8 svarbiausios saugumo pramonės tendencijos 2022 m.

Paskelbta 2022-01-17

 

Įžengus į 2022 m., pasaulis ir toliau išgyvena pandemiją. Tačiau saugumo pramonė, be abejonės, ir toliau keičiasi, prisitaiko ir vystosi, nepaisydama įvykių. Kelios tendencijos netgi paspartėjo. Be tradicinio "fizinio saugumo", daugybė tokių sričių kaip dirbtinis intelektas, debesų kompiuterija, daiktų internetas ir kibernetinis saugumas sparčiai skinasi kelią dideliems ir mažiems mūsų pramonės subjektams.
 
Iš visko sprendžiant, saugumo pramonė išgyvena savęs apibrėžimo iš naujo etapą. Ji pereina nuo paprastos apsaugos ir saugumo užtikrinimo prie platesnės veiklos, kuri išplės saugą, kartu suteikdama bendruomenėms, įmonėms ir visuomenėms naują intelekto ir tvarumo lygį.
 
Čia "Hikvision" norėtų pasidalyti kai kuriomis savo idėjomis ir lūkesčiais apie pagrindines tendencijas, kurios greičiausiai turės įtakos saugumo pramonei 2022 m. ir galbūt dar toliau ateityje.

 
1. Dirbtinis intelektas bus visur

 
Šiandien dirbtinis intelektas yra gana plačiai paplitęs apsaugos pramonėje. Vis daugiau šios pramonės šakos klientų pripažįsta dirbtinio intelekto vertę ir randa naujų dirbtinio intelekto taikymo būdų įvairiuose scenarijuose. Kartu su ANPR, automatiniais perspėjimais apie įvykius ir klaidingų pavojaus signalų mažinimu dirbtinio intelekto technologijos naudojamos platesnėms reikmėms, pavyzdžiui, asmeninių apsaugos priemonių (AAP) aptikimui, pagyvenusių žmonių kritimo aptikimui, kasyklų paviršiaus aptikimui ir kt. Tuo tarpu taip pat pastebėjome, kad šioje pramonės šakoje vyksta glaudesnis bendradarbiavimas: apsaugos gamintojai atveria savo aparatinės įrangos gaminius trečiųjų šalių dirbtinio intelekto programoms ir pristato atviras platformas, kuriose klientai gali kurti ir mokyti savo dirbtinio intelekto algoritmus, kad patenkintų individualius poreikius.
 
AI yra viena iš pagrindinių technologijų, keičiančių saugumo pramonę. Naudojantis algoritmų optimizavimu, taip pat dėl pastarųjų metų puslaidininkių technologijų pažangos pagerėjusiu skaičiavimo našumu ir sumažėjusia mikroschemų kaina, dirbtinio intelekto taikomosios programos palaipsniui formuoja pagrindines funkcijas ir gebėjimus, priimtinus visuose pramonės sektoriuose, todėl prognozuojame dar stipresnę tendenciją teigti, kad "dirbtinis intelektas bus visur".

 
2. AIoT skaitmenizuos ir įsiskverbs į pramonės vertikales

 
Prie tinklo prijungiant vis daugiau apsaugos kamerų ir kitų apsaugos įrenginių, apsaugos pramonė tampa svarbia daiktų interneto pasaulio dalimi, praturtinančia savo vaizdines galimybes. Akivaizdu, kad saugumo pramonės ribos nyksta, peržengdamos fizinės apsaugos srities ribas. Tuo tarpu dirbtinio intelekto technologijos populiarėjimas leidžia prijungtiems įrenginiams tapti protingais "daiktais" daiktų interneto pasaulyje. Daiktų interneto ir dirbtinio intelekto derinys, arba, kaip mes jį vadiname, AIoT, pakylėja saugumo pramonę į aukštesnį lygmenį, automatizuoja įmonių darbo eigą ir procedūras bei padeda skaitmeninei transformacijai įvairiose pramonės vertikalėse, pavyzdžiui, energetikos, logistikos, gamybos, mažmeninės prekybos, švietimo, sveikatos priežiūros ir kt.
 
Žvelgiant iš mūsų perspektyvos, AIoT suteikia pramonei daugiau galimybių, nes sparčiai plečiasi apsaugos prietaisų ir sistemų pritaikymas. Tuo tarpu į apsaugos prietaisus ir sistemas įtraukiama daugiau suvokimo galimybių, pavyzdžiui, radaras, "Lidar", temperatūros matavimas, drėgmės jutiklis ir dujų nuotėkio aptikimas, kad jie taptų galingesni. Šie nauji prietaisai atlieka daugybę užduočių, kurioms vos prieš kelerius metus reikėjo kelių skirtingų prietaisų, apimančių tiek saugumo, tiek kitas pažangias funkcijas, skirtas nuolat tobulėjančiam pasauliui.

 
3. Konverguotos sistemos panaikins duomenų atskirtį

 
Tiek privačių įmonių, tiek viešųjų paslaugų sektorių darbuotojai norėtų pasinaudoti galimybe atsikratyti trukdančių "duomenų silosų". Duomenys ir informacija, išsklaidyti ir izoliuoti skirtingose sistemose ar grupėse, sukuria kliūtis dalytis informacija ir bendradarbiauti, neleidžia vadovams susidaryti holistinio savo veiklos vaizdo. Šiuo atveju įvairių informacinių sistemų konvergencija pasirodė esanti veiksminga priemonė - tikėkimės, kad jos pakaks, kad tos "silosinės" sistemos būtų sugriautos.
 
Akivaizdu - apsaugos pramonėje vyrauja tendencija stengtis suvienyti sistemas, kur tik įmanoma, įskaitant vaizdo, įeigos kontrolės, signalizacijos, priešgaisrinės apsaugos ir avarinių situacijų valdymo sistemas ir kt. Be to, daugiau su saugumu nesusijusių sistemų, pavyzdžiui, žmogiškųjų išteklių, finansų, inventoriaus ir logistikos sistemos, taip pat konverguojamos į vieningas valdymo platformas, siekiant pagerinti bendradarbiavimą ir padėti vadovybei priimti geresnius sprendimus, pagrįstus išsamesniais duomenimis ir analize.

 
4. Debesija pagrįsti sprendimai ir paslaugos bus labai svarbūs

 
Debesija, kaip ir dirbtinis intelektas, nėra nauja tendencija mūsų pramonėje, tačiau ji plečiasi. Matome, kad nuo smulkaus verslo rinkų iki įmonių lygmens, dinamika verčia vis daugiau įmonių naudotis debesija pagrįstais saugumo sprendimais ir paslaugomis. Ir kaip matome net dabar, pandemija paspartino žmonių ir įmonių visame pasaulyje judėjimą į debesijos pagrindu vykdomas operacijas.
 

Visi verslininkai nori paprastų platformų ar paslaugų, kuriose būtų kuo mažiau administruojamo turto ir kuo paprastesnė sąranka. Būtent tai ir yra debesų kompiuterijos privalumas. Naudojant debesų kompiuterijos infrastruktūrą, nereikia vietinio serverio ar programinės įrangos. Naudotojai gali patogiai tikrinti savo turto ir įmonių būklę realiuoju laiku, greitai gauti saugumo įvykius ir pavojaus signalus ir reaguoti į avarines situacijas tiesiog naudodamiesi mobiliąja programėle. Apsaugos verslo operatoriams debesija suteikia galimybę nuotoliniu būdu padėti klientams konfigūruoti įrenginius, taisyti klaidas, prižiūrėti ir atnaujinti apsaugos sistemas ir teikti geresnės pridėtinės vertės paslaugas.

 
5. Krištolo skaidrumo apsaugos vaizdas bus standartinis bet kokiu oru, bet kokiomis sąlygomis, bet kuriuo paros metu

 
Visada labai svarbu, kad vaizdo apsaugos kameros išlaikytų vaizdo aiškumą ir fiksuotų detales 24 valandas per parą, bet kokiu oru ir bet kokiomis sąlygomis. Rinkoje labai laukiamos kameros su silpno apšvietimo vaizdo technologija, kuri naktį ir beveik visiškai tamsioje aplinkoje perteikia didelės raiškos ir nespalvotus vaizdus. Matome, kad ši įspūdinga technologija taikoma vis daugiau kamerų modelių, įskaitant 4K, kintamojo židinio ir PTZ kameras. Be to, siekiant užtikrinti aiškesnį vaizdo apsaugos vaizdą esant prastam matomumui - ypač esant nepalankioms oro sąlygoms - naudojami didelio našumo vaizdo jutikliai, ISP technologijos ir dirbtinio intelekto algoritmai, leidžiantys kameroms išlaikyti vaizdo aiškumą ir detalumą.
 
Kalbant apie vaizdavimo technologijas, negalima nepastebėti tendencijos, kad naujose kamerose naudojami keli objektyvai. Vieno objektyvo fotoaparatai ribotai geba gauti daugiau detalių didesniu atstumu ir išgauti visą vaizdą didelėse vietose. Jais galima padaryti tik viena arba kita. Tačiau viename fotoaparate naudojant du ar daugiau vaizdo objektyvų, kelių objektyvų fotoaparatai vienu metu gali pateikti ir panoramas, ir detalius, priartintus tos pačios didelės vietovės vaizdus. Daugiaobjektyvės kameros, įskaitant oro uostus, uostus, tranzito stotis, automobilių stovėjimo aikšteles, stadionus ir aikštes, bus naudingos visais atžvilgiais.

 
6. Biometrinė prieigos kontrolė užtikrins didesnį saugumą ir efektyvumą

 
Per pastaruosius dešimtmečius autorizuota prieigos kontrolė gerokai nutolo nuo raktų, PIN kodų ir asmens tapatybės kortelių. Dabar žengiame į biometrinių duomenų erą. Prieigos kontrolės rinką sparčiai užima biometriniai autentifikavimo būdai - nuo pirštų atspaudų ir delnų atspaudų atpažinimo iki veido ir akies rainelės atpažinimo.
 
Biometrinės prieigos kontrolės priemonės turi neatsiejamų privalumų, pavyzdžiui, didesnį saugumą ir veiksmingumą bei mažesnį padirbinėjimo mastą. Jie patikrinami per kelias sekundes ar sekundės dalis ir padeda išvengti nereikalingo fizinio kontakto. Akies rainelės, delno atspaudo ir veido atpažinimas užtikrina prieigos kontrolę be prisilietimų, o tai yra higieniška praktika, vis labiau mėgstama dėl pandemijos.
 

7. Kibernetinio saugumo dėmesio centre atsidurs nulinio pasitikėjimo metodas

 
Kadangi internetu jungiasi daugiau apsaugos įrenginių, nei kas nors kada nors įsivaizdavo, kibernetinis saugumas tapo didžiuliu iššūkiu šioje pramonės šakoje. Pagrindinėse pasaulio rinkose, pavyzdžiui, ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) ir Kinijos duomenų saugumo įstatymo, neseniai buvo priimti griežtesni duomenų saugumo ir privatumo apsaugos reglamentai, keliantys didesnius reikalavimus kibernetiniam saugumui. O 2021 m. kelios žymios išpirkos reikalaujančios programinės įrangos atakos prieš įvairias įmones mus neabejotinai įtikino, kad visų pramonės šakų įmonės privalo sustiprinti savo tinklo saugumo architektūrą ir sustiprinti apsaugą internete.
 
Taigi kaip spręsti didėjančias kibernetinio saugumo problemas? Nors ši koncepcija iš tikrųjų buvo sukurta 2010 m., terminas "nulinis pasitikėjimas" tapo aktualiu žodžiu tik pastaraisiais metais. Strateginė iniciatyva, sukurta siekiant užkirsti kelią duomenų saugumo pažeidimams pašalinant pasitikėjimo sąvoką iš organizacijos tinklo architektūros, "nulinis pasitikėjimas" grindžiama filosofija "niekada nepasitikėk, visada tikrink". Ši koncepcija buvo visuotinai priimta IT pramonėje, o dabar ji pamažu, bet nuosekliai persikelia ir į fizinio saugumo sritį, nes pamažu tampa svarbia daiktų interneto pasaulio dalimi.

 
8. Žalioji gamyba ir mažo anglies dioksido kiekio iniciatyvos žengs didelius žingsnius

 
Sutariama: mažo anglies dioksido kiekio iniciatyvas vertina viso pasaulio visuomenės. Apsaugos rinkoje matome, kad produktai, pasižymintys mažu energijos suvartojimu, tampa klientų pageidaujamais pasirinkimais, o saulės energija maitinamų kamerų paklausa auga.

Tuo tarpu vietos įstatymai, taisyklės ir politika, ribojantys anglies dioksido išmetimo standartus gamybos įmonėms, skatina pramonės įmones savo kasdienėje veikloje ir gamyboje taikyti labiau aplinką tausojančią praktiką, t. y. naudoti aplinkai draugiškesnes medžiagas ir produktų gamybos procesuose taikyti efektyvesnius energijos vartojimo būdus. Džiaugiamės matydami, kad vis daugiau saugumo pramonės gamintojų tiria "žaliąją" gamybą ir siekia mažinti išmetamo anglies dioksido kiekį. Nors tam prireiks laiko, šis judėjimas jau prasidėjo. Tikimės, kad 2022 m. šioje srityje bus padaryta didelė pažanga.

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5618Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį