2022 m. Europos rinka: sveikas augimas nepaisant nesveiko Omicron

Paskelbta 2022-01-21

 

Europa yra viena iš pagrindinių saugumo rinkų. Šiais metais tikimasi, kad nepaisant įvairių iššūkių šiame regione bus stebimas sveikas augimas. Šioje pažymoje nagrinėjamos priežastys.
 
Europoje stebimas rinkos atsigavimas po COVID sukelto nuosmukio. Pasaulio banko duomenimis, po 2020 m. 6,4 proc. kritimo, praėjusiais metais Europos BVP augo 5,2 proc. Šiais metais bankas prognozuoja, kad Europos BVP augs 4,2 proc.
 
Nepaisant optimistinių nuotaikų, Europos visuomenė susiduria su tam tikrais iššūkiais, iš kurių didžiausias vis dar yra pandemija, kurią pratęsė naujas koronaviruso variantas Omicron.
 
"Padėtis 2022 m. pradžioje išlieka neaiški, nes "Omicron" banga skverbiasi per Europą ir įvedama daugiau draudimų. Kai kurios ES šalys neskubėjo siūlyti atnaujinamųjų skiepų, tačiau, kai skiepijimo apimtys pasivys, galima tikėtis, kad draudimai sumažės. Vis dėlto vis dar yra tam tikro atsargumo dėl ligos sunkumo ir, svarbiausia, galimo poveikio nacionalinėms sveikatos priežiūros tarnyboms žiemos mėnesiais", - sakė "IDIS Europe" direktorius Jamesas Minas.
 
"Nors "Omicron" pasirodė visai neseniai, Europa jau reaguoja į jį. Ženklai rodo, kad jis turės trumpalaikį poveikį ekonomikai, pavyzdžiui, jau dabar jis daro poveikį Jungtinės Karalystės svetingumo pramonei. Dėl ankstyvo šuolio Jungtinėje Karalystėje žemyninė Europa jau dabar siekia apriboti jo plitimą, tačiau šio metodo sėkmė ir visas "Omicron" varianto poveikis paaiškės ne anksčiau kaip 2022 m. sausio mėn.", - sakė "TDSi" generalinis direktorius Džonas Deivisas (John Davies).

 
Augimas nepaisant iššūkių

 
Nepaisant šių iššūkių, šiais metais vis dar tikimasi Europos rinkos augimo, nes dėl padidėjusių skiepijimo apimčių vėl pradėjo veikti daugiau įmonių. Tuo tarpu sustabdyti projektai taip pat buvo atnaujinti.
 
"Kai 2021 m. pradžioje buvo panaikinti griežti apribojimai, pamatėme, kad mūsų tikslinės rinkos Europoje greitai atsigavo, o sustabdyti projektai buvo atnaujinti", - sakė Min. "Kai kuriais atvejais jau nurodyti projektai buvo iš naujo peržiūrėti ir toliau plėtojami, nes kol pastatai buvo uždaryti arba iš dalies uždaryti, apsaugos komandos turėjo daugiau laiko atsitraukti nuo kasdienių operatyvinių pareigų. Kaip matėme, kad organizacijos spartina skaitmeninimo ir automatizavimo programas įvairiuose padaliniuose, siekdamos didinti efektyvumą ir mažinti veiklos išlaidas, taip ir apsaugos padaliniai siekė gauti papildomos naudos iš stebėjimo modernizavimo."
 
"TDSi" ir visai "VITAPROTECH" grupei prognozuojame, kad 2022 m. nacionalinėse rinkose ir visoje Europoje toliau augs tiek prieigos kontrolės, tiek perimetro įsilaužimo aptikimo sistemų paklausa. Šį augimą visų pirma lemia vyriausybės išlaidos, - sakė B. Daviesas. "Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje vyriausybė daug lėšų skiria infrastruktūrai, pavyzdžiui, ligoninėms ir švietimo įstaigoms, atnaujinti. Taip pat ir kitose Europos dalyse, pavyzdžiui, Prancūzijoje, Italijoje ir Vokietijoje, ir tai skatina poreikis atnaujinti senstančią infrastruktūrą ir atgaivinti projektus, kurie buvo atidėti 2020 m. ir 2021 m. pradžioje, kai buvo sustabdyta pandemija."
 
Be to, ir galbūt dar svarbiau, kad vis daugiau naudotojų supranta, jog naujomis normaliomis sąlygomis reikia saugumo, kaip sveikatos ir (arba) saugos priemonės. "Tikimės, kad 2022 m. matysime didelį augimą, nes vaizdo ir saugumo technologijos jau įrodė, kad yra pagrindiniai veiksniai, leidžiantys ir palengvinantys naująją normalią situaciją, pavyzdžiui, minios valdymo, fizinio nutolimo ir veido kaukės aptikimo srityse", - sakė "Milestone Systems" laikinai einantis EMEA viceprezidento pareigas Josas Beerninkas. "2022-ieji bus kai kurių svarbių mega tendencijų: dirbtinio intelekto, kibernetinio saugumo ir debesijos paslaugų - platesnio pritaikymo ir tolesnės plėtros metai. Kartu šios tendencijos bus svarbūs augimo veiksniai."

 
Tiekimo grandinės problemos ir infliacija

 
Pandemija tiesiogiai ir netiesiogiai sukėlė įvairių problemų, pavyzdžiui, infliaciją ir tiekimo grandinės problemas, o pastarosios ypač kelia iššūkių Europos saugumo dalyviams. "Deja, pandemija tebesitęsia, ir prognozuojama, kad ir toliau matysime apribojimus mūsų techninės įrangos partnerių tiekimo grandinėje. Tikimasi, kad paklausa gerokai išaugs, tačiau pasiūla augs ne tokiu pat tempu, todėl anksčiau ar vėliau dauguma iš mūsų pajus poveikį", - sakė Beernink.
 
"Kalbant apie tiekimo grandinės problemą, panašu, kad ji kai kuriuos konkurentus ištiko šaltai. Girdime apie tiekimo sunkumus pramonėje, kurių mums pavyko išvengti taikant protingą pirkimo ir gamybos politiką. Tačiau esame tikri, kad jau 22 m. bus pradėtas darbas mažinant priklausomybę nuo tam tikrų tiekėjų, kuri dabar išryškėjo", - sakė MOBOTIX generalinis direktorius Thomas Laustenas.
 
Iš tiesų, daugelis saugumo tiekėjų išreiškė poreikį išlikti budriems, veržliems ir lankstiems, kad galėtų su tuo susidoroti.

 
"Yra ilgalaikių tiekimo grandinės problemų, kurios išliks veiksniu bent iki 2023 m. Taip yra vien dėl to, kad gamyba vis dar bando pasivyti paklausą po pirmųjų dviejų COVID bangų pertraukų ir per trumpą laiką gali pagaminti tik tiek produkcijos", - sakė B. Daviesas. "TDSi" ir "VITAPROTECH Group" požiūriu, mums pavyko labai gerai bendradarbiauti su savo subrangos gamybos partneriais ir komponentų tiekėjais per visą pandemijos sutrikimų laikotarpį. Tai tęsime ir 2022 m., didindami atsargų kiekį, kad užtikrintume tvirtą poziciją ateityje."
 
"Dėl pandemijos kilo tiekimo grandinės problemų, kurios privertė daugelį organizacijų, įskaitant Europos saugumo pramonės įmones, apsvarstyti, kaip jos kuria ir tiekia pagrindinius savo gaminių komponentus. Pavyzdžiui, dėl "susieto" visko pobūdžio pasaulinis puslaidininkių trūkumas tapo svarbia problema daugelyje sektorių, pradedant vartotojų technologijomis ir baigiant automobilių gamyba. Dėl to vis daugiau organizacijų viešai pareiškė norą pačios kurti puslaidininkius arba sistemas ant lusto (SoC)", - sakė Verena Rathjen, "Axis Communications" EMEA viceprezidentė. "Nors kai kuriuose sektoriuose tai yra tendencija, iš tikrųjų "Axis" jau daugelį metų tai daro su ARTPEC. Tačiau tikimasi, kad ateityje saugumo sektoriuje ir už jo ribų vis daugiau organizacijų imsis kurti konkrečioms programoms optimizuotus SoC."
 
Tuo tarpu infliacija jaučiama ir visoje Europoje. "Kalbant apie infliaciją, mes taip pat jaučiame spaudimą kainoms dėl tarpinių produktų brangimo, kurį taip pat turime perkelti vienaženkliais procentais. Tačiau darome prielaidą, kad infliacija taip pat vėl sumažės ir kad tai įvyks jau 22 m. pirmąjį arba vėliausiai antrąjį ketvirtį", - sakė Laustenas.
 
Vis dėlto infliacija taip pat suteikia galimybių naudotojams peržiūrėti, kaip jie išleidžia lėšas saugumui. "Visą infliacijos poveikį dar reikia įvertinti, tačiau laivybos ir energijos kainų kilimas Vakaruose neabejotinai turės šalutinį poveikį. Tačiau lenktynės dėl kainų baigėsi prieš kelerius metus, o klientai pripažįsta, kad jiems reikia geros kokybės, didelio našumo stebėjimo įrangos, ir dauguma jų nebeatsižvelgia tik į CAPEX išlaidas, bet ir į OPEX išlaidas, o tai ir yra IDIS stiprybė", - sakė Min. "Bet kokias infliacijos išlaidas, kurias turėsime perkelti klientams dėl didėjančios infliacijos, gerokai atsvers mažesnės OPEX sąnaudos. Pavyzdžiui, siūlome nemokamą visapusišką VMS, skirtą iki 1 024 įrenginių, o mūsų įmonės klasės VMS, "IDIS Solution Suite", yra modulinė, t. y. iš klientų neimame mokesčių už paketines paslaugas ir funkcijas, kurių jiems nereikia arba kuriomis jie nesinaudoja, ir, kas svarbu, jie moka vieną pradinę kainą be jokių nuolatinės priežiūros mokesčių ar kameros prijungimo išlaidų."

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5555Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį