenų. Dabar operatoriai gali greitai priimti efektyvesnius sprendimus, nes turi daugiau tikslios informacijos nei bet kada anksčiau.
 
"Turime suteikti saugumo specialistams galimybę priimti pagrįstus sprendimus ir optimaliai reaguoti", - pažymėjo Stoddardas. "Pastebėjome, kad perimetro taikomosios programos ieško daugiau AI duomenimis pagrįstų saugumo sprendimų, kurie veikia kartu, kad suteiktų naudingų įžvalgų, leidžiančių geriau suvokti situaciją ir valdyti bei kontroliuoti. Tokio tipo platformos sujungia kelių saugumo sistemų ir tūkstančių kamerų bei jutiklių įvestis, kad gautų išsamų visos įmonės vaizdą."
 

Naudodamiesi dirbtinio intelekto ir prognozavimo analitika, SOC, veikiantys kritinės svarbos ir labai išsklaidytoje saugumo aplinkoje, pavyzdžiui, ypatingos svarbos infrastruktūros ir transporto paslaugų teikėjai, gali numatyti grėsmes realiuoju laiku ir užkirsti kelią rizikos scenarijams. Palaikydamos bet kokio įrenginio, paslaugos ar sprendimo integraciją ir sujungdamos duomenis į vieną stiklą, organizacijos pasiekia aukštesnį informuotumo lygį.  


Vaizdo technologijos svarbesnės nei bet kada anksčiau

Perimetro saugumo aplinka yra labai rizikinga ir joje beveik nėra vietos klaidoms - nuo kylančių terorizmo grėsmių ir nusikaltimų iki taisyklių ir reglamentų laikymosi. Pavyzdžiui, oro uostas veikia kaip atskiras metropolitenas, atskirtas nuo geografinės aplinkos ir išdėstytas kaip savarankiškas objektas. Turi būti stebimi keli įvažiavimo taškai, perimetrai ir įrenginiai, kasdien turi būti apsaugoti tūkstančiai keliautojų ir darbuotojų.  
 
"Vaizdo stebėjimo technologija yra bet kurios daugiasluoksnės perimetro apsaugos strategijos dalis, - aiškina Edge360 generalinis direktorius Johnas Rezzonico. "Ji papildo personalą ir leidžia operatoriams efektyviai vykdyti stebėjimą realiuoju laiku ir valdyti situaciją, kartu padėdama vykdyti tyrimus ir kriminalistikos poreikius. Atviros platformos metodas ir integracija su kitomis trečiųjų šalių sistemomis leidžia organizacijoms pasinaudoti kitomis geriausiomis savo klasėje technologijomis, kad būtų skatinama tvirtesnė saugumo padėtis ir prireikus būtų galima koordinuotai reaguoti į ekstremalias situacijas."  
 
Vertingų vaizdo ir saugumo priemonių derinys leidžia naudotojams kurti gyvybingesnes saugumo programas išmaniai renkant duomenis. Daug funkcijų turinti vaizdo įrašų peržiūra ir politika pagrįstas platinimas pagerina ekstremalių situacijų valdymą, o konteinerinės vaizdo valdymo platformos tarnauja kaip intuityvi platforma, kuri skatina naują situacijos suvokimo lygį ir leidžia greitai reaguoti.  
 
"Kadangi vaizdo stebėjimas užėmė pagrindinę vietą, padėdamas organizacijoms spręsti COVID-19 iššūkius, rinka per kelis mėnesius pamatė technologinę pažangą, kuri kitu atveju būtų užtrukusi daugelį metų", - pridūrė Rezzonico. "Būdami saugumo specialistai, žinome, koks svarbus vaizdo stebėjimas siekiant stebėti objektus ir užtikrinti žmonių saugumą, o kai negalite būti vietoje, tai tampa dar svarbiau. Kadangi daugelyje kritinės svarbos objektų teko sumažinti darbuotojų skaičių, smarkiai išaugo vaizdo technologijų paklausa."


Baigiamasis žodis

Kaip ir daugelyje kitų fizinės saugos segmentų, perimetro sistemose daugėja išmaniųjų prietaisų, integruotų sprendimų ir duomenimis pagrįstų procesų. Kibernetinio saugumo užtikrinimas tapo neišvengiamas, o sistemų integratoriai pradeda siūlyti tai kaip savo paslaugų dalį. Dirbtinis intelektas ir vaizdo technologijos yra svarbesnės nei bet kada anksčiau, nes jos operatoriams suteikia naudingų įžvalgų ir leidžia greičiau ir veiksmingiau reaguoti.

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5506Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį