Infraraudonųjų spindulių ir mažo liukso spindulių kameros (2 dalis): Infraraudonosios (IR) ir silpno apšvietimo apsaugos kamerų pasirinkimas

Paskelbta 2022-01-27

Skaitykite pirmąją šio straipsnio dalį: Infraraudonosios spinduliuotės (IR) ir mažo liukso spindulio kameros (1-1): Žemo liukso ir naktinio matymo kamerų supratimas

Nepriklausomai nuo to, ar ieškote spalvotos naktinio matymo apsaugos kameros, ar infraraudonųjų spindulių lauko apsaugos kameros, išbaigta ir gerai suprojektuota sistema priklauso nuo to, ar pasirinksite geriausią ir tinkamiausią naktinio matymo apsaugos kamerą. Kainų skirtumas tarp pradinio lygio ir aukštos klasės spalvotos naktinio matymo kameros gali svyruoti nuo 200 iki 5 000 JAV dolerių. Todėl prieš nusprendžiant, kokį modelį pasirinkti, reikia nuodugniai apsvarstyti kamerą ir papildomus periferinius įrenginius, pavyzdžiui, infraraudonųjų spindulių žibintus, objektyvus, apsauginį dangtelį ir maitinimo šaltinį.
Toliau šiame skyriuje pateikiamos kelios gairės, į ką reikėtų atsižvelgti prieš renkantis ir įrengiant silpno liukso apsaugos kamerą.

 
Atkreipkite dėmesį į kameros diafragmą


Diafragmos dydis lemia šviesos kiekį, kuris gali praeiti pro objektyvą ir pasiekti vaizdo jutiklį - didesnė diafragma leidžia daugiau apšviesti, o mažesnė - mažiau. Kitas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra objektyvas, nes židinio nuotolis ir diafragmos dydis yra atvirkščiai proporcingi. Pavyzdžiui, 4 mm objektyvai gali pasiekti f1,2-1,4 diafragmą, tačiau 50-200 mm objektyvai gali pasiekti tik f1,8-2,2 diafragmą. Todėl tai turi įtakos šviesos ekspozicijai, o naudojant su infraraudonųjų spindulių filtru gali turėti įtakos spalvų tikslumui. Užrakto greitis taip pat turi įtakos šviesos kiekiui, kuris pasiekia jutiklį. Naktinio matymo apsaugos kamerų užrakto greitis turėtų būti 1/30 arba 1/25, kad būtų galima stebėti naktį. Esant lėtesniam laikui, vaizdas bus neryškus ir taps netinkamas naudoti. Objektyvai su automatiniais diafragmos režimais gali automatiškai prisitaikyti prie dienos ir nakties šviesos skirtumų.

Apsaugos kamerų minimalaus apšvietimo įvertinimas

Apsaugos kameros mažiausias apšvietimo rodiklis nurodo žemiausią apšvietimo sąlygų ribą, kad ji galėtų įrašyti vaizdo įrašą ir (arba) vaizdą, kurio kokybė būtų tinkama žiūrėti. Fotoaparatų gamintojai nurodo mažiausią f-stop reikšmę skirtingoms diafragmoms, kuri taip pat yra fotoaparato mažiausio apšvietimo arba jautrumo rodiklis. Gali kilti problemų, jei fotoaparato mažiausias apšvietimo lygis yra didesnis nei IR šviestuvo spektras. Tokiu atveju tai turės įtakos efektyviajam atstumui, o gautame vaizde bus ryškus centras, apsuptas tamsos.
Nustatydami apšvietimą ir infraraudonųjų spindulių šviestuvus, montuotojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip infraraudonųjų spindulių šviestuvai dengia teritoriją, kurią reikia stebėti. Infraraudonųjų spindulių šviesa gali atsispindėti nuo sienų ir apakinti kamerą arba šviesos gali ištrūkti ir sukelti šviesos taršą įrašomuose vaizduose / vaizdo įrašuose.


Šviesos kiekis, kurį gauna fotoaparatas, yra dar vienas veiksnys, galintis turėti didelės įtakos fotoaparato veikimo diapazono efektyvumui. Pagal bendrą principą, daugiau šviesos reiškia geresnį vaizdą, o tai tampa dar svarbiau esant didesniam atstumui. Norint pasiekti gerą vaizdo kokybę, reikia pakankamo kiekio įmontuotos infraraudonųjų spindulių šviesos, kuri sunaudoja daugiau energijos. Šiuo atveju gali būti ekonomiškiau pasirūpinti papildoma IR šviesa, kad būtų palaikomas fotoaparato veikimas.


Siekiant taupyti energijos sąnaudas, jutiklio įjungiamas šviesas (įjungiamas šviesos, judesio ar šilumos jutiklis) galima nustatyti taip, kad jos suveiktų tik tada, kai aplinkos apšvietimas nukrenta žemiau kritinio lygio arba kai kas nors priartėja prie jutiklio.

Priekinis stebėjimo sistemos maitinimo šaltinis turėtų būti unifikuotas. Kai naudojamas infraraudonasis apšvietimas, reikia atsižvelgti į infraraudonųjų spindulių lemputes, infraraudonąjį šviesos diodą ir maitinimo šaltinio srovę bei įtampą. Kabelio atstumas taip pat turi įtakos sistemai, nes perdavimo atstumu srovės silpnėja. Jei yra daug IR žibintų, nutolusių nuo pagrindinio maitinimo šaltinio, naudojant centrinį DC12 V maitinimo šaltinį, arčiausiai maitinimo šaltinio esančių žibintų įtampa gali būti per didelė, o toliau esančių - gerokai silpnesnė. Be to, įtampos svyravimai gali sutrumpinti infraraudonųjų spindulių žibintų tarnavimo laiką. Tuo pačiu metu, kai įtampa yra per maža, dėl netinkamos šviesos ir atstumo projekcijos gali nukentėti veikimas. Todėl rekomenduojama naudoti AC240V maitinimo šaltinį, nes nuolatinės įtampos svyravimai tarp AC100V-240V užtikrina stabilią išėjimo galią ir stabilų IR žibintų veikimą.


Ne viskas priklauso nuo specifikacijų

Dar viena dažnai pasitaikanti klaidinga nuomonė yra ta, kad skaičiai prilyginami veiklos rezultatams. Galutiniai naudotojai, spręsdami, kokią naktinio matymo kamerą pasirinkti, yra linkę pernelyg pasikliauti kameros duomenų lapais. Iš tikrųjų naudotojai dažnai vadovaujasi duomenų lapais ir priima sprendimus remdamiesi rodikliais, o ne tuo, kaip kamera iš tikrųjų veikia. Jei nelyginami to paties gamintojo modeliai, duomenų lapai gali būti klaidinantys ir neparodo kameros kokybės ar kaip ji veiks pagal scenarijų, vienintelis būdas to išvengti - prieš priimant galutinį sprendimą pamatyti kamerą veikiant. Jei įmanoma, geriausia atlikti bandymą vietoje, kai būsimos kameros vertinamos, kad pamatytumėte, kaip jos veikia vietovėje dieną ir naktį.

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5506Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį