Ko tikėtis iš išmaniųjų namų 2022 m., be daugiau dirbtinio intelekto

Paskelbta 2022-02-28

 

Didžioji dauguma analitikų sutinka, kad didžiausia tendencija, kurios galime tikėtis 2022 m. išmaniųjų namų rinkoje, yra didesnis dėmesys dirbtiniam intelektui. Dirbtinis intelektas yra kertinis išmaniųjų namų rinkos akmuo ir bus reikalingas tam, kad rinka peržengtų pradedančiųjų vartotojų ribas.
 
"Pavyzdžiui, didėjant energijos kainoms, naujas namas, parduodamas su išmaniaisiais prietaisais, saulės baterijomis ir išmaniąja elektros dėžute, turės geresnes galimybes sumažinti anglies dioksido pėdsaką ir sutaupyti energijos, o dabartiniai "pasidaryk pats" pasiūlymai, palyginti su jais, išlieka gudresni", - aiškina Blake'as Kozakas, "Omdia" vyresnysis vyriausiasis išmaniųjų namų analitikas. "Išmaniųjų namų rinkai dabar įdomus metas, nes profesionalūs ir "pasidaryk pats" kanalai jungiasi, o sąveika jau artėja prie horizonto."
 
Tai neišvengiama, atsižvelgiant į natūralią technologijų raidą. Tačiau dirbtinis intelektas nėra vienintelė naujovė, kurios daugiau pamatysime 2022 m. Pateikiame penkias pagrindines technologijas ir sprendimus, kurie gali išpopuliarėti artimiausiais mėnesiais.


Radaras


Viena iš technologijų, kuri 2022 m. taps populiaresnė, bus radarai. Tokie prekių ženklai kaip "Nest" jau siūlo radaro technologiją naujausiame "Nest Home Hub", skirtą miego stebėjimui, o "Sengled" ką tik pristatė savo naujausią išmaniąją lemputę, kurioje integruotas radaro jutiklis. Be to, kai kurie "Echo" išmanieji garsiakalbiai gali naudoti ultragarsu pagrįstą technologiją, kad aptiktų užimtumą.
 
"Tai esminė išmaniųjų namų tendencija, nes radaro, lidaro ir Wi-Fi jutiklių technologijos gali būti daug tikslesnės už esamas technologijas ir aprėpti daugiau teritorijos", - pažymėjo Kozakas. "Tai reiškia, kad namuose bus įdiegta mažiau prietaisų, kurie efektyviai atlieka tą patį, pavyzdžiui, PIR judesio jutikliai arba durų ir langų kontaktai."


Daugiau automatikos


Ateityje produktai turės automatiškai analizuoti sudėtingus įvykius, atpažinti įžvalgas ir susisiekti su vartotojais, kai tos įžvalgos bus prieinamos - tai, kas dažnai vadinama "nustatyk ir pamiršk". Pasak "Canary" vyriausiojo produktų vadovo Sergio Floreso, tai reiškia, kad tokios pažangios technologijos kaip asmenų aptikimas, įvykių anomalijų aptikimas ir apskritai kompiuterinė vizija vis dažniau taps įprasta namų apsaugos scena.
 
"Kita vertus, bus daug klientų, kurie dabar nuolat dirbs namuose, nes jų biurai tapo visiškai nutolę", - pridūrė S. Floresas. "Sutaupę laiko ir pinigų, nes nereikės važinėti į darbą, jie pirks daiktų interneto produktus, kurie gali būti naudojami jų darbo dienai automatizuoti ir pagerinti namų biuro patirtį. Pavyzdžiui, išmaniosios lemputės geresniam apšvietimui arba lizdai, skirti paprastiems veiksmams automatizuoti, pavyzdžiui, kavos skrudintuvui įjungti."


Kraštiniai sprendimai


Vietinis apdorojimas (angl. Edge-Based Processing) 2022 m. taip pat įgaus didesnę reikšmę. Daugiau duomenų bus apdorojama vietoje - nuo apsaugos kamerų ir balso iki išmaniosios namų automatikos, mažiau pasikliaujant debesija. Tai svarbu dėl privatumo ir sąnaudų. Mažiau apdorojant duomenis debesyje, prekių ženklų sąnaudos yra mažesnės, todėl ateinančiais metais gali sumažėti kainos, tačiau dar svarbiau yra tai, kad sumažėja vėlavimas ir padidėja vartotojų privatumas.
 
"Matter" formuojantis 2022 m., teoriškai daugiau prekės ženklų galės dirbti su "Apple" "HomeKit", kuris yra vienas saugesnių šiuo metu prieinamų sprendimų", - pridūrė Kozakas. "Be to, "Matter" specifikacija, apimanti apsaugos kameras, pakeistų pramonės šakos taisykles, nes iš esmės priverstų prekės ženklus siūlyti produktus, kurie veiktų su "Apple" ir jos "HomeKit Secure Video", kur visa analizė apdorojama vietoje."


Oro kokybės sprendimai


2022 m. daugiau dėmesio bus skiriama oro kokybei. Oro kokybė šiandien yra palyginti nedidelė rinka, palyginti su saugumo ar išmaniųjų garsiakalbių rinka, tačiau jos pasekmių nereikėtų ignoruoti. Kadangi vis daugiau vartotojų dirba iš namų, žinojimas, kokia yra oro kokybė namų biure, gali reikšti produktyvesnę dieną.
 
"Daugiau dėmesio galėtų būti skiriama radonui, tačiau šis jutiklis retai įtraukiamas į oro kokybės monitorius - vietoj to prekių ženklai daugiausia dėmesio skiria tokiems dalykams kaip PM2,5, lakiųjų organinių junginių ir CO2", - sakė Kozakas. "Nebrangių oro kokybės monitorių pasirodymas turėtų padėti šiuos prietaisus įdiegti į daugiau namų. Bendrovė "Resideo" turės išskirtines galimybes pasiūlyti oro kokybės monitorių, nes jau turi CO stebėsenos produktų. Pastaruoju metu įsigijus "First Alert", "Safe and Sound" produkto savininkę, šis prekės ženklas galėtų pasiūlyti ekonomiškesnį pasiūlymą profesionalams."


Išvados


Dirbtinis intelektas ir toliau išliks pagrindiniu madingu žodžiu išmaniųjų namų ir fizinės apsaugos pramonėje. Tačiau ne mažiau populiarios taps ir kai kurios kitos technologijos bei sprendimai. Radarai, oro kokybę stebintys sprendimai, kraštais grindžiami sprendimai ir labiau automatizuotos sistemos gali išlikti pagrindiniais komponentais šiais metais tenkinant klientų reikalavimus.

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5494Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį