Pastatų saugumo tendencijos: Išmaniosios kameros, hibridinė debesija ir atviros platformos

Paskelbta 2022-01-06

 

Pastatų valdytojai teikia didelę reikšmę saugumui. Kartu jie ieško būdų, kaip padidinti bendrą pastato efektyvumą ir sutaupyti energijos. Šioje pastaboje apžvelgiame keletą išmaniųjų pastatų sprendimų, padedančių valdytojams siekti šių tikslų.
 
Nereikia nė sakyti, kad komerciniuose pastatuose, kuriuose dirbame, tvarkome reikalus ar lankomės pas klientus, saugumas yra itin svarbus. Žmonės ir turtas turi būti gerai apsaugoti. Nelaimingi atsitikimai ir nesėkmės gali sukelti finansinių nuostolių ir pakenkti pastatų savininkų reputacijai. Siekdami užtikrinti saugią ir patikimą aplinką nuomininkams ir lankytojams, pastatų valdytojai pasitelkia išmaniąsias technologijas, kai kurios iš jų aptariamos toliau.


 
Išmaniosios kameros

 
Išmaniosios kameros gali atlikti svarbų vaidmenį užtikrinant pastato saugumą ir saugą. Jos dar vadinamos dirbtinio intelekto kameromis. Išmaniosios kameros, paprastai įrengiamos pastato pakraštyje, turi dirbtinio intelekto analitines sistemas, kurios padeda aptikti objektus ir neįprastus reiškinius, pavyzdžiui, liepsnas ir ginklus.
 
"Vienas iš esminių išmaniųjų kamerų panaudojimo pastatų apsaugai aspektų - tai vaidmuo, kurį jos gali atlikti gaisrų ir saugos prevencijos srityje, anksti aptikdamos liepsnas, dūmus ar išsiliejusius skysčius pastatuose. Vaizdo analizė, derinama su dirbtiniu intelektu ir kompiuterine rega, gali aptikti incidentus ankstyvoje būsenoje ir sukelti pavojaus signalus greičiau ir patikimiau nei žmonės. Dėl to gali sumažėti ir objekto draudimo išlaidos", - sakė Casey Rawlinsas, "Security & Safety Things" techninių sprendimų konsultantas. "Išmaniosios kameros taip pat gali anksti ir realiuoju laiku aptikti ginklus, pavyzdžiui, peilius ir pistoletus, nustatyti potencialiai įtartiną elgesį, pavyzdžiui, slapstymąsi ar vaikščiojimą tam tikrose vietose, arba aptikti paliktą įtartiną paketą."
 
Išmaniosios kameros taip pat gali atlikti žmonių skaičiavimo funkcijas, kad pastatai taptų efektyvesni. "Tas pats analizės rinkinys gali aptikti didelę žmonių minią eskalatoriaus apačioje arba analizuoti kitus pastato pėsčiųjų srauto modelius, sukurtus žmonių skaičiavimo arba srauto aptikimo vaizdo analizės programomis. Ši informacija gali būti naudinga sprendimus priimantiems asmenims ir pastatų savininkams, kad būtų galima pagerinti pastatų projektavimą, pašalinant kliūtis, dėl kurių susidaro kliūtys, arba kamščius prieigose", - sakė Rawlinsas.
 
Galiausiai, išmaniosios kameros gali padėti kontroliuoti ligas ir vykdyti jų prevenciją, vykstant pandemijai ir po jos. "Pirmasis ir akivaizdžiausias sprendimas (tarp COVID) tikriausiai yra neliečiamosios ir bekontaktės technologijos. Išmaniųjų kamerų atveju tai gali būti veido atpažinimas įeinant darbuotojams į darbo vietą. Automobilių stovėjimo aikštelėse tai gali būti valstybinių numerių atpažinimas, skirtas įvažiavimui be kliūčių ir automatizuotiems mokėjimams - taip sukuriama bekontaktė ir neliečiamoji patirtis. Tikiuosi, kad tokie įvažiavimo ir išvažiavimo sprendimai taps vis paklausesni, nes jie ne tik skatina saugią higienos praktiką, bet ir optimizuoja patirtį", - sakė Rawlinsas.


 
Hibridinis debesis

 
Pastatų saugumo srityje vis dažniau taikomas hibridinės debesijos metodas. Įprastai pastatų saugumas susijęs su vietoje esančia architektūra. Tačiau vis dažniau pastatų valdytojai kreipiasi į hibridinę debesiją dėl didesnio mastelio ir lankstumo.
 
"Dažnai klaidingai manoma, kad mažesnės įmonės nori pereiti prie debesijos, tačiau tai ne visada tiesa. Matome nemažai didelių įmonių galutinių naudotojų, diegiančių debesiją kai kuriose mažesnėse svetainėse ar vietovėse, siekdami hibridinio, mišraus požiūrio tarp vietinės ir debesijos. Nors vietinė kompiuterija niekada visiškai neišnyks, debesija siūlo paprastą naudojimą ir mažesnę infrastruktūrą, o tai tikrai patrauklu kai kurioms įmonėms", - sakė Chrisas Sessa, "Salient Systems" pagrindinių klientų direktorius.

 
Integracija ir atviros platformos

 
Integracija ir atviros platformos gali būti labai naudingos pastatų saugumui. Vadovai gali matyti iš įvairių sistemų gautus duomenis viename prietaisų skydelyje. Jos gali būti tiek saugumo, tiek su saugumu nesusijusios.
 
Vienas iš pavyzdžių - pastato apsaugos ir ŠVOK sistemos integracija. "ŠVOK sistemos gali būti užprogramuotos taip, kad sumažintų energijos poreikio mokesčius ir įrangos ciklų laiką, reguliuojant temperatūrą pagal tiesioginį judėjimą ir užimtumą. ŠVOK sistemos taip pat gali būti integruotos su pastato apsaugos sistema, kad būtų galima reguliuoti kambario temperatūrą pagal konkretaus asmens pageidavimus, naudojant veido atpažinimo ir istorinius duomenis apie tą asmenį", - sakė Rawlinsas.


Įvairių pramonės šakų galutiniai naudotojai gali norėti integruoti savo vertikaliai pritaikytas sistemas su saugumu, kad supaprastintų savo verslą. "Pavyzdžiui, sveikatos priežiūros aplinkoje daugelis galutinių naudotojų nori turėti galimybę integruoti kameras ir savo vaizdo valdymo sistemą su programine įranga, kuri leidžia jiems sekti turtą, pavyzdžiui, pacientus, darbuotojus, medicinos prekes ir vaistus. Jie taip pat nori integruoti medicininės srities valdymą, t. y. viską, ką gydytojai registruoja į sistemą - nuo operacijų, COVID tyrimų ir kitų dalykų, į vaizdo valdymo sistemą", - sakė Sessa. "Finansų įstaigos gali naudoti VMS saugumo tikslais, tačiau jos taip pat gali susieti su ja įvairias platformas, kad matytų, kas vyksta kitose jų vietose skirtingose valstybėse."
 
Taigi tai pabrėžia atvirų platformų, kurios tampa vis svarbesnės užtikrinant pastatų saugumą, poreikį. "Idealiu atveju visi apsaugos prietaisai būtų integruoti į vieną bendrą VMS, įeigos kontrolės sistemą ar didesnę platformą, tačiau jau kurį laiką dirbdami su sistemų integratoriais žinome, kad daugelis sistemų vis dar yra sukurtos kaip silosai. Taip yra dėl daugybės patentuotų apsaugos sistemų, kurios naudoja skirtingus protokolus ir standartus", - sakė Rawlinsas. "Tačiau galutinių naudotojų poreikis ir toliau auga, nes jie nori individualių sprendimų ir unikalių integracijų, kad išspręstų konkrečius skaudulius. Tai neabejotinai didins atvirų platformų ir standartizuotų metodų, pavyzdžiui, tokių, kokius mes siūlome "Security & Safety Things", populiarumą."
 
Visų tipų sistemų integravimas į vieną platformą, įskaitant pastatų valdymo sistemas, skirtas didelių įmonių galutiniams klientams, tampa vis labiau paplitęs, nes jos vis daugiau investuoja į kitą programinę įrangą, kad supaprastintų procesus. VMS gamintojai turi būti atviri tam, ką galima integruoti į platformą, pradedant vaizdo stebėjimu ir veido atpažinimu, įeigos kontrolės žymėjimu - visa tai suvedama į vieną sistemą", - sakė Sessa.


Integratoriaus vaidmuo

 
Atsižvelgiant į naujausias pastatų apsaugos tendencijas, sistemų integratoriai turėtų žinoti naujausias technologijas ir sprendimus, kad nuomininkams ir klientams suteiktų tai, ko jiems reikia. Tuo tarpu kibernetinis saugumas yra dar vienas klausimas, į kurį SI turi atkreipti dėmesį. "Dirbdami su galutiniu vartotoju, integratoriai turėtų užtikrinti, kad pastato apsauga būtų keičiamo dydžio, atvira ir lengvai naudojama. Sudėtingos sistemos paprastai kelia nerimą klientams ir suteikia daugiau galimybių nesklandumams kilti", - sakė Sessa. "Kibernetinis saugumas šiuo metu yra pagrindinis visų sektorių rūpestis, kaip ir turėtų būti. Jei esate integratorius, turėtumėte planuoti ir turėti sertifikatus, kad užtikrintumėte, jog esate susipažinę su visomis geriausiomis praktikomis. Integratoriai turėtų įsitikinti, kad dirba su gamintojais, kurie rimtai žiūri į kibernetinį saugumą ir siūlo apsaugotus produktus."

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5449Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį