Trumpa apžvalga apie naujausias dirbtinio intelekto tendencijas vaizdo stebėjimo srityje

Paskelbta 2022-03-15

 

Dirbtinis intelektas tapo neatsiejama vaizdo stebėjimo dalimi. Visi didieji vaizdo stebėjimo sprendimų teikėjai siūlo AI integruotas kameras ir analitikos sprendimus, kuriuose panaudojama AI galia.

Pažymėtina, kad ši technologija ir toliau sparčiai tobulėja, o tai lemia sparčiai besikeičiančias rinkos tendencijas. Neseniai kalbėjomės su keliais šios srities atstovais, kad suprastume kai kurias iš šių naujausių AI tendencijų vaizdo stebėjimo srityje.


Daugiau kraštinių, bet ir hibridinių

Kadangi kamerose dabar įrengti galingi lustų rinkiniai, palaikantys dirbtinį intelektą ir mašininį mokymąsi, analizė krašte (at the Edge) yra paprastesnė nei bet kada anksčiau. Kartu su serveriais pagrįstais AI sprendimais jie padeda pasiekti hibridinių analitinių diegimų.

"Analizė krašte panaikina tradicinį poreikį visus vaizdo įrašus nukreipti į centrinius serverius", - sakė "Azena" rinkodaros viceprezidentas Fabio Marti. "Pagal hibridinį scenarijų filmuotą medžiagą galima analizuoti įrenginyje, todėl tik metaduomenis arba atrinktą vaizdo medžiagą reikia perduoti ir toliau apdoroti centriniuose serveriuose. Abu šie scenarijai palengvina infrastruktūrai tenkančią naštą ir taupo duomenų srauto pralaidumą."


Daugiau medžiagos verslo analizei

Pastaraisiais metais atsiradus naujoms diegimo galimybėms ir smarkiai patobulėjus dirbtinio intelekto vaizdo analitikai, įmonės ir kiti subjektai pradėjo naudoti išmaniąsias kameras ir analitiką kaip būdą gauti įžvalgų apie savo veiklą, naudodamiesi analitika, kad aptiktų ir interpretuotų realaus laiko įvykius, taip pat laikui bėgant susiklosčiusius dėsningumus.

"Ši analizė leidžia organizacijoms atlikti trumpalaikius ir ilgalaikius veiklos patobulinimus", - pažymėjo Marti. "Mažmenininkai gali matuoti kasos aparatų eilių ilgį ir iš karto išsiųsti daugiau kasininkų arba ištirti dėsningumus, kad ateityje galėtų geriau reguliuoti darbuotojų skaičių, atsižvelgdami į intensyvaus darbo laikotarpius. Pastatų ar patalpų valdytojai gali greitai sužinoti apie sugedusį eskalatorių arba priimti labiau pagrįstus sprendimus dėl optimalaus biuro patalpų panaudojimo, remdamiesi užimtumo skaičiumi per tam tikrą laiką."

Panašiai miestai ir savivaldybės gali gauti momentinius įspėjimus apie eismo įvykius, kurie gali padėti pagerinti reagavimą į avarines situacijas arba perprojektuoti sankryžas pagal pastebėtus eismo spūsčių modelius.


Daugiau automatikos, mažiau žmonių

Aiški tendencija - automatizuoti darbus, kuriuos atliekant žmogui būtų padaryta klaida arba jie būtų neefektyvūs. Puikus to pavyzdys - prieigos kontrolės stebėsena. Yra ir keletas kitų sričių, pavyzdžiui, stebėsena ir klaidingų pavojaus signalų mažinimas, o tai savo ruožtu lemia mažesnes išlaidas ir net teisines problemas.
 
"Apsaugos operacijų centrai kasdien susiduria su šimtais klaidingų pavojaus signalų, kurie užgožia tikruosius pavojaus signalus, reiškiančius avarines situacijas ar kritinius incidentus", - sakė Samas Džozefas, "Hakimo" įkūrėjas ir generalinis direktorius. "Kartu su vaizdo stebėjimu dirbtinis intelektas gali atskirti "tikrus" pavojaus signalus nuo netikrų. Žmogui tai padaryti prireiktų kelių valandų darbo, o operatorius pavargtų. Įsijungus dirbtiniam intelektui, sumažėja laiko ir pinigų, skirtų vaizdo įrašų peržiūrai."


Debesų kompiuterija populiarėja

Dar viena dabartinės rinkos tendencija - išaugęs VSaaS ir kitų debesijos technologijų populiarumas. Vis daugiau sprendimų teikėjų siūlo debesijos patogumą, todėl klientai turi daugiau galimybių rinktis pagal savo poreikius.
 
Daugelis įmonių dabar siūlo analitikos sprendimus, paremtus dirbtinio intelekto algoritmais debesyje, todėl jie tampa prieinamesni platesniam klientų ratui. Jiems nebereikia rūpintis didžiulėmis pradinėmis išlaidomis ar rūpesčiais diegiant daugiau techninės įrangos. Tai tampa dar aktualiau po COVID-19, kai pasaulis permąsto tradicinę darbo vietos sąvoką.


Išvada

Vaizdo stebėjimas su dirbtiniu intelektu ir toliau vaidins vis svarbesnį vaidmenį saugumo srityje. Algoritmai kasdien tampa vis protingesni, įveikdami problemas dėl tikslumo, efektyvumo ir kainos ir kokybės santykio.
 
Šiuo metu pagrindinės tendencijos yra kraštinių ir hibridinių sprendimų, debesijos sistemų, verslo intelekto ir automatizavimo, pakeičiančio žmogaus įsikišimą, derinys. Ateityje jų tikrai pamatysime daugiau.

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5420Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį