Dirbtinis intelektas stiprina viešojo saugumo operacijas išmaniuosiuose miestuose

Paskelbta 2021-11-15

Visame pasaulyje urbanizacija ir toliau keičia žmonių gyvenimo būdą. Vis daugiau pasaulio gyventojų iš kaimo vietovių keliasi į miestus. Anksčiau kuklūs miestai tampa megapoliais. Kartu su šiais pokyčiais vyksta komercinė plėtra, bendradarbiavimas ir ekonominis augimas. Tačiau kartu didėja ir transporto spūstys, nusikalstamumas bei atliekų susidarymas. Vienas iš didžiausią nerimą keliančių padarinių - grėsmė visuomenės saugumui. a&s Asia susitiko su "Seagate Technology" Azijos-Ramiojo vandenyno regiono pardavimų viceprezidentu Robertu Jangu, kad aptartų naujausius dirbtinio intelekto pokyčius ir specialių duomenų saugojimo sprendimų vaidmenį išmaniuosiuose miestuose.

Visame pasaulyje urbanizacija ir toliau formuoja žmonių gyvenimo būdą. Vis daugiau pasaulio gyventojų iš kaimo vietovių keliasi į miestus. Anksčiau kuklūs miestai tampa megapoliais. Kartu su šiais pokyčiais vyksta komercinė plėtra, bendradarbiavimas ir ekonominis augimas. Tačiau kartu didėja ir transporto spūstys, nusikalstamumas bei atliekų susidarymas. Vienas iš didžiausią nerimą keliančių padarinių - grėsmė visuomenės saugumui. "Seagate Technology" Azijos-Ramiojo vandenyno regiono pardavimų viceprezidentas Robertu Jangu aptaria  naujausius dirbtinio intelekto pokyčius ir specialių duomenų saugojimo sprendimų vaidmenį išmaniuosiuose miestuose.


Kokią svarbą "Seagate" mato išmaniuosiuose miestuose kaip tikslinėje vertikalėje?

Yang: Saugumas yra tiek pat svarbi psichologinė ir socialinė bei ekonominė problema, kiek ir fizinė, todėl jis yra esminis visiems miestų plėtros aspektams. Todėl neturėtų stebinti, kad pasaulinė saugių miestų rinka, kuri 2017 m. svyravo apie 16,2 mlrd. dolerių, IHS Markit duomenimis, iki 2022 m. turėtų beveik padvigubėti iki 29,6 mlrd. dolerių. Anksti nustatėme, kad šios vertikalės poreikiai auga ir kad tinkamo sprendimo tiekimas turės įtakos ne tik mūsų verslui, bet ir pagerins milijonų žmonių gyvenimą. Dabar matome, kad diskusija rinkoje krypsta į holistinį, o ne siaurą požiūrį. "Išmanusis miestas". Saugūs miestai daugiausia dėmesio skiria saugumui ir apsaugai, o išmanieji miestai išplečia saugaus miesto koncepcijos taikymo sritį ir apima tokius tikslus kaip efektyvumas, įtrauktis ir tvarumas.


Bendrovė "Seagate" dalyvavo tyrime, kuriame prognozuojama, kad ateityje iš įvairių jutiklių ir prietaisų mieste bus sukurta zetabaitų informacijos. Kaip bus galima įveikti šią duomenų jūrą?

Yang: Tai tiesa, išmanusis miestas daugiausia dėmesio skiria prietaisų sujungimui, kad pagerintų miesto gyventojų gyvenimą plačiąja prasme. Jie sujungia mažos galios jutiklius, belaidžius tinklus ir išmaniąją analitiką naudojant daiktų internetą (IoT), kad realiuoju laiku būtų gaunami miesto duomenys ir ši informacija būtų panaudota optimizuojant viską - nuo viešojo saugumo iki transporto, energijos, vandens ir atliekų tvarkymo. Kalbant apie viešąją saugą, dirbant su šiais masiniais duomenų kiekiais, svarbiausia yra vaizdo analizė - dirbtinio intelekto (DI) poaibis, padedantis viešosios saugos darbuotojams geriau įvertinti pirminę grėsmę ir reaguoti realiuoju laiku. Šiuolaikiniuose išmaniuosiuose miestuose šios operacijos atrodo visai kitaip, o dirbtinis intelektas yra šio pokyčio varomoji technologija. Technologijos kasdien padeda teisėsaugos pareigūnams, padeda rasti būdų, kaip padaryti jų veiklą veiksmingesnę, išmanioji vaizdo analizė, kuri geba išmokti klasifikuoti įprastą ir neįprastą veiklą, gali pažymėti atitinkamą filmuotą medžiagą, kad teisėsaugos pareigūnas ją peržiūrėtų. Tai sutrumpina darbo valandas iki minučių ir tradicinį vaizdo įrašymą paverčia našumą didinančia priemone. Būtent čia svarbus patikimos saugyklos vaidmuo.


Kodėl saugykla tokia svarbi?

Yang: Saugykla yra pagrindinis šių sprendimų komponentas. Be tinkamos infrastruktūros, kurioje būtų galima talpinti šimtus HD kamerų ir stebėjimo dirbtinį intelektą, išmaniosios stebėjimo sistemos neveiks. Apsaugos ir teisėsaugos darbuotojams, kuriems iš išmaniųjų vaizdo sprendimų reikia skubių įžvalgų, tokie nesklandumai kaip nukritę kadrai ar duomenų praradimas stabdo gilaus mokymosi ir prognozavimo analizės našumą. Dėl šios priežasties saugumo ir viešosios saugos agentūros kreipiasi į duomenų saugojimo lyderę "Seagate Technology", kad atnaujintų savo duomenų saugojimo sistemas šioje išmaniųjų miestų ir dirbtinio intelekto eroje. Jei jums pažįstama patarlė "dėl to, kad trūko vinys, buvo pamestas batas", mes siekiame užtikrinti patikimą duomenų saugyklą, kuri ateityje padės išvengti didesnių nuostolių.


Ar galite pateikti keletą sėkmingų diegimo šioje srityje pavyzdžių?

Jang: Geras pavyzdys iš kitų įmonių, su kuriomis glaudžiai bendradarbiaujame, yra "Avigilon". "Avigilon" trečiosios kartos didelės raiškos vaizdo įrenginyje (HDVA) naudojami "Seagate Technology" kietieji diskai, todėl vaizdo įrašai saugiai ir kuo vientisiau išsaugomi peržiūros ir baudžiamojo persekiojimo procedūroms. Šis prietaisas supaprastina įrašymo pralaidumą, vaizdo transliavimą ir atkūrimą, todėl duomenų perdavimas tarp kraštinių įrenginių ir centrinės komandos vyksta akimirksniu. Mūsų diskai palaiko didelę dirbtinio intelekto valdomos analitikos, tokios kaip "Avigilon Appearance Search" ir neįprastos judesio aptikimo analizės, darbo apkrovą. Šie du pavyzdžiai leidžia apsaugos operatoriams ir teisėsaugos darbuotojams šukuoti didelius įrašytų vaizdo įrašų kiekius, kad galėtų greitai surasti konkretų asmenį ar dominančią transporto priemonę, nuolat stebėti ir koduoti, kokia veikla yra tipiška tam tikrai vietai, kad būtų galima aptikti bet kokį nukrypimą nuo šių normų.


Saugojimo aspektai siekiant geresnio duomenų valdymo
Yra kelios pagrindinės duomenų valdymo rekomendacijos, kurių turėtų nepamiršti visos viešojo saugumo agentūros ir miestų darbuotojai.

Pirma, teisėsaugos ir saugumo darbuotojai turi žinoti, kad pasikliauti vien debesų kompiuterija nebėra tinkamiausia išeitis. Nors debesų kompiuterija yra optimali, kai reikia kaupti petabaitus duomenų įvairiose svetainėse giluminiam mokymuisi, dėl jos gali vėluoti duomenų perdavimas ir analizė, kurios reikia vietinių svetainių darbuotojams. Kaip geriausią praktiką agentūros turėtų diegti ne tik debesų kompiuterijos sprendimus, bet ir kraštinės kompiuterijos įrenginius - saugyklų vadovai šią strategiją vadina "IT 4.0". Naudojant kraštinius NVR su dirbtinio intelekto funkcija, duomenų analizė atliekama arčiau tos vietos, kur duomenys buvo pirmą kartą užfiksuoti, todėl sutrumpėja laikas, reikalingas įžvalgoms pateikti.

Antra, labai svarbios yra strategijos, pritaikytos didelės raiškos duomenų srautams. Pažangi vaizdo valdymo programinė įranga, pavyzdžiui, "Avigilon" ACC 7, naudoja didelės raiškos duomenų srauto valdymą (HDSM), kad būtų maksimaliai padidintas vaizdo detalumas ir sumažintas pralaidumo naudojimas. Užuot suspaudus vaizdo įrašą ir naudojant kelis srautus pralaidumo valdymui, ACC naudoja HDSM, kad geriau organizuotų vaizdo duomenis ir sumažintų bendrą tinklo apkrovą. Nustatydama naudotojo peržiūrimam turiniui pirmenybę, ši strategija saugo mažesnės raiškos ir mažesnio dydžio paketų informaciją, tada, kai naudotojas įjungia kameros srautą, didina vaizdo dydį ir raišką, kad būtų užtikrintas didesnis vaizdo detalumas. Tai gerokai sumažina informacijos, kuria keičiasi serveris ir klientas, kiekį.

Trečia, viešojo saugumo agentūros turėtų pakeisti standartinius vaizdo prietaisų ir NVR standžiuosius diskus į vaizdo stebėjimui optimizuotus standžiuosius diskus, pavyzdžiui, "Seagate SkyHawk" ir "SkyHawk AI". Standartiniai kietieji diskai tradiciškai skirti duomenims rinkti ir archyvuoti, turi tik įrašymo funkcijas ir palaiko 8x5 darbo krūvius. Tačiau pasaulyje, kuriame vaizdo stebėjimas ir dirbtinis intelektas keičia duomenų naudingumą, standartiniai kietieji diskai nebeatitinka reikalavimų. Teisėsaugos ir apsaugos darbuotojai turėtų integruoti "SkyHawk" diskus į savo saugojimo sistemas, kad galėtų apdoroti didelius vaizdo įrašų srautus. Jie pasižymi patikimomis skaitymo ir rašymo apkrovomis ir yra sukurti veikti 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. SkyHawk pasižymi didžiausia talpa savo klasėje, saugo iki 10 000 valandų ir yra 16 TB talpos diskas.

Centralizuotoms saugojimo vietoms, kurias reikia plėsti augant viešojo saugumo iniciatyvoms, skirti serveriai su "Seagate Exos" kietaisiais diskais valdo petabaitus duomenų iš tūkstančių kamerų ir siūlo "Seagate Secure" kibernetinio saugumo funkcijas, užtikrinančias papildomą apsaugą. Serveriai su "Seagate Nytro" kietojo kūno diskais pasiekia didesnį greitį ir našumą, idealiai tinkantį karštus duomenis naudojančioms programoms. Naudodamos patikimą "Seagate" standžiųjų diskų parinkčių asortimentą, viešojo saugumo agentūros gali greitai padidinti įrašymo pralaidumą ir patikimumą.

Galiausiai, viešosios saugos agentūros turėtų apsvarstyti galimybę įdiegti papildomas duomenų apsaugos priemones, pavyzdžiui, "Seagate" duomenų atkūrimo paslaugas. Taip naudotojai užsitikrina, kad net ir įvykus nenuspėjamiems įvykiams.

Seagate HDD

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5486Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį