Atrodo, kad praėjo tik penkios minutės nuo tada, kai paskelbėme 2021 m. technologijų tendencijų įrašą. Praėjusieji metai prabėgo greitai. Tikiuosi, kad visiems jums jie buvo teigiami, ir nors vis dar išgyvename neaiškią aplinką, išlikote sveiki ir saugūs.
Kaip visada, apie kitų metų technologijų tendencijas pradedame galvoti nuo tų, kurias prognozavome šiems metams. Labai aišku, kad daugumoje pranešimų vienokia ar kitokia forma pasirodė sąvoka "pasitikėjimas". Metams bėgant kontekstas šiek tiek keitėsi, kartais buvo akcentuojamas pasitikėjimas duomenų naudojimu, pasitikėjimas, kad sistemos yra saugios, arba esminis poreikis pasitikėti, kad organizacijos elgiasi teisingai. Tačiau akivaizdu, kad labai svarbu suderinti nuolatinį technologinių naujovių tempą su tokia pat evoliucija kuriant pasitikėjimą technologijų naudojimu. Nemanome, kad 2022 m. bus kitokie.
Dabar labiau nei bet kada anksčiau jaučiamas sveikas noras - iš asmenų, organizacijų ir įstatymų leidėjų - užtikrinti, kad naujos technologijos būtų kuriamos, gaminamos, naudojamos ir saugomos taip, kad jomis galėtume pasitikėti ir kad jos būtų teigiamai vertinamos. Žinoma, "Axis" tai reiškia, kad visada reikia siekti mūsų išmanesnio ir saugesnio pasaulio vizijos.
Žengiant į 2022 m., įdomu stebėti, kiek daug technologijų tendencijų, kurias matome šiais metais, galima susieti su būtinybe kurti patikimą technologijų ekosistemą.
Galutiniam technologijų naudotojui - nuo vartotojo, besinaudojančio mobiliuoju telefonu, iki apsaugos darbuotojų, valdančių vaizdo stebėjimą - technologinė architektūra, naudojama paslaugoms teikti, tapo nematoma. Nesvarbu, ar apdorojimas vyksta įrenginyje, vietiniame serveryje, ar nutolusiame duomenų centre: viskas tiesiog "prijungta".
Praėjusiais metais kalbėjome apie tai, kad pasaulis taps horizontalus, kai debesijos, vietinių serverių ir kraštinių technologijų derinys bus vis dažniau naudojamas kartu, kiekvienai iš jų panaudojant savo stipriąsias puses, vadinamuosiuose hibridiniuose sprendimuose.
Tai nepasikeitė, tačiau labai akivaizdu, kad architektūros klausimas yra unikalus kiekvienam klientui ir turi būti atsižvelgiama tiek į vidaus išteklius ir politiką, tiek į išorės veiksnius, pavyzdžiui, vietinį ir tarptautinį reguliavimą.
Mes, kaip saugumo sprendimų pardavėjai, neturime už klientą apibrėžti, kokias aplinkas ir architektūrą jis turėtų naudoti, o veikiau suteikti jam priemones ir lankstumą, kad jis galėtų priimti geriausią sprendimą savo unikalioje situacijoje.
Atsižvelgdami į tai, kad "prijungtasis" tapo numatytuoju nustatymu, manome, kad dauguma stebėjimo sprendimų galiausiai bus hibridiniai - tiesą sakant, daugelis jų jau yra hibridiniai, o tai savaime turi pasekmių.
Ne visada manome, kad skepticizmas yra teigiamas bruožas, tačiau kibernetinio saugumo srityje jis gali būti protingas.
Dėl milijardų dabar egzistuojančių ryšių tarp įrenginių, tinklų ir duomenų centrų perimetro aplink bet kurią organizaciją apsaugos koncepcija tapo beveik visiškai neaktuali. Anksčiau egzistavusios sienos tapo pralaidžios, todėl atsirado naujas požiūris į saugumą: nulinio pasitikėjimo tinklai.
Nuolatiniai mūsų metinio pranešimo apie technologijų tendencijas skaitytojai gali suabejoti, ar perėjimas prie nulinio pasitikėjimo tinklų yra 2022 m. tendencija, atsižvelgiant į tai, kad jis buvo paminėtas praėjusių metų pranešime. Tačiau nors prieš metus numatėme, kad sparčiai artėjama prie nulinio pasitikėjimo tinklų architektūros, dabar manome, kad tai bus standartinis požiūris. Tam įtakos turėjo ir COVID-19 pandemija, nes dėl daug lankstesnio darbo daugiau įrenginių, anksčiau naudotų organizacijos sienose, prijungta nuotoliniu būdu per viešąjį internetą.
Kai nulinio pasitikėjimo tinklai reiškia, kad kiekvieno prie tinklo prisijungiančio įrenginio ir taikomosios programos saugumo profilis nepriklausomai vertinamas kiekvieną kartą, tai turi didelę reikšmę vaizdo stebėjimo sektoriui. Pasirašyta programinė įranga, reguliarūs programinės įrangos atnaujinimai, saugi įkrovos sistema, šifruojami duomenys ir vaizdo įrašai bei saugi tapatybė taps higienos veiksniais klientų sprendimuose ir iš "gražu turėti" taps "privaloma turėti".
Nors taikant "nulinio pasitikėjimo" kibernetinio saugumo požiūrį daugiausia dėmesio skiriama prijungtų prietaisų ir taikomųjų programų autentiškumo patvirtinimui, gebėjimas nustatyti paties vaizdo stebėjimo autentiškumą yra esminis dalykas, kad būtų galima pasitikėti jo verte.
Vaizdo įrašų klastojimas po to, kai jie užfiksuoti, kartu su vis sudėtingesniu manipuliuojamų vaizdų kūrimu reiškia, kad galime matyti, jog vaizdo stebėjimo įrašų autentiškumu bus abejojama vis dažniau.
Todėl būtina, kad vaizdo stebėjimą būtų galima neginčijamai patvirtinti kaip tikrą. Mūsų metodas - į vaizdo įrašų srautą įrašymo metu įterpti skaitmeninį parašą - kiekviename vaizdo kadre esantį slaptažodį - ir taip įrodyti, kad vaizdo įrašas buvo sukurtas konkrečioje kameroje ir kad nuo to laiko jis nebuvo klastojamas.
Tačiau tai yra visos saugumo pramonės problema. Todėl būtina, kad ši pramonės šaka pritartų iniciatyvoms, kuriomis siekiama standartizuoti vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuotos vaizdo medžiagos autentiškumo užtikrinimo metodus, geriausiai pagrįstus atvirojo kodo programine įranga ir iniciatyvomis.
Atrodo, kad neįmanoma parašyti technologinių tendencijų įrašo nepaminėjus dirbtinio intelekto (AI). Daugelis taip pat teigia, kad dirbtinis intelektas jau nebėra tendencija ir kad dirbtinio intelekto "džinas" jau tikrai išleistas iš butelio. Iš tiesų visi kasdien naudojamės vertingomis dirbtinio intelekto ir giliuoju mokymusi grindžiamomis paslaugomis ir su jomis susiduriame.
Mes ir toliau laikomės nuomonės, kad technologijos pačios savaime neturėtų būti reguliuojamos, tačiau turėtų būti reguliuojami naujų technologijų naudojimo atvejai. Teisės aktai ir reglamentavimas, susiję su dirbtiniu intelektu pagrįstų technologijų ir taikomųjų programų kūrimu ir naudojimu, turėtų būti rengiami vietos, regioniniu ir tarptautiniu lygmenimis. Ir savaime suprantama, kad jų turėtų laikytis kiekviena dirbtinį intelektą naudojanti organizacija.
Nors vis dar teigiamai vertiname AI ir gilaus mokymosi potencialą vaizdo stebėjimo srityje, tikimės, kad dar daugiau dėmesio bus skiriama iniciatyvoms, kuriomis siekiama užtikrinti, kad AI būtų diegiamas etiškai ir be šališkumo.
Tai yra teigiamas dalykas, kuris bus dar svarbesnis, kai AI taps įtrauktas į kiekvieną vaizdo stebėjimo aspektą. Vis labiau integruojant dirbtinį intelektą į pačius svarbiausius technologijos lygmenis - sistemą luste (SoC) - dirbtinis intelektas bus naudojamas siekiant pagerinti ir optimizuoti visus vaizdo stebėjimo veiklos aspektus - nuo kameros konfigūracijos iki vaizdo kokybės ir analizės.
Ilgalaikis COVID-19 pandemijos poveikis pasireiškia įvairiais būdais. Kaip minėta praėjusių metų įraše, pandemija tapo katalizatoriumi mažai liečiamų ir (arba) neliečiamų technologijų, kurių daugelis dabar įdiegtos nuolat, taip pat išmaniojo vaizdo naudojimo, siekiant užtikrinti, kad būtų laikomasi socialinės distancijos ir visuomenės sveikatos gairių.
Kalbant apie technologijų sektorių, pandemija taip pat lėmė tiekimo grandinės problemas, dėl kurių daugelis organizacijų turėjo apsvarstyti, kaip jos kuria ir tiekia pagrindinius savo produktų komponentus.
Dėl "susieto" visko pobūdžio pasaulinis puslaidininkių trūkumas tapo svarbia problema daugelyje sektorių - nuo vartotojų technologijų iki automobilių gamybos. Tai savo ruožtu paskatino vis daugiau organizacijų - tarp jų "Tesla", "Apple" ir "Volkswagen" - viešai pareikšti norą pačioms kurti savo puslaidininkius arba sistemas ant lusto (SoC) (nors reikėtų pabrėžti, kad SoC kūrimas ir gamyba yra labai skirtingos veiklos rūšys).
Nors kai kuriuose sektoriuose tai gali būti tendencija, žinoma, "Axis" jau daugelį metų tai daro su ARTPEC, ir, be abejo, tikimasi, kad saugumo sektoriuje ir ne tik jame atsiras daugiau organizacijų, kurios projektuos konkrečioms reikmėms optimizuotus SoC.
Kai kas gali manyti, kad mes atsiliekame, pabrėždami 5G kaip "tendenciją" stebėjimo sektoriuje, atsižvelgiant į tai, kad ji jau kelerius metus užima svarbią vietą darbotvarkėje. Tačiau mes matome esminį skirtumą tarp "triukšmo" ir "tendencijos". Mūsų nuomone, nauja technologija tampa tendencija tik tada, kai pradedame matyti vertingus panaudojimo atvejus saugumo ir stebėjimo sektoriuje. Nors vis dar manome, kad tai dar tik pradžia, su 5G tai jau vyksta.
Nors didžioji dalis triukšmo dėl 5G buvo sutelkta į tinklo našumo gerinimą vartotojų reikmėms, viena iš įdomesnių sričių yra tai, kad privatūs 5G tinklai tampa vis labiau įtikinamu šios technologijos naudojimo atveju.
Manome, kad privatūs 5G tinklai turi tikrą potencialą vaizdo stebėjimo sprendimams dideliuose ar keliuose klientų objektuose ir gali būti ypač naudingi kibernetinio saugumo požiūriu. Žinoma, jei klientai kuria privačius 5G tinklus, vaizdo stebėjimas turės būti integruotas sklandžiai. Stebėkite šią erdvę.
Tvarumo nebegalima laikyti tendencija. Jis turi būti įtrauktas į viską, ką darome: kaip projektuojame ir gaminame gaminius, kaip vykdome savo verslą, kaip veikia mūsų tiekėjai - visa tai turi būti suderinta su poveikio aplinkai mažinimu ir etiška bei patikima veikla. Jei technologijų tendencija atrodo kaip galimybė, ją taip pat reikia išnagrinėti per prizmę, ar ją galima sukurti ir pateikti rinkai tvariu būdu.
Tendencijas vertinti pagal tvarumo kriterijus - nuo fotoaparato energijos vartojimo efektyvumo ir naudojamų (bei pakartotinai naudojamų) medžiagų, nuo fotoaparato gamybos ir pristatymo vietos ir būdo iki naujų technologijų ir verslo praktikos etinių pasekmių - taip pat svarbu, kaip ir jas nustatyti.
2022-ieji, be abejo, bus dar vieni įdomūs metai, kuriuose netrūks iššūkių, tačiau kurie atneš ir didelių galimybių. Kaip visada, į ateitį žvelgiame su optimizmu.
« Atgal
EV krovimo įranga
Visi produktaiElektros instaliacija
Visi produktaiSaulės energija
Visi produktai