Regis, net Omicron neišgelbsti "mirštančios" terminių EBT kamerų rinkos

Paskelbta 2021-12-29

 

Prisimenate kūno temperatūros kameras? Šie šiluminiai sprendimai pandemijos įkarštyje buvo labai paklausios prekės. Tačiau laikui bėgant paklausa sumažėjo, ir net naujoji "Omicron" atmaina negali atgaivinti susidomėjimo šiais sprendimais. Šioje pastaboje nagrinėjamos kai kurios galimos to priežastys.
 
Kūno temperatūros kameros - termovizoriai, naudojami padidėjusios kūno temperatūros (PKT) patikrai - savo klestėjimo laikotarpį išgyveno 2020 m., kai COVID tapo pasauline pandemija. Įvairūs galutiniai naudotojų subjektai, nuo oro uostų iki biurų, buvo įdiegę vienokias ar kitokias kūno temperatūros kameras. Tuo metu šie prietaisai buvo laikomi pandemijos gelbėtojais, įrankiais, galinčiais padėti sustabdyti ligos plitimą.
 
Dabar, 2021 m. pabaigoje, kūno temperatūros kamerų rinka sparčiai traukiasi, o gal net yra mirusi, kaip tiesiai šviesiai apibūdino terminių sprendimų teikėjas, prašęs neminėti jo vardo:
 
"Tiesą sakant, mes visiškai išsėmėme kūno temperatūros matuojančių terminių kamerų rinkas. Ši rinka yra mirusi."
 
Kitas sprendimų teikėjas, bendrovė "MoviTHERM", pateikė panašią nuomonę. "2021 m., palyginti su 2020 m., termovizorių, skirtų padidintos odos temperatūros taikymams, paklausa stipriai sumažėjo. Pastebėjome daugiau nei 80 proc. sumažėjusią šios paskirties paklausą", - sakė bendrovės prezidentas ir generalinis direktorius Markusas Tarinas (Markus Tarin).
 
Dabar, su "Omicron", galima manyti, kad naujoji atmaina atgaivino susidomėjimą kūno temperatūros kameromis. Naujojo varianto plitimas tapo toks didelis, kad Pasaulio sveikatos organizacija Omicron atmainą paskelbė keliančia susirūpinimą. Iš tiesų PSO neseniai pareiškė, kad "Omicron" atvejų padvigubėja kas 1,5-3 dienas tose vietovėse, kur virusas perduodamas bendruomenėje.
 
Vis dėlto naujo entuziazmo dėl EBT patikros sprendimų nebuvo pastebėta. "Pastebėjome tam tikrą susidomėjimą terminio tikrinimo sprendimais dėl nerimo, susijusio su Omicron. Tačiau nė iš tolo neprilygsta tokiam lygiui, kaip COVID protrūkio pradžioje", - sakė Tarin.

 
Kai kurios galimos priežastys:


Taigi kokios yra kai kurios sumažėjusio susidomėjimo kūno temperatūros kameromis priežastys? Jos aptariamos toliau.

 
Tai nėra efektyvus būdas sustabdyti ligos plitimą

 
Iš pradžių buvo manoma, kad EBT aptikti skirtos termovizorinės kameros padės sustabdyti COVID plitimą, tačiau iš tikrųjų taip nebuvo. "Manau, kad žmonės suprato, jog temperatūros matavimas nėra veiksmingas būdas sustabdyti viruso, kuris dažniausiai neturi karščiavimo (pradžioje), plitimą", - pažymėjo bendrovė, prašiusi neviešinti jos pavadinimo.

 
Didesni skiepų mastai

 
Padidėjęs skiepijimų skaičius, kuris yra privalomas kai kurių galutinių naudotojų organizacijų, dar labiau sulėtino kūno temperatūros kamerų paklausą. "Esant vakcinoms ir kitoms gydymo galimybėms bei pirminiams duomenims, rodantiems daug mažesnį ligos progresavimą su "Omicron", nesitikime didelio šios technologijos paklausos padidėjimo", - sakė Tarin.

 
Griežtos taisyklės

 
Prie to prisidėjo ir griežtos kūno temperatūros kamerų gamybos ir naudojimo taisyklės. "JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) šias programas laiko medicininėmis programomis ir techniškai reikalauja 510k patvirtinimo prieš pateikiant į rinką. Tačiau vis dar galioja atšaukiamas skubaus naudojimo leidimas. Pagrindinis tarptautinis standartas yra ISO 80601-2-56, pavadintas "Medicininė elektrinė įranga. Specialieji klinikinių kūno temperatūros matavimo termometrų pagrindinės saugos ir esminių eksploatacinių savybių reikalavimai". Matėme šimtus 2020 m. rinkai pateiktų sistemų, kurios tikrai neatitiko šių specifikacijų", - sakė Tarin.
 
Šių metų pradžioje FDA sugriežtino savo poziciją dėl kūno temperatūros kamerų. "Netinkamai naudojant termovizorines sistemas gali būti netiksliai išmatuota kūno temperatūra, o tai gali kelti potencialiai rimtą pavojų visuomenės sveikatai... Siekdama padėti sumažinti šią riziką, FDA saugos pranešime vartotojams, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams ir kitiems naudotojams pateikia svarbių rekomendacijų dėl tinkamo ir netinkamo šių sistemų naudojimo", - teigiama agentūros pranešime ryšiams su visuomene. "FDA taip pat žino, kad kai kurios įmonės prekiauja nepatvirtintais, neišvalytais ir neleistinais termoviziniais prietaisais, skirtais žmogaus kūno temperatūrai matuoti, įskaitant kelių asmenų temperatūros matavimą vienu metu, ir išleido įspėjamuosius laiškus." Tokie veiksmai daugiau ar mažiau prisidėjo prie besikeičiančios rinkos dinamikos.

 
Kaip pasirinkti idealią termovizorinę kamerą EBT patikrai

 
Jei naudotojas vis dėlto nusprendžia įsirengti kūno temperatūros kameras, yra tam tikrų dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti atrankos proceso metu. Pasak Tarino, jie apima šiuos dalykus:
 

  •     Termovizoriaus erdvinė (pikselių skiriamoji geba): Tai reiškia detektoriaus jautrumą, išreikštą NeTD - triukšmo ekvivalentiniu temperatūros skirtumu - ir juodo kūno kokybę bei tikslumą.
  •     Atstumas tarp fotoaparato ir objekto, kad būtų užtikrinta tinkama pikselių skiriamoji geba, projektuojama per veidą, ir taip būtų pasiekta reikiama 1 mm pikselio skiriamoji geba: Tinkamoje sistemoje erdvinė skiriamoji geba turėtų būti 640 x 512 pikselių. Naudotojas gali pasiekti pakankamą tikslumą naudodamas mažesnės skiriamosios gebos kamerą, t. y. ir 320 x 240 pikselių. Tačiau mažesnės skiriamosios gebos detektoriais pasiekiamas vaizdo dydis yra labai ribotas, todėl kyla sunkumų dėl juodo kūno patalpinimo tame pačiame vaizde.
  •      Rekomenduojama naudoti fotoaparatus su aukštos kokybės detektoriais. Jų NeTD vertė paprastai būna maža - <45 mK @30 laipsnių Celsijaus. Fotoaparato su mažo triukšmo detektoriumi naudojimas neabejotinai padeda padidinti sistemos tikslumą.
  •     Pasirinkite aukštos kokybės juodąjį korpusą. Nuo jo priklauso sistemos temperatūros tikslumas. Juodojo kūno tikslumas turėtų būti lygus arba geresnis nei +/- 0,3 laipsnio Celsijaus.

 

 

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5486Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį