Technologijos, kurios 2022 m. padarys didžiausią poveikį apsaugos sistemoms - brandos ir tinkamumo indeksas

Paskelbta 2021-12-08

2021 m. apsaugos sistemų pramonė atsigavo po COVID-19 sukeltų problemų. Įžengdami į 2022 m., rinkos dalyviai ir klientai tikisi, kad šis atsigavimas tęsis be nesėkmių.
 
Įvairūs pramonės ekspertai ir toliau optimistiškai vertina rinkos perspektyvas ateinančiais metais. Technologijos tapo svarbiu fizinės apsaugos pramonės augimo veiksniu, ypač per COVID-19, - jos pakeitė rinkų ir regionų veiklos būdus ir paspartino naujų sprendimų bei taikomųjų programų kūrimą. Tačiau ne visos jos gali būti tinkamos ar paruoštos priimti iš karto.

Paklausėme geriausių apsaugos srities bendrovių apie technologijų tendencijas, kurios, jų nuomone, 2022 m. padarys didžiausią poveikį, ir susiejome tai su mūsų technologijų tendencijų brandos ir tinkamumo indekso skaitytojų apklausos rezultatais. Jų derinys padės nustatyti, į kokias technologijas reikia atkreipti dėmesį ir pasinaudoti jomis siekiant įgyti konkurencinį pranašumą versle.


1. Daugiau įrenginių integravimas į apsaugos sistemas


Kitais metais tikriausiai pamatysime dar daugiau techninės įrangos ir duomenų šaltinių, integruotų į fizinės apsaugos sistemas, skirtų operacijoms, kurios neapsiriboja saugumu ir apsauga.

"Pastatų jutikliai yra labai svarbūs - yra labai daug prietaisų, kuriuos būtų galima integruoti stebėsenos ir efektyvumo tikslais arba, pavyzdžiui, siekiant padėti valdyti energijos suvartojimą ar gamybines patalpas", - sako Laurent Villeneuve, "Genetec" produktų rinkodaros vadovas. "Numatome, kad ji išsiplės už tradicinių jutiklių ribų ir klientai pradės integruoti vandens, temperatūros, apšvietimo, ŠVOK, liftų ir kitus daiktų interneto įrenginius, kurie gali padėti geriau suprasti ir valdyti aplinką bei patalpas."


2. 5G atrodo daug žadanti, nors dar nėra visiškai parengta


Viena iš technologijų, kuri paspartintų daiktų interneto plėtrą, būtų 5G belaidis ryšys. Nepaisant nevienodo 5G diegimo visame pasaulyje (įvairios šalys vaidina, kad vejasi kitas), 5G laikoma sprendimu, padėsiančiu išspręsti amžinas pagrindines šios pramonės šakos problemas, susijusias su pralaidumu ir vėlavimu.
 
Apie 5G jau kurį laiką kalbama vaizdo stebėjimo srityje. Wi-Fi ir 5G prijungimas prie kamerų gali padėti užtikrinti vaizdo stebėjimą realiuoju laiku iš nutolusių vietų naudojant mobiliąsias programas, o tai gali būti ekonominis iššūkis daugumai galutinių naudotojų, naudojančių senąsias technologijas. Nepaisant kanalo dalyvių nuomonės, kad ši technologija dar nepasirengusi diegimui, gamintojai išlieka optimistiškai nusiteikę dėl perspektyvų.
 
"Integravus tokio lygio ryšį į kamerą, galima padidinti informuotumą apie situaciją ir ankstyvą perspėjimą iš neprižiūrimų vietų, o tai reiškia veiksmingesnę incidentų prevenciją ir ilgesnį reagavimo laiką", - aiškino Kinnera Angadi, "Honeywell Building Technologies" saugumo technikos technologijų technologijų direktorė ir CPO. "Šių kamerų jungiamumas taip pat gali suteikti daugiau galimybių analizuoti kraštą ir sumažinti siuntimo į debesį uždelsimą. 5G taip pat gali sumažinti įrengimo sąnaudas, o tai gali turėti didelės įtakos tokiose srityse kaip išmanieji miestai ar bendruomenės, kur reikia daug kamerų."
 
Marti teigė, kad jo bendrovė tikisi, jog 5G bus toliau diegiama, nes tai leis gerokai pakeisti vaizdo perdavimo ir naudojimo būdus, ypač iš nutolusių vietovių, žymiai mažesnėmis sąnaudomis nei dabar.
 
"Apskritai, tai leis sukurti turtingesnius duomenų srautus sudėtingesnei metaduomenų analizei debesyje, o tai aktualu tais atvejais, kai išankstinis apdorojimas atliekamas kameroje, o visas apdorojimas - debesyje", - pridūrė Marti. "Ši nauja galimybė taip pat leis panaudoti papildomus vaizdo srautus turtingesnei analitinei analizei arba tiesiog daugiau kamerų ir kartu sumažinti srauto vėlinimą."
 
Kadangi milijardai informaciją kaupiančių jutiklių ir įrenginių yra tarpusavyje sujungti ir integruoti, tai suteikia metaduomenų apimtį ir sistemą, reikalingą pažangiems dirbtinio intelekto (DI) algoritmams kurti ir naujiems analitikos modeliams mokyti, kad būtų galima gauti naudingų įžvalgų.
 
Tiriami nauji kamerų suspaudimo standartai, pavyzdžiui, H.266 ir MPEG5 kodai, kurie laikomi labai tinkamais pramonei (žr. 1 pav.), tačiau kodekų sudėtingumas ir vaizdo įrašų skiriamoji geba ir (arba) kadrų dažnis būtų išlyginti, o tai gali padidinti iššūkius esamiems kodavimo sprendimams ir tradiciniams serveriams.
 

(1) H.266, MPEG5 kodekai (2) 5G belaidis ryšys
1 pav: (1) H.266, MPEG5 kodekai (2) 5G belaidis ryšys


3. Didesnė migracija į debesiją ir hibridinę debesiją

Žvelgiant iš saugumo rinkos perspektyvos, kitais metais galėtume matyti didėjančią vaizdo stebėjimo, išmaniųjų daiktų interneto sprendimų ir debesijos paslaugų paklausą. Ypač gali padidėti debesijos paklausa, nes technologijos tampa patikimesnės ir prieinamesnės.

"Debesija paremtas vaizdo stebėjimas yra labai vertingas pasirinkimas keliose vertikaliose rinkose, - aiškina Nigelas Watertonas, "Arcules" generalinis direktorius. "Debesis pasirodė esąs labai funkcionalus, lankstus ir patogus būdas įmonėms, norinčioms pasinaudoti juo kaip dalimi savo strategijų, skirtų apsaugoti ir modernizuoti savo objektus. Tinkamai valdoma debesija leidžia organizacijoms pagerinti veiklą ir sukurti aktyvią bei patikimą duomenų strategiją, kad būtų galima sumažinti riziką ir priimti protingus sprendimus."

Tai atitinka mūsų anksčiau šiais metais atlikto debesijos saugumo rinkos tyrimo rezultatus (žr. 2 pav.). Apklausa parodė didelį pramonės kanalų dalyvių susidomėjimą debesijos paslaugų taikymu - 42 % respondentų teigė, kad jau diegia debesijos projektą, o į klausimą, ar artimiausiais metais savo verslui ketina taikyti debesijos paslaugas, nemažai respondentų atsakė teigiamai (45 % - debesijos vaizdo stebėjimo ir 34 % - debesijos prieigos kontrolės srityje).

 

debesų vaizdo stebėjimo ir prieigos kontrolės skaitytojų apklausos rezultatai
2 pav. 2021 m. debesų vaizdo stebėjimo ir prieigos kontrolės skaitytojų apklausos rezultatai.

 

Kai kurie ekspertai taip pat mano, kad hibridinės debesų technologijos gali būti populiaresnės nei gryni debesijos sprendimai.  Hibridinis debesijos diegimas daugeliui klientų yra labai prasmingas, nes suteikia jiems geriausius abiejų pasaulių privalumus.
 
"Hibridinė debesija suteikia daugiau lankstumo ir atstatymo po avarijos, leidžia greitai sujungti nutolusias vietas į vieną platformą ir yra bene geriausias būdas laikytis bet kokios saugojimo politikos", - sakė Villeneuve'as. "Tai puiki pusiausvyra tarp vietinių sistemų našumo ir funkcijų rinkinio bei debesijos sprendimų diegimo paprastumo."

Vienas įdomus mūsų apklausos rezultatas - vaizdo stebėjimo kaip paslaugos (VSaaS) tinkamumo ir brandos lygis buvo įvertintas tik šiek tiek aukščiau vidutinio lygio (žr. 3 pav.), palyginti žemesnis, palyginti su su dirbtiniu intelektu susijusiomis technologijomis.

 

Brandumas ir tinkamumas: VSaaS
3 pav. Brandumas ir tinkamumas: VSaaS


4. Daugiau automatizavimo ir analizės naudojimo apsaugos sistemose

2022 m. taip pat atrodo daug žadantys metai automatizavimo ir analitikos srityje. Dabar, kai vaizdo analitika ir kitos vaizdo automatizavimo galimybės tampa vis labiau paplitusios, tai gali būti pagrindinė fizinės apsaugos sprendimų inovacijų sritis.
 
"Tikimasi, kad ateinančiais metais dirbtinis intelektas taip pat taps pagrindine vaizdo stebėjimo sudedamąja dalimi", - aiškina "Verint" sukčiavimo ir saugumo sprendimų generalinis direktorius Mattas Tengwallis. "Jis padeda naudotojams fiksuoti svarbią informaciją, kad geriau suprastų saugumo riziką ir klientų nuotaikas. Organizacijos turi įvertinti dirbtinį intelektą ir vaizdo analitiką, kad užtikrintų, jog jų strategija atitinka verslo tikslus."
 
Tendencijų apklausos metu su AI analitika susijusios technologijos, pavyzdžiui, AI kriminalistiniai tyrimai, verslo žvalgyba, objektų aptikimas ir pralaidumas, buvo laikomos ir tinkamomis, ir pakankamai subrendusiomis, kad jas galėtų naudoti pramonės kanalų dalyviai (žr. 4 pav.).

 

Apskritai su AI analitika susijusias technologijas pramonės kanalų dalyviai laiko ir brandžiomis, ir tinkamomis.
4 pav. Apskritai su AI analitika susijusias technologijas pramonės kanalų dalyviai laiko ir brandžiomis, ir tinkamomis.
(1) dirbtiniu intelektu valdomas pralaidumas (2) dirbtiniu intelektu valdomas objektų aptikimas (3) dirbtiniu intelektu valdomas verslo intelektas (4) didelės spartos LPR (5) AI kriminalistiniai tyrimai

 

Pastaraisiais metais, didėjant technologinėms galimybėms, saugumo analizė smarkiai pažengė į priekį. Dabar analizė gali padėti galutiniams naudotojams nustatyti pastatų naudojimo tendencijas, siekti verslo rezultatų, pavyzdžiui, įrodyti, kad laikomasi pramonės reikalavimų, ir padėti padidinti pastatų saugą.
 
Pasak Angadi, technologija peržengė vienos fizinės vaizdo kameros funkcijos ribas ir parodė integruotų apsaugos sistemų vertę.
 
"Honeywell" daugiausia dėmesio skiriame tokių priemonių kaip dirbtinis intelektas (DI) ir mašininis mokymasis (ML) naudojimui, kad nuolat tobulintume savo analitiką ir renkamus duomenis", - sakė Angadi. "Tai gali padėti klientams ne tik sukurti aukštos kokybės apsaugos sistemą, bet ir padėti valdyti duomenis taip, kad jie galėtų pasiekti savo saugumo tikslus. Kadangi pačios kameros ir toliau taps išmanesnės, matysime, kad jų vis daugiau bus diegiama į apsaugos sistemas. Klientams sumažės diegimo ir įrengimo sąnaudos, taip pat jie galės greičiau analizuoti surinktus duomenis, o tai galiausiai padės geriau pasirengti saugumo incidentams ir į juos reaguoti."
 
Fabio Marti, "Bosch" finansuojamos įmonės "Azena" rinkodaros viceprezidentas, sutinka ir priduria, kad didėjant kamerų ir vaizdo įrašų skaičiui būtina iš anksto analizuoti svarbius įvykius ir informaciją, kad žmonės operatoriai galėtų nustatyti tinkamiausią reakciją į situaciją.
 
"Vaizdo analizė padeda išskirti operatorių dėmesiui svarbiausius įvykius ir suteikti papildomos informacijos, padedančios priimti sprendimus", - sakė Marti. "Pavyzdžiui, įsilaužimo atveju bet kuri iš šių analitinių duomenų gali padėti įvertinti įvykio vietą ir imtis tolesnių veiksmų: ar buvo aptiktas ginklas, kiek žmonių aptikta, ar buvo kito įtartino elgesio, automobilio modelio atpažinimas, judėjimo greitis ir t. t."

Suderinusios šias iniciatyvas su faktiniais verslo rezultatais ir pradėjusios rimtai rūpintis duomenų ir vaizdo įrašų kokybe, organizacijos gali užtikrinti naujo lygio klientų įsitraukimą.


5. Didesni žingsniai apsaugos sistemų kibernetinio saugumo srityje

Villeneuve'as tikisi, kad ateinančiais metais kibernetinio saugumo srityje įvyks daugiau pokyčių. Saugumo sprendimai kaip niekada atidžiai stebimi, todėl jie turės tobulėti, kad atitiktų rinkos lūkesčius ir aukštesnius kibernetinio saugumo ir privatumo standartus.
 
"Dabar mūsų klientai pirmiausia rūpinasi žmonių saugumu ir privatumu, o tinkamų produktų turėjimas yra būtinas, kad jie įgytų žmonių, kurie sąveikauja su jų aplinka ar technologijomis, pasitikėjimą", - sakė Villeneuve'as.
 
Su tuo sutinka ir kiti. Bendrovės "Surveill" įkūrėjas ir generalinis direktorius Džonas Rezzonikas (John Rezzonico) sakė, kad kibernetinis saugumas ir toliau išliks svarbiausias klausimas, ypač atsižvelgiant į plačiai nuskambėjusius pažeidimus, kuriuos organizacijos patyrė per pastaruosius 12 mėnesių.
 
"Fizinės apsaugos pardavėjai turi būti tikri, kad laikosi geriausios kibernetinio saugumo praktikos, kad užtikrintų kuo didesnę galutinių klientų apsaugą", - sakė J. Rezzonico. "Tačiau tam reikalingi reikšmingi pokyčiai. Kai galvojate apie vaizdo stebėjimo sistemą, kibernetinis saugumas gali ne iš karto ateiti į galvą".
 
Įsilaužimai ir kenkėjiška programinė įranga dažnai laikomi atskirtais nuo fizinės apsaugos įrenginių. Tačiau šie du dalykai susipynė, nes blogi veikėjai pradeda naudoti sudėtingesnius ir unikalesnius metodus, siekdami gauti prieigą prie tinklų, duomenų ir turto. Kadangi per daiktų internetą prijungiama vis daugiau fizinės apsaugos prietaisų, šifravimas ir pažeidžiamumo testavimas yra būtini siekiant užtikrinti saugų duomenų perdavimą.

Blokų grandinės technologija ir konteinerinės taikomosios programos buvo pramonės susidomėjimo objektai dėl daugelio jų savybių, įskaitant jų potencialą padidinti duomenų saugumą, nes decentralizuota infrastruktūra gali padėti šifruoti pėdsakus ir sumažinti duomenų klastojimą. Apklausos metu abi šios technologijos buvo įvardytos kaip kol kas nesubrendusios ir netinkamos pramonei (žr. 5 pav.). Tai nestebina, nes buvo teigiama, kad įdiegti yra sudėtinga, o kaip papildomi įgyvendinimo apribojimai nurodyti žinių trūkumas ir sunkumai kuriant išsamią strategiją, kaip tai geriausiai įgyvendinti nesutrikdant dabartinės veiklos.

 

Neišsivysčiusios ir netinkamos
5 pav: (1) Blokų grandinės technologija (2) Konteinerizuotos taikomosios programos


6. Daugiau mobiliųjų taikomųjų programų apsaugos sistemoms

Pramonės ekspertai tikisi, kad 2022 m. gerokai patobulės žiniatinklio ir mobiliosios taikomosios programos. Jose turėtų būti galima pateikti tokią pačią turtingą informaciją, neapsiribojant tradiciniu vaizdo įrašų dalijimusi ir atkūrimu.
 
"Nesvarbu, ar tai būtų žemėlapio, ar prietaisų skydelio sąsajos, jos tampa galingais įrankiais tiesioginio reagavimo ir tyrimo užduotims atlikti, o naudotojai telefone ar nuotoliniu būdu nešiojamajame kompiuteryje galės atlikti tiek pat operacijų, kiek ir dispečerinėje", - sakė Villeneuve'as.
 
Kai kurios didžiausios prieigos kontrolės bendrovės tikisi, kad išpopuliarės ir mobiliaisiais įgaliojimais pagrįsti sprendimai. AMAG pasaulinių pardavimų viceprezidentas Džonas Bekeris (John Becker) sakė, kad pandemija išryškino ir išryškino mobiliųjų įgaliojimų poreikį. "Bluetooth" skaitytuvų diegimas ir mobiliojo telefono naudojimas kaip prieigos kortelės yra natūralus progresas, ribojantis COVID-19 plitimą.
 
"Vartotojai gali patys nustatyti savo įgaliojimus ir jiems nebereikia fiziškai vykti į pažymėjimų biurą", - sakė Beckeris. "Atsisakoma kortelių, todėl sutaupoma pinigų; nebereikia pakaitinių kortelių, kai darbuotojas pamiršta savo pažymėjimą namuose."


7. Radar ir Lidar dar neparengti, bet turi potencialo

Nors apklausa parodė, kad Radar ir LiDAR mažiausiai pasirengę rinkai (žr. 6 pav.), Angadi teigia, kad dėl kai kurių unikalių privalumų jie tinka tam tikroms vertikalioms sritims.  
 
"LiDAR jutikliai gali būti diegiami saugumo sistemose, skirtose įvairioms taikomosioms programoms ir naudojimo atvejams, įskaitant lauko ir (arba) vidaus stebėjimą ir viešąją saugą, sienų kontrolę, įsibrovėlių aptikimą, prieigos kontrolę ir perimetro apsaugą", - sakė Angadi. "Honeywell" nuomone, didžiausia LiDAR saugumo rinka yra ypatingos svarbos infrastruktūra, o pagrindiniai segmentai - duomenų centrai, energijos gamyba ir paskirstymas, vandens ir komunalinės paslaugos, branduoliniai objektai, nafta ir dujos."
 
LiDAR gali veikti kartu su biometriniais jutikliais daugelyje aplinkų ir pasiūlyti visą spektrą saugumo funkcijų - nuo ankstyvo, tolimojo aptikimo iki veido atpažinimo. Daugeliui klientų LiDAR nepakeistų kamerų naudojimo, o greičiau papildytų vaizdo tinklus.

 

Neišsivysčiusios ir netinkamos
6 paveikslas: (1) bepilotės saugumo platformos (2) Radar ir Lidar


Išvada

2022 m. galėtume tikėtis stabilaus atsigavimo po pandemijos sukelto sulėtėjimo. Daugelis technologijų, kurios išpopuliarėjo dėl pandemijos, ir toliau bus paklausios. Vertikalieji sektoriai, palaikantys šiuos sprendimus, galėtų būti šios pramonės augimo varomoji jėga.

Ateinančiais metais šioje pramonės šakoje tikrai bus daugiau naujovių, nes keisis klientų reikalavimai, o įmonės sieks pasiūlyti geresnių sprendimų. Tačiau ne visos rinkoje pasirodančios naujos technologijos gali būti naudingos. Norint užtikrinti organinį augimą, labai svarbu žinoti, kas pasiteisina, ir jų siekti.

Apie apklausą:

Apklausa apie technologijų tendencijas skaitytojų atlikta 2021 m. rugpjūtį, joje savo nuomonę pateikė 339 pramonės atstovai visame pasaulyje. Respondentus daugiausia sudarė sistemų integratoriai ir (arba) montuotojai (34 %), platintojai (24 %), konsultantai (17 %), gamintojai (16 %) ir galutiniai naudotojai (6 %). Daugiausia respondentų buvo iš Azijos (53 %), po to iš EMEA (32 %), Amerikos (13 %) ir Okeanijos (2 %).

 

Eurodigital.lt apsaugos sistemos

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5506Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį