Ginklus sunku kontroliuoti; geriausia - išmanesnis šūvių aptikimas ir reagavimas

Paskelbta 2022-03-16


Šioje pastaboje šaudymo aptikimo sprendimų teikėjas "ShotSpotter" kalbasi su žurnalistais apie tai, kaip veikia jų technologija ir kaip ji padėjo padaryti miestus saugesnius nuo ginklų.
 
Smurtas naudojant ginklus yra rimta problema daugelyje šalių. Vienas iš pavyzdžių - JAV, kur piliečių teisė "laikyti ir nešiotis ginklus neturi būti pažeidžiama" pagal JAV Konstitucijos 2-ąją pataisą (nors yra išankstinė sąlyga: "Gerai sureguliuota milicija yra būtina laisvos valstybės saugumui"). Tai neišvengiamai lėmė nesibaigiančias su ginklais susijusias tragedijas JAV. 2017 m. "Amnesty International" duomenimis, 2017 m. Amerikoje nuo šautinių sužalojimų mirė apie 39 773 žmonės, t. y. vidutiniškai beveik 109 žmonės kasdien.
 
Atsižvelgiant į tai, greitas reagavimas į incidentus, susijusius su ginklais, tapo itin svarbus didmiesčių teisėsaugai. Tačiau šiuo atžvilgiu jos susiduria su įvairiais iššūkiais. "Svarbu suprasti vieną iš pagrindinių iššūkių, su kuriais šiandien susiduria su ginkluoto smurto epidemija kovojantys policijos padaliniai: Brookingso instituto duomenimis, apie daugiau kaip 80 proc. incidentų, susijusių su šaudymu, policijai nepranešama per tradicinę 9-1-1 sistemą. Tai reiškia, kad šautinių žaizdų aukos gali nesulaukti gyvybę gelbstinčios pagalbos, ginkluotų nusikaltimų bylos lieka neišaiškintos, o teisėsaugos institucijų nesugebėjimas reaguoti į nusikaltimus gali lemti smurto normalizavimą ir bendruomenės nepasitikėjimą", - sakė ShotSpotter atstovas.
 
Būtent čia gali praversti "ShotSpotter" sprendimas. "ShotSpotter" užpildo šią duomenų spragą, nes per 60 sekundžių įspėja policiją apie beveik visus šaudymus "ShotSpotter" aprėpties zonoje. Tai leidžia greitai ir tiksliai reaguoti policijai, kad būtų išgelbėtos šautinių žaizdų aukų gyvybės ir užfiksuoti svarbūs įrodymai įvykio vietoje", - paaiškino atstovas spaudai.

 
Kaip veikia išmanusis reagavimas į šūvius

 
"ShotSpotter" veikia naudodamas akustinių jutiklių masyvą nustatytose aprėpties zonose, kurias nustato policijos departamentai, remdamiesi istoriniais duomenimis apie šaudymus ir žmogžudystes. Vidutiniškai vienoje kvadratinėje mylioje yra 20 jutiklių. Jutikliai paprastai įrengiami ant aukštesnių konstrukcijų, pavyzdžiui, pastatų ir apšvietimo stulpų, kad jų veikimo nuotolis būtų kuo didesnis ir būtų išvengta gatvės triukšmo.
 
"ShotSpotter" akustiniai jutikliai daugeliu atžvilgių panašūs į mobiliuosius telefonus, nes juose įrengtas nedidelis nedidelės galios ARM procesorius, mikrofonai ir mobiliojo ryšio radijas. Jutiklio signalas analizuojamas realiuoju laiku, kad būtų galima atpažinti stiprius, impulsyvius garsus - šūvius, dūžius ir trenksmus - kurie gali būti šaudymas. Šie duomenys siunčiami į "ShotSpotter" debesį mobiliuoju belaidžiu ryšiu, naudojant saugų, privatų APN, suteiktą vieno iš pagrindinių mobiliojo ryšio tinklo tiekėjų", - sakė atstovas spaudai.
 
Tam, kad tai veiktų, naudojama tam tikra žvalgyba. "ShotSpotter" naudoja patentuotą jutiklių ir mašininio mokymosi sistemą, kad aptiktų, nustatytų vietą ir klasifikuotų šūvius. Jutikliai aptinka garsus, kurie vėliau lokalizuojami naudojant mašininį klasifikavimo procesą, vadinamą "multilateracija". Multilateracija yra paprastas matematinis skaičiavimas, kuriuo nustatomas įvykio laikas, ilguma ir platuma", - sakė atstovas spaudai.
 
"ShotSpotter" iš garso įrašų sukuria vaizdo mozaiką, kurioje pateikiamos įvykio garso charakteristikos ir įvairios detalės apie įvykį, įskaitant jį užfiksavusių jutiklių rinkinį. Gauta vaizdo mozaika, kurią užpatentavo "ShotSpotter", peržiūrima naudojant mašininio mokymosi algoritmą, vadinamą "ResNet" - trečiosios šalies atvirojo kodo mašininio mokymosi programą, skirtą vaizdams klasifikuoti. "ResNet" buvo apmokyta "ShotSpotter" nustatyti, ar tikėtina, kad įvykis yra šaudymas", - pridūrė jis. "Šį klasifikavimą vėliau naudoja mūsų gerai apmokyti žmogiškieji vertintojai "ShotSpotter" visą parą veikiančiame incidentų peržiūros centre, kurie klausosi garsų iš įvairių incidentą aptikusių jutiklių ir analizuoja garso bangų formas. Galutinį sprendimą dėl to, ar incidentas policijai skelbiamas kaip šaudymas, ar ne, priima mūsų apžvalgininkai."
 
Pasak atstovo spaudai, per pastaruosius dvejus metus "ShotSpotter" išlaikė 97 proc. aptikimo realiuoju laiku tikslumo rodiklį, įskaitant 0,5 proc. klaidingai teigiamų rezultatų rodiklį, kuris apibendrintas visiems klientams. Technologiją galima tiesiogiai integruoti su daugeliu ne "ShotSpotter" technologinių platformų, pavyzdžiui, PTZ kameromis ir net dronais, kurie gali būti automatiškai siunčiami į ginkluoto nusikaltimo vietą žvalgybai prieš atvykstant tikriems pareigūnams į įvykio vietą. Šiuo metu "ShotSpotter" nėra fiziškai integruota į kitus įrenginius, pavyzdžiui, IP kameras.
 
Šis sprendimas padėjo teisėsaugos institucijoms visoje JAV kovoti su nusikalstamumu ir mažinti smurtą naudojant ginklus. Pavyzdžiui, Grinvilyje (Šiaurės Karolina) ir Vest Palm Byče (Florida), be kita ko, įdiegus "ShotSpotter", sumažėjo sužeidimų ir nužudymų, susijusių su smurtu naudojant ginklus, skaičius. Atstovas spaudai taip pat paminėjo šį atvejo tyrimą:

"2021 m. spalį buvęs Ouklando policijos kapitonas Ersie Joyneris buvo nušautas pildydamas degalus. E. Joyneris patyrė 22 šautines žaizdas, o kritinėmis akimirkomis, kai jis gulėjo ant žemės degalinėje ir kraujavo, nė vienas žiūrovas nepaskambino pagalbos telefonu 9-1-1. Pirmieji reaguotojai apie šaudymą buvo informuoti ShotSpotter perspėjimu. Neseniai duotame interviu Joyneris sakė: "Visą laiką sakau žmonėms, kad yra penki dalykai, dėl kurių likau gyvas ir dėl kurių šiandien esu čia, ir tie penki dalykai šia konkrečia tvarka yra šie: Dievas, ShotSpotter, Ouklando policijos departamentas, Highland [ligoninės] personalas, meilė ir maldos".

 
"Nusipelnė greito policijos atsako"

 
ShotSpotter klientai yra teisėsaugos institucijos ir universitetų bei įmonių apsaugos tarnybos. Įmonė daugiausia vykdo veiklą JAV, bet taip pat aptarnauja klientus Karibų jūros regione ir Pietų Afrikoje.
 
"Visi gyventojai, gyvenantys bendruomenėse, kuriose nuolat šaudoma, nusipelno greito policijos reagavimo. Deja, daug bendruomenių už JAV ribų taip pat susiduria su padažnėjusiais šaudymo incidentais. Šiuo metu "ShotSpotter" šūvių aptikimo technologija naudojama ir Karibų jūros regione bei Pietų Afrikoje, taip pat turime planų plėstis į Centrinę ir Pietų Ameriką", - sakė atstovas spaudai.

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5430Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį