Kaip mažos ir vidutinio dydžio teritorijos gali užtikrinti aiškius spalvotus stebėjimo vaizdus naktį

Paskelbta 2021-12-09

Mažų ir vidutinio dydžio objektų stebėjimas naktį gali būti sudėtingas iššūkis. Dieninės ir naktinės kameros bei silpno apšvietimo kameros (kartais vadinamomis "Starlight" kameromis) dažniausiai turi ribotas galimybes. Šie prietaisai iki tam tikro taško sumažėjus apšvietimo lygiui ir toliau pateikia spalvotus vaizdus, tačiau toliau blogėjant apšvietimo lygiui persijungia į nespalvotą vaizdą. Tad norint išlaikyti spalvotus vaizdus esant prastam apšvietimui šiomis kameromis, dažnai nukenčia kiti vaizdo aspektai, pavyzdžiui, triukšmas ir raiška. Kameros, bandančios išlaikyti spalvotus vaizdus naktį, dažnai susiduria su sunkumais, kai vyksta judėjimas arba kai yra didelis dinaminis diapazonas (skirtumas tarp šviesiausių ir tamsiausių vaizdo dalių).

Taigi kaip užtikrinti aiškius spalvotus vaizdus naktį? Štai 3 patarimai, kaip tai padaryti:

 

1. Naudokite dviejų objektyvų kamerą

Pamažu populiarėja įvairių tipų silpno apšvietimo kameros. Remiantis 2019 m. "IHS Markit" ataskaita, vaizdo kamerų, kuriose įdiegtos pažangios silpno apšvietimo funkcijos, skaičius turėtų gerokai išaugti - nuo 4,75 mln. 2015 m. iki 51 mln. 2022 m.
Dviejų lęšių kamera, kaip rodo jos pavadinimas, turi du lęšius: vienas fiksuoja šviesumo informaciją, kitas - spalvų informaciją. Atnaujinta "Dahua Full-color 2.0" tinklo kamerų serija turi tokią specifikaciją. Šios serijos kameros su dviem lęšiais, kuriose vaizdas atvaizduojamas pikselių lygmeniu, pateikia didelės raiškos vaizdą ir ryškias spalvas, net kai išjungta papildoma balta šviesa, todėl sumažėja šviesos tarša ir vabzdžių pritraukimas, galintis neigiamai paveikti objekto stebėjimą. Be to, šiose kamerose taip pat įdiegtas AA (Active Alignment) procesas, kuris puikiai suderina įeinančią šviesą su jutikliu. Spalvotas kameras galima įsigyti kupolines ("dome"), cilindrines ("bullet"), "box" ir "eyeball" formato.

Be kamerų su dviem objektyvais, "Dahua Full-color 2.0" serijoje taip pat siūlomos kameros su kitomis išmaniosiomis funkcijomis, tokiomis kaip kintamo židinio objektyvas ir 4K raiška.

 

2. Naudokite infraraudonąją ir baltąją šviesą kartu

IR šviesa ir balta šviesa yra įprastos kamerų papildomos šviesos. Priklausomai nuo to, kaip jas naudojate, jos gali santykinai paveikti vaizdų kokybę prasto apšvietimo aplinkoje arba nakties metu. Nepaisant to, per didelis baltos šviesos naudojimas prisideda prie šviesos taršos, ypač miestuose.

Dahua TiOC (kamera "trys viename") 2.0, kuri buvo pristatyta rugsėjo mėnesį, turi išmaniuosius dvigubus šviestuvus, leidžiančius naudotojams lanksčiai perjungti infraraudonųjų spindulių režimą ir baltos šviesos režimą (dar vadinamą pilnos spalvos režimu), atsižvelgiant į stebėjimo reikalavimus. Numatytąjį apšvietimą užtikrina įmontuotas IR šviestuvas. Kai asmuo įeina į stebėjimo zoną, įsijungia baltos šviesos apšvietimas ir įjungiamas pilnai spalvotas režimas. Kai taikinys palieka teritoriją, šviesos diodas išsijungia, o infraraudonųjų spindulių šviestuvas vėl įsijungia, taip gerokai sumažinant šviesos taršą teritorijoje.

Be to, naudojant OPC ("Optical Path Compensation" - optinio kelio kompensavimo) technologiją, "TiOC 2.0" kameros gali koreguoti skirtingų šviesos spindulių lūžio kampą, todėl "Dahua" IPC su F1,0 didelės diafragmos objektyvu išgauna ryškesnius ir aiškesnius nespalvotus vaizdus. Taip pat pridėta "VoiceCatcher" technologija - tai dvigubas mikrofonų masyvas, pagerinantis garso kokybę ir surinkimo našumą. TiOC 2.0 serijos kameros yra 8 MP, 5 MP arba 4 MP versijos.

 

3. Naudokite automatinį sekimą

Automatinis sekimas - tai naujoviška funkcija, kuri rankiniu būdu valdomas PTZ kameras paverčia automatinėmis sekimo sistemomis, kurios judantį taikinį išlaiko fokusuotą ir centruotą kadre. Ji automatiškai seka ar stebi taikinį savo matymo lauke.

TiOC 2.0 serijos kamerose įdiegta automatinio sekimo 3.0 funkcija. Jis pagrįstas gilaus mokymosi algoritmu, naudojančiu kameros pasukimo, pakreipimo ir priartinimo funkcijas, kad būtų galima automatiškai sekti iš anksto nustatytus judančius taikinius net ir aplinkoje, kurioje yra silpnas apšvietimas, arba nakties metu. Jis užtikrina sklandų sekimo procesą dėl gilaus išmaniųjų ir fokusavimo algoritmų sujungimo ir gali sekti taikinius iki 870 metrų atstumu. Naudojant automatinio sekimo 2.0 algoritmą, kurio pagrindas yra automatinio sekimo algoritmas, dar labiau sumažinami reikalavimai taikinio dydžiui, todėl taikinio dydis yra mažesnis, o sekimo atstumas ilgesnis.

 

Išvada

Dėl nuolatinių technologinių naujovių, kurios suteikė galimybę stebėti spalvotą vaizdą esant silpnam apšvietimui, sumažėjo naktinio stebėjimo sunkumų. "Dahua" spalvotos kameros - tiek atskiros, tiek "TiOC" serijos dalis - gali užtikrinti geresnį vaizdą ir stebėjimą bet kuriuo paros metu. Naudojant silpno apšvietimo kameras su dvigubu objektyvu, išmaniuoju dvigubu apšvietimu ir automatiniu sekimu, naudotojams nereikia taikstytis su prastais, nenaudojamais vaizdais naktį, todėl šie prietaisai idealiai tinka mažiems ir vidutinio dydžio taikymo scenarijams, pavyzdžiui, viloms, automobilių stovėjimo aikštelėms ir mažmeninės prekybos parduotuvėms.

 

Dahua kameros Eurodigital.lt elektroninėje parduotuvėje https://www.eurodigital.lt/vaizdo-stebejimas/dahua-hd-cvi-kameros.html

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5486Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį