Kaip susidoroti su didžiausiu perimetro apsaugos iššūkiu

Paskelbta 2021-12-20

Per daugelį metų perimetro apsaugos (Perimeter Protection - PP) pramonė žengė keletą reikšmingų žingsnių technologijų srityje. Anksčiau, kalbėdami apie perimetro apsaugą, kalbėdavome apie tranšėjų kasimą ir laidų užkasimą aplink perimetrą. Šiandien sprendimai, apie kuriuos kalbame, atrodo gerokai kitaip.
 
Tačiau, pasak "Johnson Controls" vyresniojo saugumo produktų vadybininko Jammy DeSousa, nepaisant sparčios pažangos, specialistai ir klientai vis dar susiduria su dideliu perimetro apsaugos iššūkiu.
 
"Didžiausia perimetro apsaugos problema yra klaidingi pavojaus signalai", - sakė J. DeSousa. "Svarbiausias būdas juos įveikti - tiesiog turėti sistemą, kuri leidžia žinoti, kas jums rūpi".


Išmanesnių sistemų paklausos skatinimas


Klaidingų pavojaus signalų problema nėra naujiena. Tiesą sakant, jos yra dažnesnės, nei dauguma žmonių mano, ir yra pagrindinė išteklių švaistymo priežastis. Atsižvelgdamos į patiriamas išlaidas, daugelis vyriausybių netgi skiria baudas už klaidingus pavojaus signalus. Visa tai ir ekonomiškų sistemų poreikis padidino pažangesnių perimetro apsaugos sprendimų paklausą.
 
 "Anksčiau rinkoje esančios technologijos ne visada buvo ekonomiškai efektyvios klientams, dirbantiems didelėse geografinėse teritorijose, - sakė DeSousa. "Dabar rinkoje perimetro aptikimo technologijos tampa prieinamos masėms. Taigi, tai, kas anksčiau buvo neprieinama kliento kainoms, šiuo metu yra pasiekiama. Kalbant apie klaidingus pavojaus signalus, daugybė bandymų naudojant technologijas sukūrė didesnį tokių atvejų skaičių. Įrodžius, kad sistemoje yra per daug trikdančių pavojaus signalų, ji tampa neveiksminga kaip priemonė."


Būtiniausi perimetro saugumo sprendimai


Dabar perimetro apsaugos srityje vyksta daug naujovių. Jei diegiama technologija nėra pagrįsta vaizdo įrašu, pavojaus signalo patikrinimas yra pirmasis perimetro darbo etapas. Taigi, vienas iš privalomų fizinės apsaugos sprendimų perimetro apsaugai yra vaizdo valdymo sistemos turėjimas objekte.
 
"Negalima manyti, kad kažkas stebi perimetrą, kuris yra fiziškai netoli jų - jie gali stebėti kelis objektus ir miestelius", - sakė DeSousa. "Labai svarbu turėti vaizdo įrašą ir teritorijos žemėlapį perimetro apsaugai. Kalbant apie naujoves, perimetras ne visada reiškia išorines fizinio turto objekto ribas."
 
Pasikeitus perimetro apibrėžčiai, atsiranda naujų reikalavimų ir galimybių. Reikšminga, kad tai priklausys ir nuo vertikalės. Kartais perimetras yra riba teritorijoje, kurioje yra tam tikros saugios ir nesaugios zonos, pavyzdžiui, ligoninėje.


Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti saugant perimetrą


Nors pati technologija tampa vis inovatyvesnė, prieš įrengiant bet kokį sprendimą vis dar reikia atsižvelgti į tam tikrus veiksnius. Pirmiausia reikia patikrinti taikomosios programos dydį ir geografiją.
 
"Tai yra, kas padės suprasti, kokio tipo technologiją turėtumėte naudoti, t. y. ar turėtumėte naudoti dirbtinio intelekto perimetro technologiją, ar senąją technologiją su užkastais laidais?" sakė DeSousa. "Perimetro apsauga nėra juoda ar balta, tačiau supratimas apie teritorijos dydį ir sudėtingumą, taip pat apie tai, ką konkrečiai klientas nori aptikti, gali padėti apsispręsti dėl veiksmingiausio sprendimo."
 
Pavyzdžiui, kai kuriose teritorijose turi būti stebima tam tikro lygio veikla, todėl labai svarbu turėti galimybę filtruoti, kokia veikla leidžiama, o kokia ne.


Kiti iššūkiai, į kuriuos reikia atsižvelgti


Klaidingi pavojaus signalai yra pagrindinė problema, tačiau perimetro apsaugos veiksmingumą riboja ir kitos problemos. Pavyzdžiui, DeSousa nurodo, kad nors radarai neabejotinai tapo populiaresni, jiems gali būti sudėtinga aprėpti aukščio skirtumus.
 
"Dėl šios priežasties taikydami tokius sprendimus turime atsižvelgti į topografiją", - sakė DeSousa. "Dirbtinis intelektas yra dar vienas sprendimas, kurio paklausą pastebėjome padidėjusią, nes jis pasiekė tokį lygį, kai galime efektyviai naudoti stebėjimo kameras, kad pamatytume perimetro zonas ir iš ten tiksliai aptiktume tai, kas rūpi klientui, t. y. tai žmogus, o ne elnias. Dabar galime naudoti vaizdo įrašus, kad geriau suprastume ir efektyviai atskirtume objektus aplink perimetrą."


Išvada


Perimetro apsaugos sektoriuje ir toliau diegiamos naujovės, o naujos technologijos vis labiau įsitvirtina. Tačiau tokios problemos kaip klaidingi pavojaus signalai išlieka, todėl atsiranda išmaniųjų sprendimų, galinčių patikrinti ir užtikrinti geresnius rezultatus, paklausa. Ateityje tai gali tapti klientų prioritetu, nes jie stengiasi išvengti išteklių švaistymo ir išlaidų.

https://www.eurodigital.lt/vaizdo-stebejimas/hikvision-ip-kameros--.html

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5494Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį