2021 Security 50: geriausios stebėjimo ir prieigos kontrolės bendrovės

Paskelbta 2022-01-30

 

Pagaliau paskelbtas 2021 metų "Security 50" reitingas. Kurios vaizdo stebėjimo ir prieigos kontrolės bendrovės išliko viršūnėje? Kurie geriausi prekių ženklai yra naujokai?

Nepaisant pakilimų ir nuosmukių, kuriuos pastaraisiais metais patyrė fizinės apsaugos pramonė, geriausių vaizdo stebėjimo ir prieigos kontrolės gamintojų reitingas išliko pastovus, išskyrus atsiradusį naujoką "Motorola Solutions", kurio įtaka saugumui ateityje tik didės.


"Motorola Solutions" debiutuoja dešimtuke


Šių metų didžiausių vaizdo stebėjimo ir prieigos kontrolės bendrovių dešimtuke pagal 2020 m. pajamas yra šios bendrovės: "Hikvision Digital Technology", "Dahua Technology", ASSA ABLOY, "Axis Communications", "Motorola Solutions", "Uniview Technologies", "Tiandy Technologies", "Allegion" ir "TKH Group". Bendrovių "Hikvision" ir "Dahua" 2020 m. pajamos sudarė atitinkamai 8,3 mlrd. ir 3,8 mlrd. JAV dolerių, ir, nepaisant pandemijos, palyginti su 2019 m., išaugo 7,73 ir 1,21 proc. Iš tiesų, stipri Kinijos vidaus rinka suteikia reikiamą paramą ir maistinę medžiagą Kinijos bendrovėms, kad jos galėtų klestėti.
 
Pažymėtina, kad šių metų dešimtuke yra pavėlavusi naujokė - "Motorola Solutions", kuri "Security 50" debiutavo 5 vietoje. Šios bendrovės 2020 m. saugumo įrangos pardavimo pajamos siekė 927 mln. dolerių, t. y. 30,75 proc. daugiau nei 2019 m.
Top 10
Top 10 vaizdo stebėjimo bendrovių - 2020 m. pardavimo pajamos, mln.

Toks augimas nestebina, atsižvelgiant į tai, kad jų dalyvavimas saugumo srityje išaugo. Bendrovė "Motorola Solutions" savo veiklą pradėjo kaip radijo įrangos gamintoja. Bėgant metams ji įsigijo vieną apsaugos bendrovę po kitos: "Avigilon" 2018 m., "IndigoVision" 2020 m. birželį, "Pelco" 2020 m. rugpjūtį, "Openpath" 2021 m. liepą, o dabar "Envysion" 2021 m. lapkritį - siekdama išplėsti savo produktų linijas ir pasiekti įvairias vertikalias ir geografines rinkas. Dabar, turėdama vaizdo stebėjimo ir prieigos kontrolės sprendimus, kurie papildo jų radijo ryšio produktus, "Motorola Solutions" tapo pagrindine saugumo srities veikėja ir toliau darys įtaką šioje pramonės šakoje.
 
Be "Motorola Solutions", kitos naujokės yra "Smartsens Technology", "Intelbras", "Gallagher", "Foctek Photonics" ir "BlueSky Technologies". Be "Intelbras" (Brazilija) ir "Gallagher" (Naujoji Zelandija), visos kitos yra Kinijos bendrovės. Verta paminėti, kad šiais metais "Security 50" aprėptis buvo išplėsta ir į ją įtrauktos viešai kotiruojamos vietinės arba tarptautinės bendrovės. Todėl į jį įtrauktos tokios bendrovės kaip "Smartsens" ir "BlueSky", kurios abi daugiausia dėmesio skiria Kinijos rinkai.


Tikimasi, kad netrukus bus pertvarkytos "Security 50" Kinijos bendrovės


Kalbant apie Kinijos gamintojus, jie vis dar dominuoja "Security 50". Šiais metais jų sąraše yra 16. Jų bendros 2020 m. pajamos sudaro didžiulę dalį visų "Security 50" bendrovių pajamų.
 
16 Kinijos bendrovių gavo 62 proc. visų "Security 50" bendrovių pajamų.

Vis dėlto pastebėjome, kad kai kurios Kinijos bendrovės persiorientavo nuo vaizdo stebėjimo prie su saugumu nesusijusių sprendimų. Pavyzdžiui, "Infinova" dabar daugiausia dėmesio skiria skaitmeninėms paslaugoms, o saugumas sudaro mažiau nei 50 proc. bendrovės veiklos. Užsienyje Infinova pardavė savo užjūrio turtą March Networks Taivano įmonei Delta, taip pat planuoja parduoti kitą savo užjūrio stebėjimo ir namų apsaugos verslą Swann. Tuo tarpu "Kedacom" daugiausia dėmesio skiria vaizdo konferencijų sprendimams ir vis dažniau atsisako saugumo paslaugų. Kitų metų Saugumo 50-tuke Kinijos CCTV bendrovių persiskirstymas yra tikėtinas.

Kelios praėjusių metų Saugumo 50-tuke buvusios bendrovės šiemet į jį nepatenka. Taip yra todėl, kad jos arba neatsakė į mūsų prašymą pateikti 2020 m. finansinius duomenis, arba šį kartą atsisakė dalyvauti.


Sumažėjimas viršija augimą

Dar viena pastebima šių metų "Security 50" dalis - didžiulis skaičius bendrovių, kurios praneša apie 2020 m. pajamų mažėjimą. Nepaisant to, kad 2020 m. "Security 50" bendra pajamų suma buvo 25,12 mlrd. dolerių, t. y. padidėjo, palyginti su 2019 m. 24,39 mlrd. dolerių, daugiau nei pusė - 28 - "Security 50" bendrovių pranešė apie 2020 m. metinį pajamų sumažėjimą. To nėra buvę "Security 50", pagal kurį daugiau saugumo prekių ženklų pranešė apie pajamų mažėjimą nei augimą.
 
Nors tai beprecedentis atvejis, jo gana tikėtasi, atsižvelgiant į tai, kokią žalą visuomenei padarė pandemija. Biudžetai buvo suvaržyti, išlaidos sumažintos, projektai atidėti, o visa tai turėjo didelės įtakos saugumui. "Mes tikrai tikėjomės, kad 2020 m. rinka patirs didelių sutrikimų dėl tiekimo grandinės problemų, projektų finansavimo ir tiesiog didžiosios dalies daugumos įmonių veiklos sustabdymo. Nors tikėjomės labai nedidelio pajamų sumažėjimo 2020 m., logiška, kad geriausios bendrovės būtų patyrusios smūgį dėl iš esmės nenutrūkstamo augimo per pastarąjį dešimtmetį šioje pramonės šakoje", - sakė Danielle VanZandt, "Frost and Sullivan" saugumo pramonės analitikė.

Nepaisant to, kai kurios iš dešimties didžiausių bendrovių vis tiek parodė atsparumą nuosmukio metu ir pranešė apie didelį augimą arba pelną. Šiuo požiūriu svarbiausia užtikrinti tinkamą pasaulinės tiekimo grandinės valdymą.
 
"Pandemija iš tiesų vis dar kelia iššūkių visai saugumo pramonei ir lemia tiek rinkos paklausos modelių pokyčius, tiek tiekimo grandinės trūkumus. Siekdami įveikti šiuos iššūkius, pasitelkėme naujoviškas technologijas, produktus ir sprendimus, kad patenkintume įvairius rinkos poreikius, ir glaudžiai bendradarbiavome su partneriais bei tiekėjais visame pasaulyje, kad išlaikytume tiekimo grandinės stabilumą ir vientisumą", - sakė "Hikvision Digital Technology" viceprezidentas Keen Yao.
 
"Dahua Technology", atsižvelgdama į sudėtingus rinkos aplinkos pokyčius, dėjo visas pastangas, kad įvairiomis priemonėmis užtikrintų projekto įgyvendinimą. Viena vertus, ji laikėsi įvairių mokslinių tyrimų ir plėtros strategijų, kad užtikrintų stabilų produktų keitimą ir atnaujinimą; kita vertus, ji palaikė žaliavų tiekimo stabilumą didindama atsargas ir stiprindama strateginį bendradarbiavimą su tiekėjais. Tuo tarpu "Dahua" ir toliau diegė technologines naujoves, nuolat investuodama į pagrindines technologijas, sparčiau diegė naujas kryptis ir naujus produktus, taip gerokai praturtindama sprendimų taikymo scenarijus", - sakė "Dahua Technology" pirmininkas Fu Liquan.
 
"Ne paslaptis, kad tiekimo grandinės visose pramonės šakose sutriko dėl darbo apribojimų skirtingu metu skirtingose rinkose. Darbas, kurį "Axis" atliko per dešimtmečius, siekdama sukurti stiprią tiekimo grandinę, įskaitant kelių pagrindinių komponentų tiekėjų ir netoli tiekėjų esančių gamybos centrų turėjimą, padėjo mums sušvelninti kai kuriuos sutrikimus. Tačiau mes neabejotinai ėmėmės tolesnių veiksmų, kad sustiprintume savo tiekimo grandinę, remdamiesi pandemijos pamokomis, glaudžiai bendradarbiaudami su savo tiekėjais visame pasaulyje, kad palaikytume jų verslą su mumis, ir ieškodami naujų transportavimo būdų, kad sumažintume sutrikimų riziką", - sakė "Axis Communications" generalinis direktorius Ray Mauritssonas.
 
Taip pat svarbu siūlyti sprendimus, kurių klientams reikia pandemijos metu, pavyzdžiui, bekontaktes prieigos kontrolės technologijas, tokias kaip biometrija. "Pandemijos pradžioje pastebėjome padidėjusį klientų bekontaktės patirties poreikį. Bendrovė "Allegion" greitai sureagavo ir pasiūlė įvairių naujų ar atnaujintų durų įrangos sprendimų, kurie leistų lengviau patekti į patalpas, nereikėtų griebti durų rankenų, ir kitų sprendimų, užtikrinančių atidarymo automatizavimą.  Pandemijai įsibėgėjus, "Allegion" daugiausia dėmesio skyrė sprendimų, kurie leistų naudotojams lengvai pritaikyti rankinį durų valdymą su automatika, kūrimui ir komercializavimui. Šie sprendimai skirti ne tik bekontakčiam naudojimui, bet ir suteikia didelį patogumą - jie palaiko ilgalaikę "Allegion" viziją "sklandi prieiga ir saugesnis pasaulis", - sakė "Allegion" SVP ir CTO Vince'as Wenosas.


Pramonės atsigavimas - neabejotinas?

Šiais ir kitais metais vaizdo stebėjimo ir įeigos kontrolės rinkos atsigavimas yra beveik neabejotinas, nes saugumo projektai pradedami įgyvendinti mažėjant pandemijai. "2021-ieji pramonei buvo labiau prisitaikymo ir atsigavimo metai, nes daugelis pardavėjų siūlė pandemijos erai pritaikytus sprendimus, naujus jau naudojamų technologijų panaudojimo atvejus ir sprendimus, kurie gali padėti lengviau sugrįžti į darbą, kai vėl atidaromos patalpos. Daugelis projektų, kurie buvo sustabdyti per 2020 m. sustabdymą, vėl pradėti ir artėja prie pabaigos, o daugelis klientų, kurie 2020 m. galėjo turėti biudžeto problemų, šiais metais tikriausiai pamatė, kad jų investicinės galimybės vėl atsinaujino. Dėl šios priežasties mes tikimės, kad pramonės šakos metinis augimas sieks apie 3-5 proc.; nors tai nėra iki pandemijos buvęs augimo lygis, tačiau tai yra gera pradžia, kad būtų atkurta nuolatinė trajektorija, kuria pramonės šakos šakos atstovai jau judėjo iki pandemijos. Tikimės, kad iki 2022 m. pabaigos augimas pamažu grįš į 7-10 proc. augimo lygį", - sakė VanZandtas.
 
Jau dabar bendrovių 2021 m. pirmojo pusmečio duomenys teikia vilties. "Gera žinia ta, kad 2021 m. pirmąjį pusmetį "Dahua Technology" pasiekė 2,09 mlrd. dolerių bendrųjų veiklos pajamų, kurios per metus išaugo 37,27 proc.; grynasis pelnas siekė 254 mln. dolerių, o per metus išaugo 20,03 proc.", - sakė Fu. "Sukaupusi šių metų patirtį, "Dahua Technology" padarė visapusišką proveržį praturtindama savo verslo išdėstymą nuo išmaniųjų produktų, išmaniųjų namų sprendimų iki didelių išmaniųjų miestų sprendimų. Plėtojantis dirbtiniam intelektui ir kitoms technologijoms, išmaniųjų sprendimų poreikis didės, ir tai bus labai svarbus "Dahua" augimo atramos taškas."
 

"Matome, kad rinkoje didėja saugumo reikalavimai, ir tikime, kad naujosios technologijos padės sukurti naujoviškus produktus ir sprendimus, atitinkančius įvairius klientų poreikius. Ir taip, esame įsitikinę pramonės ir mūsų verslo augimu. Įmonių vartotojams atsiveria didelės rinkos galimybės, susijusios su skaitmenine transformacija, sąnaudų mažinimu ir efektyvumo didinimu, taip pat matome tvirtą mažų ir vidutinių įmonių rinkos paklausą konverguotiems ir pažangesniems sprendimams", - sakė Yao.

Revenue Growth (2021 1H - 2020 1H): Top Resilent Security Brands
Pajamų augimas (2021 m. I pusm. - 2020 m. I pusm.): Didžiausi "Resilent Security" prekių ženklai


Išvada

Iš tiesų, 2020 m. įvairiose pramonės šakose, įskaitant saugumo, buvo anomalija. Tai pasireiškė šių metų "Security 50", kuriame daugiau vaizdo stebėjimo ir prieigos kontrolės bendrovių pranešė apie pajamų sumažėjimą nei padidėjimą. Tačiau, pasitelkusios lankstumą, inovacijas ir į ateitį orientuotą požiūrį, daugelis šių bendrovių parodė atsparumą ir atlaikė sukrėtimus, kurie, tikėkimės, jau artėja prie pabaigos. Taip pat reikia pažymėti, kad, kaip ir kitas pramonės šakas, taip ir apsaugos sektorių visiems laikams pakeitė pandemija ir dabar jis tenkins ne tik žmonių saugumo, bet ir sveikatos, skaitmeninimo ir nuotolinio darbo poreikius. Saugumo bendrovės, būdamos veržlios ir greitai reaguojančios, tikrai greitai ir sėkmingai prisitaikys prie šio paradigmos pokyčio.

 

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5421Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį