Kuo 5G pranašesnis už kitus tinklų sprendimus IIoT srityje?

Paskelbta 2021-12-01

Pramoninis daiktų internetas artimiausiais metais sparčiai plėsis, nes technologijos tobulėja, o paklausa didėja. Tačiau vis sudėtingesnes IIoT sistemas galima sukurti tik naudojant 5G technologiją, teigia "Thales".
 
Neseniai savo interneto svetainėje paskelbtame pranešime "Thales" nurodė, kad sudėtingiems modelius aptinkančių ir sprendimus priimančių mašinų tinklams reikia greito, plačiai paplitusio mažo vėlavimo ryšio. Tik penktosios kartos korinis ryšys gali jį užtikrinti.
 
"Taip, yra ir kitų tinklo galimybių. Palydovinis ryšys, "Wi-Fi", "Bluetooth", RFID, NFC, mažos galios plačiajuostis tinklas (LPWAN) ir eternetas - visi jie gali sujungti įrenginius", - rašo bendrovė. "Tačiau kiekvienas jų susijęs su kompromisu dėl greičio, nuotolio, energijos suvartojimo, pralaidumo ir t. t."

Delfi.Lt taip pat pastebi daiktų interneto vystymąsi: Delfi.lt


Sparčiai besiplečianti rinka
Įvairios tyrimų agentūros teigia, kad 5G turėtų paskatinti eksponentinį pramoninio daiktų interneto augimą. Pasak "Juniper Research", pramoninio daiktų interneto jungčių skaičius padidės nuo 17,7 mlrd. 2020 m. iki 36,8 mlrd. 2025 m.
 
Tai turi platų poveikį. McKinsey teigia, kad 5G iki 2030 m. gali padidinti pasaulio BVP maždaug 1,2-2 trilijonais JAV dolerių. Visa tai rodo 5G svarbą šiuolaikinėms pramonės šakoms.


Kuo 5G skiriasi nuo kitų tinklų?
Kai 4G pasiekė rinką, jis buvo sveikinamas dėl didesnio pralaidumo ir greičio. Tačiau jo naudojimas dažniausiai buvo vertinamas iš tokių programų, kaip vaizdo įrašų transliavimas, perspektyvos. Tačiau 5G yra visiškai kitokia technologija ir tinklas, sukurtas ne fizinėje, o virtualioje infrastruktūroje.
 
"Dėl programinės įrangos apibrėžto branduolio (ir trumpesnių dažnių nuo 30 GHz iki 300 GHz naudojimo) 5G keičia judriojo ryšio paslaugų teikimo būdą - radikaliai padidėja greitis, pralaidumas ir pajėgumas", - pabrėžia "Thales".
 
Trys pagrindinės savybės išryškina 5G privalumus šiuolaikinėse pramonės automatizavimo sistemose. Pirma, 5G gali užtikrinti iki 10 gigabaitų per sekundę greitį. Antra, ji gali sujungti milijoną įrenginių viename kvadratiniame kilometre. Tai yra 1 000 kartų daugiau, nei leidžia 4G. Galiausiai, 5G siūlo dramatiškai mažą uždelsimo rodiklį - vieną milisekundę. Kalbant apie kontekstą, 4G užtikrina 40-60 milisekundžių vėlavimą.
 
"Tai svarbus dalykas - ypač naujoms pramoninėms daiktų interneto taikomosioms programoms, tokioms kaip nuotolinė chirurgija ir autonominis transportas", - pabrėžė "Thales". "Apskaičiuota, kad vidutinė žmonių reakcijos trukmė yra maždaug ketvirtis sekundės. Atsižvelgiant į tai, 5G galėtų sudaryti sąlygas automobiliui pasiekti 250 kartų didesnį greitį nei jo vairuotojas."


5G dalijamasis pobūdis
Dar vienas svarbus 5G privalumas yra tas, kad ji leidžia kurti mažesnius virtualius tinklus. Žinomas kaip "tinklo skaidymas" (angl. network slicing), jis veikia naudojant "daugiaprieigos kraštų kompiuteriją" (angl. multi-access edge computing, MEC). Mobiliojo ryšio tinklo operatoriai gali naudoti MEC, kad paskirstytų pralaidumą įmonėms - kad šios organizacijos galėtų valdyti savo mini tinklą, kuris būtų puikiai pritaikytas jų poreikiams.
 
"Suteikdami privačioms bendrovėms itin spartų ryšį, kurį jos kontroliuoja (ir gali apsaugoti), privatūs tinklai taps pagrindine pramoninio daiktų interneto varomąja jėga", - sako "Thales". "Ir įmonės jau eksperimentuoja. Pasaulinė mobiliojo ryšio tiekėjų asociacija teigia, kad visame pasaulyje stebi 370 įmonių, kurios investavo arba investuoja į privačius mobiliojo ryšio tinklus, pagrįstus LTE arba 5G."


Saugumas tampa svarbiausias
Dėl IIoT plėtros 5G pagrindu padidės surenkamų duomenų kiekis. Tai neišvengiamai kelia susirūpinimą dėl kibernetinio saugumo, nes duomenys yra jautrūs ir juos apsaugoti yra itin svarbu.
 
Pasak "Fortinet" pranešimo, norint apsaugoti IIoT tinklus, reikia aiškiai suprasti organizacinius procesus. Tam reikia IIoT ekosistemą suskaidyti į skirtingas sritis, kurios leistų lengviau valdyti technologiją.
 
"Pramoninio interneto konsorciumas (IIC), atviros narystės organizacija, įsteigta siekiant paspartinti pramoninio interneto plėtrą, priėmimą ir platų naudojimą, IIoT ekosistemas skirsto į penkis funkcinius domenus: valdymo, operacijų, informacijos, taikomųjų programų ir verslo", - teigė "Fortinet". "Valdymo sritis daugiausia susijusi su pramoniniais arba mašinų aspektais, tokiais kaip valdymo, jutimo ir įjungimo technologijos. Jungtiniai valdymo ir operacijų domenai sudaro verslo OT pusę, o likusieji domenai - IT pusę."


Išvada
Penktosios kartos telekomunikacijų technologijos yra pasirengusios pakeisti daugelį pramonės šakų. Pramonės automatizavimo sektoriuje tai leistų sukurti efektyvesnes, produktyvesnes sistemas, kurios generuotų daugiau duomenų ir teiktų naudingas įžvalgas.
 
Tačiau tai susiję su kibernetinio saugumo rizika, apie kurią klientai turėtų žinoti. Naudodami tinkamus kibernetinio saugumo metodus, kuriais atsižvelgiama į veiklos technologiją, klientai gali gauti didžiulę naudą naudodami 5G.

Naujausius LoraWan Helium prieigos taškus su HNT kripto valiutos kasimo galimybe galite įsigyti elektroninėje parduotuvėje:

EXTRADIGITAL.Lt

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5572Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį