Ką reikia išsiaiškinti prieš pasirenkant veido atpažinimo sprendimą

Paskelbta 2022-01-25

 

Veido atpažinimas siūlo keletą taikomųjų programų, kurios gali padėti klientams. Tačiau daugeliui gali būti sunku žinoti, kokį prekės ženklą ar sprendimą pasirinkti. Šiuo metu veido atpažinimo sprendimus siūlo nemažai bendrovių, o artimiausiomis dienomis savo asortimentą gali papildyti dar daugiau bendrovių.
 
Kadangi algoritmai tampa vis sudėtingesni, o techninė įranga kasdien tobulėja, klientams sunku neatsilikti nuo šio sektoriaus pokyčių. Todėl, kai jiems reikia įsigyti sprendimą, jų kriterijai apsiriboja tokiais veiksniais kaip prekės ženklo dydis ir galimybė susisiekti su pardavimų komanda.
 
Tačiau norint užtikrinti, kad pasirinksite ilgalaikį jūsų poreikius atitinkantį sprendimą, būtina užduoti tinkamus klausimus. Neseniai "Oosto" rinkodaros vadovas Deanas Nicollsas išvardijo septynis klausimus, kuriuos klientai turėtų užduoti prieš pirkdami veido atpažinimo sprendimą.

 

    Kiek tikslus yra jūsų sprendimas?  Per kiek laiko atpažįstamas įgaliotas darbuotojas (arba asmuo, įtrauktas į stebimų asmenų sąrašą)?

 Nė viena bendrovė jums nepasakys, kad jų veido atpažinimas yra mažiau tikslus, palyginti su konkurentais. Kad sužinotumėte sprendimo kokybę, turite patikrinti jų siūlomą klaidingų pavojaus signalų dažnį ir atpažinimo greitį.
 
"Veido atpažinimas realiuoju laiku yra sudėtinga techninė problema, ir ne visi sprendimai yra vienodi", - sakė Nicollsas. "Oosto" siūlo aukščiausią veido atpažinimo tikslumą - 0,1 proc. klaidingų pavojaus signalų ir 0,2 ms aptikimo greitį."

 

    Kaip gerai veido atpažinimas veikia ne pačiomis geriausiomis sąlygomis (pvz., kai asmuo nežiūri tiesiai į kamerą)?

 Tikrinant pardavėjo pateiktus tikslumo lygius, būtina prisiminti, kad jie tikriausiai užfiksuoti idealiomis sąlygomis. Deja, dauguma klientų negali pasiūlyti tokių idealių sąlygų savo patalpose, todėl svarbu paklausti, kaip platforma veikia gamtoje.
 
"Dauguma veido atpažinimo sistemų prastai veikia gamtoje, kai sąlygos yra neoptimalios, todėl išbandžius šiuos sprendimus vos su keliomis kameromis galima greitai atskirti pretendentus nuo apsimetėlių", - sakė Nicollsas.

 

    Ar galiu naudoti savo turimą kamerų infrastruktūrą?

Daugelis klientų jau turi saugumo infrastruktūrą ir dabar tiesiog nori pridėti veido atpažinimo sistemą, nes ši technologija tapo geresnė ir naudingesnė. Tokiu atveju reikia paklausti pardavėjo, ar jo sprendimas gali veikti su jūsų naudojamomis kameromis.
 
"Idealiu atveju galite įdiegti veido atpažinimo programinę įrangą, kuri efektyviai naudoja skaičiavimo galią ir reikalauja minimalių pokyčių jūsų vaizdo jutiklių infrastruktūroje", - pažymėjo Nicollsas. "Tam reikia, kad programinė įranga būtų integruota su pirmaujančiais kamerų gamintojais (pvz., "Honeywell", "Johnson Controls")."

 

    Ar galiu stebėti žmones keliose vietose?

Daugelis įmonių ir organizacijų turi didelius miestelius, kuriuos privalo saugoti. Joms reikėtų veido atpažinimo sprendimų, kuriuos būtų galima valdyti iš centrinės vietos, kad operatoriai galėtų stebėti žmones visose patalpose.
 
"Pavyzdžiui, daugelis ligoninių yra išsibarsčiusios ir apima daug pastatų, - sakė Nicollsas, kalbėdamas iš sveikatos priežiūros sektoriaus klientų pozicijų. "Idealiu atveju ligoninių administratoriai gali centralizuotai valdyti įgaliotą medicinos personalą ir stebėjimo sąrašus įvairiose vietose ir kontroliuoti, kaip POI (dominančių asmenų) duomenys yra valdomi, analizuojami ir platinami, gaunant įspėjimus realiuoju laiku."

 

    Kaip jūsų sprendimas apsaugo žmonių privatumą?

Svarbu užtikrinti, kad veido atpažinimo sprendimas nepažeistų niekieno teisės į privatumą. Daugelis bendrovių siūlo tokias funkcijas kaip pašalinių asmenų užtrynimas (ligoninės aplinkoje), dinamiškas duomenų saugojimo laikas ir kietas duomenų ištrynimas.  

 

    Ar jūsų sprendimas vienodai gerai veikia skirtingų demografinių grupių atstovų atžvilgiu, o gal jam būdingas etninis šališkumas?

Neseniai atlikti tyrimai sukėlė susirūpinimą dėl to, kad kai kurie veido atpažinimo algoritmai yra šališki tam tikros demografinės padėties žmonių atžvilgiu. Nors šią problemą sprendžia dauguma didžiųjų bendrovių, klientams būtų geriau apie tai pasiteirauti prieš perkant.
 
"Spaudoje demografinis šališkumas dažniausiai pervertinamas, - sakė Nicollsas. "Geresni veido atpažinimo sprendimai savo dirbtinio intelekto modelius rengia remdamiesi dideliais, reprezentatyviais ir subalansuotais duomenų rinkiniais. Neuroniniai tinklai, sukurti naudojant skirtingus odos atspalvius, veido pozas, lytis, amžių ir etnines grupes, geriau veikia natūralioje aplinkoje ir sumažina demografinį šališkumą."

 

   Kaip galime sumažinti bendras nuosavybės sąnaudas (TCO)?

Svarbu suprasti visas išlaidas, reikalingas veido atpažinimo sistemai įdiegti, įskaitant programinę įrangą, techninę įrangą (serverius), maitinimą, aušinimą ir IT valdymą.  Šiuolaikiniuose veido atpažinimo sprendimuose pradedami naudoti kraštiniai kompiuteriai, kad daugiau analitinių galimybių būtų perkelta arčiau duomenų rinkimo vietos, o tai padeda organizacijoms pasiekti didesnį operatyvumą ir efektyvumą.
 
Tai leidžia organizacijoms diegti veido atpažinimo vaizdo apdorojimą artimiausiuose kraštiniuose skaičiavimo įrenginiuose, veiksmingai perkeliant GPU sunkią skaičiavimo apkrovą nuo brangių lokalių serverių į mažus, tam skirtus energiją taupančius įrenginius.

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5506Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį