5 technologijos, kurios šiuo metu aktualios perimetro apsaugos srityje

Paskelbta 2021-12-23

 

Daugelis galutinių naudotojų organizacijų skiria daug dėmesio perimetro apsaugai, kuriai užtikrinti naudojamos įvairios aptikimo technologijos. Šioje pastaboje aptariamos kai kurios vis labiau populiarėjančios perimetro saugumo technologijos.
 
Perimetro saugumo tikslas - užkirsti kelią įsilaužimui prie pat galutinio naudotojo patalpų išorės. Todėl jis svarbus įvairiems galutinio naudotojo subjektams - nuo ypatingos svarbos infrastruktūros objektų ir karinių junginių iki komercinių ir gyvenamųjų objektų. Perimetro apsaugos paklausa nuolat auga; "MarketsandMarkets" duomenimis, perimetro apsaugos komponentų rinka išaugs nuo 61,3 mlrd. dolerių 2020 m. iki 96,5 mlrd. dolerių iki 2026 m., o jos augimo tempas sieks 7,9 proc.
 
Perimetro apsauga apima grėsmių aptikimą naudojant jutiklius, kurių kiekvienas turi unikalų aptikimo metodą. Toliau aptariame kai kurias perimetro apsaugos technologijas, kurios įgauna vis didesnį pagreitį.

 
1.Lidar

 
Lidar jutiklis į aplinką skleidžia lazerio impulsus ir apskaičiuoja objekto atstumą pagal laiką, per kurį impulsai grįžta atgal. Lidar pranašumas, palyginti su vaizdo jutikliu, yra tas, kad jis nepriklauso nuo apšvietimo ar blogų oro sąlygų. "Dėl didelio susidomėjimo, kilusio automobilių sektoriuje, lidariniai sprendimai ir toliau mažėja, o kartu siūlo geresnes aplinkosaugos specifikacijas, skirtas darbui lauke", - sakė Bradas Martinas, "Senstar" produktų valdymo direktorius.

 
2.Šviesolaidis

 
Šviesolaidiniai jutikliai veikia perduodant lazerio šviesos impulsus į šviesolaidį ir matuojant šviesos atspindžius, atsirandančius išilgai šviesolaidžio. Šviesolaidžio trikdžiai, kuriuos sukelia tvoros virpesiai, pavyzdžiui, kam nors lipant ar statant kopėčias prie tvoros, pakeičia iš to taško grįžtančios šviesos kiekį. "Šviesolaidiniai jutikliai, kurie jau yra nusistovėjęs sprendimas, sulaukia naujo susidomėjimo, nes yra labai ekonomiškų sprendimų mažesnėms teritorijoms ir ilgesnis, daugiau kaip 20 metų, diegimo laikas", - sakė Martinas.

 
3.Belaidis ryšys

 
Vis dažniau jutikliai ir pagrindinė sistema bendrauja belaidžiu ryšiu. "Belaidžio ryšio tarp jutiklio ir pagrindinės sistemos daugėja dėl didėjančio rinkos pasitikėjimo belaidžio ryšio technologijomis. Ypač ši tendencija pastebima gyvenamuosiuose namuose ir mažose bei vidutinio dydžio komercinėse vietose", - sakė OPTEX Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono pardavimų skyriaus generalinis direktorius Kenas Arimura.

 
4.Galimybė naudotis išmaniuoju telefonu

 
Nuotolinio valdymo ir stebėjimo funkcijos taip pat labai paklausios. "Nuotoliniam valdymui ir stebėjimui skirtos išmaniojo telefono funkcijos dabar yra būtinos gyvenamųjų namų užklausoms. Kai kuriems projektams papildomai reikia namų automatizavimo galimybės", - sakė Arimura.

 
5.Vaizdo įrašas

 
Vaizdo stebėjimas dabar tapo populiaria, jei ne būtina, perimetro apsaugos technologija. "Be jokios abejonės, vaizdo stebėjimas vis dažniau naudojamas perimetro apsaugai, taip pat ir dėl to, kad daugėja nuotolinio stebėjimo, dėl kurio atsiranda didesnis vizualinio patikrinimo poreikis, siekiant sumažinti išlaidas, susijusias su reagavimu į klaidingus pavojaus signalus. Kiti jutikliai yra vertingi nustatant, kad kažkas pažeidė perimetrą (arba bandė tai padaryti), tačiau vaizdo įrašai leidžia nuotoliniams operatoriams aiškiau nustatyti, kas tai yra, ir, svarbiausia, kaip tinkamiausiai reaguoti", - sakė Niklas Rosell, "Axis Communications" išmaniųjų kamerų funkcijų pasaulinis produktų vadovas.
 
"Vaizdo įrašai yra labai svarbūs perimetro apsaugai - be tiesioginio, vaizdo įrašais pagrįsto pavojaus signalų įvertinimo apsaugos darbuotojai gali prarasti pasitikėjimą įsilaužimo aptikimo sistemomis. Kad vaizdo stebėjimas ir įvertinimas būtų kuo veiksmingesnis, vaizdo valdymo sistema turi turėti galimybę susieti įsilaužimo vietą (geriausiai kelių metrų ar pėdų tikslumu) su konkrečia kamera ar PTZ išankstiniu nustatymu. Automatinis kameros iškvietimas suteikia daugybę privalumų: greitesnė operatoriaus reakcija, mažesni mokymo reikalavimai, optimizuoti vaizdo kokybės ir išsaugojimo nustatymai, galimybė įjungti konkrečiai vietai pritaikytas atgrasymo priemones", - sakė Martinas.
 
Vis dėlto vaizdo įrašo naudojimas taip pat turėtų priklausyti nuo naudojimo atvejo ir scenarijaus. "Mes saugome kai kurias labai dideles vietoves, kuriose per sunku atvesti elektros energiją į lauką, kad būtų galima palaikyti vaizdo stebėjimą. Mūsų optiniais pluoštais pagrįstiems PID sprendimams nereikia elektros energijos ar elektros lauke, todėl daug ekonomiškiau saugoti dideles ar nutolusias perimetro teritorijas. Tačiau mažesnėse teritorijose, kur elektra nėra toks svarbus dalykas, beveik visuose projektuose, su kuriais dirbame, yra tam tikra vaizdo integravimo forma - tiesiogiai į mūsų valdiklius arba per PSIM ar SMS. Mūsų klientams naudinga, kad įsilaužimo faktas būtų patvirtintas vizualiai ir būtų galima tinkamai reaguoti", - sakė "Bandweaver Technology" viceprezidentas Markas Hortonas.

 
Jutiklių sintezė

 
Nereikia nė sakyti, kad kiekviena aptikimo technologija turi savų privalumų ir trūkumų. Todėl jutiklių sintezė arba šių technologijų derinys padeda veiksmingiau aptikti perimetrą.
 
 
"Norint iš tikrųjų pasinaudoti šių technologijų privalumais, organizacijoms reikia pažangių, integruotų sprendimų, kurie galėtų maksimaliai išnaudoti kiekvienos atskiros technologijos privalumus. Štai kodėl jutiklių sintezė kelia didelį ir naują susidomėjimą", - sakė Martinas. "Tikroji jutiklių sintezė, prieš sukuriant pavojaus signalą, naudoja įspūdingą šiuolaikinę skaičiavimo galią, kad būtų galima analizuoti realaus laiko duomenis kartu su istorine, vietos, aplinkos ir klasifikavimo informacija. Operatoriams tai yra raktas į tai, kaip pagaliau įveikti nepatogius pavojaus signalus ir kartu išlaikyti aukščiausią saugumo lygį."

 
Vaizdo ir kitų jutiklių pavyzdys

 
Įsilaužimo aptikimo jutiklių suporavimas su vaizdo įrašu yra pavyzdys. "Vaizdo įrašas, kaip jutiklis, turi trūkumų - jis neveikia tamsoje ir jam dažnai trūksta kontrasto ar erdvinio konteksto detalumo, kad būtų galima labai tiksliai aptikti ir (arba) klasifikuoti. Šiuos apribojimus galima įveikti derinant vaizdo duomenis su papildomų jutiklių duomenimis. Pavyzdžiui, trišakiai jutikliai, tokie kaip pluoštiniai, įspėja apie didelius, aptvertus perimetrus, o radarai ir lidarai prideda erdvinės informacijos ir veikia prastomis aplinkos sąlygomis", - sakė "Oyla" generalinis direktorius Srinathas Kalluri.
 
"Integracija su jutikliais ir IP kameromis / VMS vis didėja. Azijos rinkoje vaizdo sprendimas yra pirmas pasirinkimas galutiniam vartotojui galvojant apie saugumo sprendimą. Tačiau daugelis klientų, norėdami papildyti silpnąją tik vaizdo sprendimų vietą, prideda jutiklių sprendimą, kad būtų galima įjungti vaizdo įrašymą ir pranešimus", - sakė Arimura. "Dažniausiai jie renkasi aktyvius infraraudonųjų spindulių jutiklius. Kai kuriose didelio saugumo reikalaujančiose vietose būtų pasirenkami lazerinio skenavimo ir pluoštiniai jutikliai. Susidomėjimą nauja tendencija - vizualiniu patikrinimu naudojant vaizdo ir signalizacijos kombinuotą sprendimą, tokį kaip CHeKT, - galima pastebėti kai kuriose signalizacijos stebėjimo paslaugas teikiančiose įmonėse."

https://www.eurodigital.lt/vaizdo-stebejimas/dahua-ip-kameros.html

https://www.eurodigital.lt/vaizdo-stebejimas/hikvision-ip-kameros--.html

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5506Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį