Gruodis jau čia, ir vėl prasideda kalėdinio apsipirkimo sezonas. Kadangi pandemijos pabaigos nematyti, o Covid-19 Omicron atmaina sukėlė naujų trikdžių, fiziniai mažmenininkai turi rasti pusiausvyrą tarp geros apsipirkimo patirties ir susijusių sveikatos ir saugos taisyklių laikymosi. Laimei, šiuo atžvilgiu gali praversti išmanieji mažmeninės prekybos sprendimai.
Nereikia nė sakyti, kad pandemija turėjo didelį poveikį mažmeninei prekybai, ypač neinternetiniams mažmenininkams, kurie valdo plytų ir skiedinio parduotuves. Daugelis tokių mažmeninės prekybos parduotuvių turi laikytis privalomo kaukių nešiojimo, socialinio atsiribojimo ir didžiausio galimo vietų skaičiaus taisyklių, kurios greičiausiai galios ir šį prekybos sezoną, nes Omicron, kurį PSO laikė "susirūpinimą keliančia (COVID-19) atmaina", pasiekė daugelį pasaulio vietų.
Omicron atmainos atradimas greičiausiai lems, kad artimiausiais mėnesiais vėl bus įvesta daugiau priemonių. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje vėl įvesta privalomo veido dengimo politika lankantis mažmeninės prekybos įstaigose ar viešajame transporte, taip pat raginama vakcinos stiprinimo programą taikyti ir jaunesnio amžiaus žmonėms", - sakė Johanas Krausas, "Qognify" pasaulinis mažmeninės prekybos klientų vadovas.
Kai kuriose šalyse COVID saugumo priemonės taip ir nebuvo sušvelnintos, nepaisant to, kad buvo visiškai atnaujintos. "Pavyzdžiui, Jungtiniuose Arabų Emyratuose vis dar griežtai reikalaujama dėvėti kaukes ir laikytis socialinio atstumo visose mažmeninės prekybos vietose, o reikalavimų laikymasis yra aukštas, kaip ir baudos, nes žmonės supranta, kad tokios priemonės padėjo ekonomikai atsigauti", - sakė IDIS pasaulinio verslo skyriaus prezidentas Joonas Junas. "Pietų Korėja per visą pandemijos laikotarpį laikėsi labai atsargaus požiūrio. Rudenį šalis įgyvendino planą "Gyvenimas su COVID-19" ir sušvelnino socialinį atstumą, tačiau ji gali susidurti su sunkumais, nes daugėja sunkiai sergančių žmonių, kuriems prireikia intensyviosios terapijos skyriaus."
Be to, keičiasi ir vartotojų įpročiai. "Šių metų šventinių pirkinių sezonas Jungtinėje Karalystėje gali atrodyti visai kitaip, nei tikisi mažmenininkai. Nors kartu su didėjančiu skiepų skaičiumi švelninami socialinio atsiribojimo ir kelionių apribojimai, žmonių apsipirkimo įpročiai po pandemijos pasikeitė. Pirkėjai vis geriau žino, ko nori; Jungtinėje Karalystėje mažiau naršoma ir daugiau apsiperkama internetu. Kilus naujai grėsmei, kurią sukėlė "Omicron" variantas, Jungtinės Karalystės vyriausybė vėl įvedė veido dangalų apribojimus, o tai, tikėtina, dar labiau sustiprins šias tendencijas", - sakė "Pointr" viceprezidentė rinkodarai Marianne Slamich.
Vis dėlto daugelį šių taisyklių sunku įgyvendinti. "Pirmosios ir net antrosios bangos metu mažmenininkai pasitelkė pirmuosius darbuotojus, kad šie užtikrintų priemonių vykdymą... Tačiau darbuotojai ne visada džiaugėsi, kad yra lauke, ir vis dažniau buvo pranešama apie neigiamas pasekmes - pirmieji parduotuvių darbuotojai manė, kad jiems kyla nepagrįsta rizika ir kad jų prašoma atlikti darbus, kuriems jie nebuvo įdarbinti", - sakė Jun. "Kai kurie mažmenininkai samdė apsaugos darbuotojus, kad šie saugotų parduotuvių vitrinas, o tai nemažai kainavo, tačiau ir čia kilo problemų. Apsaugos pareigūnams taip pat kilo didesnis žodinio ir fizinio smurto ir net rimto smurto pavojus. Be to, virusas nepaisė uniformų - Jungtinėje Karalystėje per pirmąją bangą nustatyta, kad apsaugos darbuotojų mirtingumas nuo COVID buvo didžiausias."
Išmanioji mažmeninė prekyba galėtų padėti
Būtent čia mažmenininkams gali būti naudingi išmaniosios mažmeninės prekybos sprendimai, kurie gali nustatyti kaukių dėvėjimo, socialinio atsiribojimo ir didžiausios talpos taisyklių nesilaikymo atvejus su minimaliu žmogaus įsikišimu. Taigi, kokie yra šie sprendimai? Šie sprendimai aptariami toliau.
Analizė
Yra žinoma, kad analizė padeda mažmenininkams padidinti verslo intelektą. Dabar jos gali padėti skatinti sveikatą ir saugą mažmeninėje prekyboje per pandemiją ir po jos. "Pastaraisiais metais vaizdo analizei mažmeninės prekybos aplinkoje visame pasaulyje buvo skiriama daug dėmesio, o ankstyvasis žmonių skaičiavimo, buvimo laiko ir šilumos žemėlapių diegimas daugiausia vyko JAV. Neaišku, ar tai pandemijos pasekmė, ar rinka subrendo. Tačiau akivaizdu, kad vaizdo analizės taikymas mažmeninės prekybos aplinkoje pasikeitė: žmonių skaičiavimas naudojamas ne tik konversijos rodikliams stebėti ir darbo jėgai paskirstyti, bet ir tiksliems duomenims apie užimtumą pateikti", - sakė Krausas.
Jis taip pat pridūrė atsargumo žodį. "Žmonių skaičiavimas ir užimtumo stebėjimas gali duoti apčiuopiamų rezultatų mažmenininkams, taip pat stebėti, kaip laikomasi taisyklių, susijusių su veido apdangalų naudojimu. Tačiau jei vaizdo analizė diegiama tik šiam tikslui, mažmenininkai turi atidžiai apsvarstyti, ar reikalingos investicijos gali būti pateisinamos, nes niekas nežino, kaip pandemija vystysis ilguoju laikotarpiu", - sakė jis.
Dirbtinio intelekto dėžutė ir žmonių skaičiavimo jutikliai
Nors vis daugiau analitinių priemonių diegiama kraštuose, šios dirbtinio intelekto kameros yra gana brangios plytų ir skiedinio parduotuvėms. Dėžutės prietaisų naudojimas kartu su naudotojų turimomis kameromis gali būti tinkamesnė alternatyva ligų prevencijai ir kontrolei.
"IDIS AI COVID Solution" palaiko saugias mažmeninės prekybos COVID strategijas ir nuolatinį budrumą nuo virusinių infekcijų rizikos. Remiantis IDIS filosofija, pagal kurią sprendimas yra paprastas ir prieinamas "plug-and-play" (įjunk ir paleisk), sprendime naudojamas dėžės prietaisas, kuris sujungia iki 32 esamų tinklo kamerų prie pastato įėjimų ir išėjimų, su švieslentės prietaisų skydeliu, kad būtų galima automatizuotai kontroliuoti pastato užimtumą", - sakė Junas, pridurdamas, kad taip pat yra privatumą saugančių sprendimų.
"Žemyninėje Europoje prie durų ir įėjimų įdiegėme žmonių skaičiavimo jutiklius. Tai padeda įmonėms laikytis socialinio atstumo ir užimtumo apribojimų gairių, nes anonimiškai skaičiuoja žmones, kai jie įeina į pastatą ir išeina iš jo. Tai padėjo mažmenininkams, kuriems reikėjo greito sprendimo, tačiau kurie turėjo rūpesčių dėl BDAR; todėl, užuot naudoję kameras žmonių skaičiavimui ir užimtumo stebėjimui įgyvendinti, kai kurie mažmenininkai jautėsi patogiau įdiegę anoniminį sprendimą."
Lokalizavimas
Patalpų padėties nustatymo ir vietos nustatymo sprendimai taip pat gali padėti mažmenininkams palaikyti sveikatą ir saugą bei optimizuoti pajamas, ypač keičiantis vartotojų įpročiams, kaip minėta anksčiau.
"Žmonės ateina į parduotuvę turėdami aiškesnius tikslus, kalbant apie tai, ką jie ketina įsigyti. Jie ateina, sumoka ir išeina. Tačiau kai pirkėjai neranda ieškomų prekių, jie dažniau palieka parduotuvę, užuot naršę, kol ras tai, ko jiems reikia. Įdiegę patalpų vietos nustatymo sistemą mažmeninės prekybos vietoje, mažmenininkai gali sudaryti sąlygas skaitmeniniam orientavimuisi, kad pirkėjai galėtų ieškoti norimų prekių ir jas pasiekti (vadovaudamiesi vienpusio orientavimo sistema) neprašydami parduotuvės darbuotojų pagalbos", - sakė Slamichas. "Kita vertus, vietos analizė gali padėti mažmenininkams vykdyti daugiau duomenimis pagrįstų sprendimų, pavyzdžiui, įrengti daugiau sanitarinių punktų labiau apkrautose vietose, siųsti artimojo ryšio mobiliuosius pranešimus, kad būtų kontroliuojamas užimtumas, ir informuoti pirkėjus, kai jie netrukus įžengs į judresnį parduotuvės skyrių."
https://www.eurodigital.lt/vaizdo-stebejimas/dahua-hd-cvi-kameros.html
« AtgalEV krovimo įranga
Visi produktaiElektros instaliacija
Visi produktaiSaulės energija
Visi produktai