Infraraudonųjų spindulių ir mažo srauto kamera (1-1): Mažo liukso ir naktinio matymo kamerų supratimas

Paskelbta 2022-01-26

 

Per pastaruosius kelerius metus naktinio matymo technologija labai patobulėjo ir šiandien spalvotų naktinio matymo apsaugos kamerų arba infraraudonųjų spindulių apsaugos kamerų galima įsigyti net palyginti pradinio lygio modelių.


Prieš renkantis geriausiai jūsų poreikius atitinkančią spalvotą naktinio matymo apsaugos kamerą, pirmasis žingsnis renkantis mažo liukso arba naktinę kamerą yra suprasti apie įvairius metodus, leidžiančius įrašyti silpno apšvietimo ir naktinio matymo vaizdo įrašus. Tai padės užtikrinti, kad būtų pasirinktos tinkamiausios kameros.


Kas yra naktinio matymo kamera?

Silpno liukso stebėjimas paprastai reiškia kameras, kurios gali fiksuoti matomos kokybės vaizdus esant silpnam apšvietimui, nenaudojant pagalbinių žibintų. Veiksniai, turintys įtakos našumui, apima bendrą jutiklių, vaizdo apdorojimo įrenginio, ISP/DSP, ir objektyvo optikos, naktinio matymo kameros nustatymų poveikį - visi šie veiksniai turi įtakos nustatant faktinį kamerų našumą silpno liukso ir naktinio matymo sąlygomis.  Šiame straipsnyje išsamiai aprašomos technologijos, padedančios maitinti spalvoto naktinio matymo arba infraraudonųjų spindulių apsaugos kameras.


Mažo apšvietimo režimas

Kamerose, kuriose veikia šis silpno apšvietimo, didelio jutimo režimas - dar vadinamas silpno apšvietimo, pilnos spalvos režimu - naudojami "Super HAD", "Ex-view/EXTRA-View CCD" arba iš galo apšviesti CMOS jutikliai.


Šie jutikliai gerai veikia prasto apšvietimo sąlygomis, pasižymi geru matomumu ir artima IR reakcija. Šią technologiją naudojantys fotoaparatai paprastai gerai veikia įvairiomis oro sąlygomis ir veikia kaip dienos ir nakties kameros, nes gali fiksuoti spalvotus vaizdus ir dienos, ir mažo liukso sąlygomis. Apskritai, esant mažam liuksui, spalvotu režimu gali siekti 0,1 liukso, o juodai-baltu režimu - 0,01 liukso. Infraraudonųjų spindulių šviestuvai, skleidžiantys artimąją infraraudonąją šviesą, gali būti naudojami kartu su 0 lx sąlygomis, tačiau jie paprastai nėra įtraukti į mažo apšvietimo, spalvoto režimo specifikacijas.


Daugumoje tokio tipo kamerų naudojama "Ex-view-HAD" technologija, kuri gali veikti 0,01-0,001 liukso sąlygomis. Tokie fotoaparatai ne tik gali užfiksuoti aiškius vaizdus, bet ir apriboti triukšmo lygį spalvotuose vaizduose, padarytuose mažo liukso sąlygomis, nesumažinant užrakto greičio ar nedidinant diafragmos skersmens. Todėl laikoma, kad jos gali užtikrinti stebėjimą esant mažam liuksui.


Kameros su dienos ir nakties režimu

Kamerose su dienos ir nakties režimais režimui perjungti naudojami mechaniniai principai. Dauguma dienos/nakties kamerų žymimos spalvotais 0,1 liukso ir IRC juodai/baltai 0,01-0,001 liukso. Reikėtų pažymėti, kad kadangi 0 liuksų šiame kontekste iš tikrųjų nieko nereiškia, todėl jo specialaus paaiškinimo nereikia, kai naudojamas silpnas naktinis apšvietimas. Šiose kamerose naudojama artimoji IR spinduliuotė, kad būtų gaunami juodai balti vaizdai, kai apšvieta sumažėja iki tam tikro lygio. Kai taip atsitinka, fotoaparatas, per IR filtrą aptikęs mažesnį IR lygį, persijungia į IR cut arba į juodai baltą režimą, ir vaizdai iš spalvotų paverčiami į juodai baltus.


Tačiau kai konvertuojant pašalinamas IR cut filtras, vaizdo fokusavimas pasislenka. Taigi IR lęšiai paprastai naudojami siekiant išvengti fokusavimo pasislinkimo ar netikslaus spalvų rodymo, taip pat siekiant išlaikyti dienos ir nakties metu padarytų vaizdų nuoseklumą. Šio metodo trūkumas yra tas, kad IR lęšiai yra brangesni ir neišvengiamai padidina galutinio naudotojo išlaidas. Kitaip tariant, jie gali būti ne pats idealiausias pasirinkimas mažo liukso intensyvumo darbams.

 
IR apšvietimas

Taikant šį metodą stebėjimo vietoms apšviesti naudojamas IR apšvietimas. Be dienos ir nakties kamerų, IR kameros yra vienas iš geriausių pritaikymo būdų mažo liukso nustatymams. IR šviestuvas gali būti papildomas kameros modulis arba integruotas į kameros korpusą. Kadangi CCD ir CMOS jutikliai jau pasižymi neįtikėtinu jautrumu šviesai ir gali užfiksuoti didžiąją dalį matomos šviesos ir infraraudonųjų spindulių spektro, IR šviestuvai pagerina vaizdus naktinėje aplinkoje, nes leidžia vaizdo jutikliams užfiksuoti ryškesnius vaizdus.


Aiškesni vaizdai užfiksuojami ir tamsiu paros metu, nes šviesos jautrumas juoda/balta režimu jau yra didesnis nei spalvotu režimu.
IR apšvietimas leidžia sukurti stebėjimo sistemas 0 liuksų sąlygomis. Automatinio šviesos aptikimo funkcija taip pat leidžia šią programą naudoti su nespalvotomis arba dieninėmis/baltomis kameromis, kad būtų pagerintos mažo liukso ir naktinio matymo stebėjimo galimybės.


Skaitmeninis lėtasis užraktas

Kitas būdas filmuoti esant prastam apšvietimui - sulėtinti kameros elektroninio užrakto greitį, taip pailginant jutiklio veikimą šviesa, kad būtų galima užfiksuoti ryškesnes nuotraukas. Kartais šis režimas vadinamas kadrų kaupimo režimu, kai naudojama skaitmeninio lėto užrakto technologija, kad būtų galima elektroniniu būdu "kaupti" kadrus, užfiksuotus esant netinkamam apšvietimui, ir taip sukurti ryškesnį vaizdą. Pavyzdžiui, nustačius f1,2-1,4 diafragmą, esant prastam apšvietimui užfiksuojama pakankamai kadrų, kad būtų pasiekta 0,001 liukso. Kai kuriems tai yra paprastas, bet patikimas būdas pasiekti rezultatų prasto apšvietimo sąlygomis. Tačiau vaizdai gali atrodyti neryškūs arba atsilikę, todėl skaitmeninio lėtojo užrakto (DSS) technologiją geriausia naudoti esant prastam apšvietimui su stacionariomis kameromis ir aplinkoje, kurioje šviesos pokyčiai ir judėjimas yra minimalūs, o infraraudonųjų spindulių ar pagalbinių žibintų naudoti neįmanoma.

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5494Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį