Kaip pandemija atgaivino mirštančią technologiją

Paskelbta 2021-12-28


Kai jau manėme, kad galime nustoti rašyti su pandemija susijusiomis temomis, smogė Omikronas, ir mes vėl kalbame apie užraktus ir apribojimus. Jei vadovausimės kai kuriomis agentūromis, COVID-19 visada bus, ir mes turėtume išmokti gyventi šalia jo. Kitos siūlo, kad tai dar dvejų ar trejų metų klausimas. PSO nori pandemiją užbaigti kitais metais.
 
Technologijų bendrovės visame pasaulyje per pastaruosius dvejus metus palengvino gyvenimą. Vienos jų pristatė naujas technologijas, kitos panaudojo esamas technologijas ir pakeitė jų paskirtį.
 
Tačiau viena iš technologijų, kuri iki pandemijos neturėjo daug pirkėjų ir iš tiesų pamažu pasitraukė iš daugumos pramonės šakų, buvo greitojo reagavimo kodas, liaudiškai vadinamas QR kodu. Per pastaruosius metus QR kodai tapo populiariu sprendimu, įgalinančiu naudoti bekontaktes sistemas prieigos kontrolės, restoranų, transporto ir keliuose kituose sektoriuose.

 
Kodėl QR kodai dabar aktualūs kaip niekada anksčiau

 
QR kodai yra puikus būdas užtikrinti saugią ir bekontaktę prieigos kontrolę. Dauguma žmonių dabar turi telefoną su fotoaparatu, ir jiems tereikia juo nuskaityti kodą.
 
"Įeigos kontrolės sistemose QR kodai dažnai naudojami kaip laikinos ir terminuotos prieigos įgaliojimai, skirti lankytojų, darbuotojų ar siuntų įėjimui valdyti", - tinklaraščio įraše aiškina Derekas Wangas, "Axis Communications" prieigos kontrolės produktų vadovas. "Nors tradicinės plastikinės kortelės vis dar naudojamos, jos dažnai pametamos arba dalijamos lankytojams, todėl sunku kontroliuoti, kas patenka į jūsų patalpas."
 
Priešingai, QR kodų naudojimas kaip įgaliojimų gali būti saugesnis ir veiksmingesnis būdas kontroliuoti patekimą į įmonę. Wangas nurodo keturias pagrindines priežastis, kodėl QR kodai vis dažniau naudojami prieigos kontrolei.

1.Geresnio saugumo galimybės

Tradiciškai kartą sukurto QR kodo nebuvo galima pakeisti. Jis buvo statiškas. To nebuvo galima naudoti didelės vertės tikslams, pavyzdžiui, fizinei apsaugai ar mokėjimams, nes bet kas galėjo nukopijuoti kodą. Dinaminiai QR kodai išsprendė šią problemą, nes naudotojai galėjo juos atnaujinti net po to, kai jie buvo išplatinti, taip užtikrindami, kad niekas negalėtų jų nukopijuoti.
 
"Dinamiškais QR kodais pagrįsti sprendimai pašalina įgaliojimų kopijavimo saugumo riziką, nes dinaminio QR kodo ekrano kopija, fotokopija ar net vaizdo įrašas neveiks", - rašo Wangas. "Sujungus jį su daugiafaktoriniu autentifikavimo sprendimu, pavyzdžiui, PIN kodu, dar labiau padidės QR kodais pagrįsto prieigos kontrolės sprendimo saugumo lygis."

2.Ekonomiškas sprendimas

QR kodų naudojimo sąnaudos daugiausia apsiriboja skaitytuvu arba rodymo sistema. Dauguma įrenginių jau gali būti įdiegti daugelio klientų, kurie naudoja prieigos kontrolės ir kitas fizinės apsaugos sistemas.
 
"Dėl virtualizuotų įgaliojimų galimybės QR kodas yra labai ekonomiškas prieigos kontrolės sprendimas, palyginti su tradiciniu fizine kortele ar raktų pakabuku pagrįstu prieigos kontrolės sprendimu", - sakė Wangas. "Tai ne tik sumažina fizinių įgaliojimų įsigijimo, tvarkymo, spausdinimo, platinimo ir šalinimo išlaidas, bet ir sutaupo diegimo išlaidas, nes galima naudoti esamus vaizdo domofonus ar kameras."

3.Didesnis efektyvumas

Tikriausiai svarbiausias QR kodų privalumas yra tas, kad jie labai efektyvūs. Apsaugos vadybininkai gali sukurti, platinti, atnaujinti ir atšaukti QR kodą per kelias sekundes iš bet kurios prieigos prie sistemos vietos.
 
Naudotojams tai patogu, nes jiems tereikia turėti telefoną su fotoaparatu. Žmonės rečiau praranda telefonus nei RFID korteles ir raktus. Galimybė nuotoliniu būdu suteikti prieigą, ypač laikiną, kai yra lankytojas, užtikrina patogumą ir vadovybei.
 
"Įprastu atveju išorinis lankytojas į savo mobilųjį telefoną gauna QR kodą, kuris suteikia jam teisę patekti į objektą ar stovėjimo aikštelę, neužsukant į registratūrą", - aiškina Wangas. "Kitas tipiškas scenarijus - vėluojančių pristatymų valdymas, kai nėra darbuotojų. Tiekėjas, turėdamas QR kodą savo mobiliajame įrenginyje, gali tiesiog parodyti jį priešais vaizdo domofoną arba kamerą ir patekti į tam tikras objekto zonas."

4.Tvarus sprendimas

Galiausiai, naudojant QR kodą nereikia papildomų kortelių, laikiklių, raktų ar kitų fizinių subjektų. Tai reiškia, kad sumažinate tokių medžiagų, kaip plastikas, popierius ir t. t., naudojimą, todėl tai yra tvari praktika.

 
Futuristinis sprendimas

 
Galbūt anksčiau QR kodai buvo lėtai pritaikomi, tačiau dabar jie populiarūs daugelyje pramonės šakų. Be prieigos kontrolės, mobiliųjų mokėjimų programėlių, pristatymo paslaugų ir net vizitinių kortelių. Remiantis "The Drum" ir "YouGov" atliktu tyrimu, 75 % vartotojų teigė, kad ateityje planuoja naudoti QR kodus.
 
Šios technologijos pradžioje mobilieji telefonai negalėjo nuskaityti QR kodo be trečiųjų šalių programėlių. Tačiau šiandien mobiliųjų telefonų fotoaparatuose yra iš anksto įdiegti QR kodų skaitytuvai, todėl klientui tai padaryti dar paprasčiau.

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5430Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį