"Hikvision HeatPro" termovizorinė kamera - prevencinė gaisrinės saugos priemonė

Paskelbta 2022-04-29


Gaisras yra didžiulė saugos problema, ypač didelėse teritorijose su degiais "elementais", pavyzdžiui, įkrovimo įrenginiuose, atliekų ir akumuliatorių saugyklose. Dažnai šios zonos visą laiką yra be priežiūros, o tradiciniai stebėjimo metodai ne visada laiku pastebi gaisrą. Greitis, kuriuo gali įsiplieksti gaisras, yra bauginantis, todėl kuo anksčiau įspėjama, tuo geresni rezultatai. Šiluminės technologijos pigo ir vis dažniau naudojamos neįprastam karščio kilimui nustatyti, todėl iš tikrųjų siūlomas ne reagavimo į gaisrą, o gaisro prevencijos sprendimas.

 
Rimta problema


JAV priešgaisrinės administracijos (USFA) duomenimis, JAV kasmet kyla vidutiniškai 1,3 mln. gaisrų, kurių metu žūsta 3190 civilių, sužeidžiami 16 225 civiliai ir patiriama 14,7 mlrd. dolerių tiesioginių materialinių nuostolių. Tai kelia didelį susirūpinimą ir pramonės įmonėms, ypač dideliuose pastatuose su degiu ar elektroniniu turiniu, pavyzdžiui, sandėliuose, realizacijos centruose, dispečerinėse ir duomenų centruose. Didesnę riziką kelia net akumuliatorių įkrovimo stotys, ypač didelį susirūpinimą kelia ličio jonų akumuliatoriai.
 
Esami aptikimo metodai gali būti naudingi, tačiau turi trūkumų, susijusių su patikros ir įspėjimo laiku. Dūmų detektoriai skleidžia pavojaus signalą, kai aptinka ore esančius dūmus. Tačiau tai įvyksta tik po to, kai gaisras jau yra kilęs. Tas pats pasakytina ir apie oro mėginių ėmimo prietaisus, kuriais tikrinamos ore esančios kietosios dalelės, nors jie paprastai gali aptikti dūmus anksčiau nei dūmų detektorius.
 
Taip pat naudojamos optinės kameros, tačiau jos gali įspėti tik tada, kai matomos liepsnos, kitaip tariant, kai gaisras jau prasidėjęs.

 
Temperatūros stebėjimas prieš liepsną

 
Termovizija gali įspėti ankstyvesniame gaisro etape. Kadangi ši technologija stebi temperatūrą, o ne gaisro išdavas (dūmus, liepsną ir pan.), ji gali pranešti apie galimą problemą dar prieš jai įvykstant. Jei šiluminiai jutikliai nustato neįprastą temperatūrą, operatoriai gali atlikti tolesnius tyrimus ir imtis veiksmų, kad užkirstų kelią pačiam gaisrui.
 
Kameros gali būti išdėstytos tam tikruose objekto taškuose, kad būtų galima stebėti visą objektą, arba naudojamos sutelkti dėmesį į tam tikrus rizikos taškus, pavyzdžiui, atliekų sąvartyną arba elektros įkrovimo stotelę. Sprendimų kūrėjai sėkmingai naudoja šiluminę technologiją įvairiuose scenarijuose, įskaitant perdirbimo centrus, miškus ir sandėlius.

 
Patikrinimas padeda išvengti klaidingų pavojaus signalų

 
Daugelyje priešgaisrinių sistemų kartu naudojami įvairių tipų jutikliai, o šiluminė technologija suteikia papildomos vertės tikrindama kitus pavojaus signalus. Pavyzdžiui, ji gali dar kartą patikrinti temperatūrą zonoje, kurioje suveikė dūmų pavojaus signalas. Termovizoriai taip pat gali padėti tiems, kurie tikrina perspėjimo vietą. Naudodami dvispektrinę kamerą, valdymo centro operatoriai gali matyti, ar perspėjimą tikrinantis asmuo yra toje pačioje vietoje, kur ir tas perspėjimas, taip sumažindami klaidų tikimybę ir praleisdami galimą gaisro pavojų.
 
Ši technologija taip pat praverčia planuojant ir vertinant riziką. Stebint pastatą per tam tikrą laiką, ji gali parodyti galimus "karštuosius taškus" pastate. Tuomet jie gali būti rizikos mažinimo dalis - pavyzdžiui, skirti ypatingą dėmesį toms vietoms vykdant gaisrų prevencijos veiklą ir rengiant evakuacijos planus.
 
Kai teritorijoje yra žmonių, gaisro prevencija tampa dar svarbesnė. Galima išvengti sužalojimų ir net išgelbėti gyvybes, jei jie laiku gaus tinkamą įspėjimą ir galės imtis veiksmų - gesinti gaisrą ar evakuotis. Termovizorių asortimente (pvz., "Hikvision" "HeatPro" serija) yra modelių, tiesiogiai susietų su sirenomis arba stroboskopinėmis šviesomis. Jie gali įspėti kameros veikimo zonoje, taip pat įspėti sistemos operatorių.


Įrengimo dizaino lankstumas

 
Pigesnės šiluminės kameros, pavyzdžiui, "HeatPro", taip pat gali būti labai lanksčios kuriant konkrečiai vietai pritaikytą sistemą. Kamerose yra keletas skirtingų aptikimo atstumo parinkčių, kurios užtikrina skirtingus matymo laukus. Tai reiškia, kad montuotojai gali rasti tinkamą derinį, atitinkantį erdvės, kurią reikia apsaugoti, poreikius. Be to, "Hikvision" turi "Thermal Design Tool" - programinę įrangą, padedančią montuotojams rasti geriausią būdą, kaip išdėstyti kameras vietovėje.
 
Franck Carette, "Hikvision" produktų vadybininkas Europos saugumo ir saugos terminiams produktams, sako: "Tai, kad sumažėjo terminės technologijos kaina, reiškia, kad dabar ekonominiu požiūriu tai yra kur kas racionalesnis priešgaisrinės apsaugos variantas. Pristačius naujausią mūsų modelį, tai tampa dar prasmingiau, nes šis turi daug didesnį matymo lauką. Tai reiškia, kad montuotojams reikia sumontuoti mažiau kamerų, kad aprėptų tą patį plotą, kaip ir anksčiau."
 
Gaisrinės saugos pasaulyje puikiai tinka posakis "prevencija geriau nei gydymas". Gaisrai padaro didžiulę žalą ir net gali būti sunkių sužalojimų ar mirties priežastimi. Tačiau, jei gaisro pavojų pavyksta nustatyti pakankamai anksti, gaisrą galima sėkmingai suvaldyti arba jo visiškai išvengti. Šiluminės technologijos gali suteikti tą papildomą laiko tarpą, kuris lemia skirtumą tarp suvaldymo ir nelaimės.

 

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5509Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį