Išmanieji butai jau buvo pradėję populiarėti. COVID tik paspartino šią tendenciją

Paskelbta 2021-11-09

 

Apie išmaniuosius būstus kalbėjome ilgai. Dar viena sritis, kurią verta išnagrinėti, yra išmaniųjų butų sektorius. Čia aptariama, kas yra išmanieji butai, kodėl jie tampa vis populiaresni (ypač COVID aplinkoje) ir ką tai reiškia jų kūrėjams.
 
Išmaniųjų butų segmento augimas yra fenomenalus. Remiantis naujausia "Omdia" daugiabučių išmaniųjų namų ataskaita, 2020 m. JAV buvo 928 000 išmaniųjų butų, t. y. 1 460 proc. daugiau nei 2017 m. Bendrovė "Omdia" prognozuoja, kad iki 2025 m. 42 proc. visų JAV butų turės prijungtus įrenginius.
 
Kaip ir išmanieji namai, išmanieji butai remiasi daiktų internetu ir prijungtaisiais įrenginiais. Pasak "Omdia", išmanieji butai apibrėžiami kaip daugiabučiai gyvenamieji vienetai, kuriuose įrengti du ar daugiau išmaniųjų namų įrenginių. "Pavyzdžiui, išmaniajame bute gali būti išmanusis garsiakalbis ir išmanioji durų spyna arba išmanioji durų spyna ir išmanusis termostatas. Be to, įrenginius turi būti įrengęs nekilnojamojo turto valdytojas, o platforma turi būti valdoma nekilnojamojo turto valdytojo", - sakė Blake'as Kozakas, "Omdia" vyresnysis vyriausiasis išmaniųjų namų analitikas.
 
Privalumai ir nekilnojamojo turto valdytojams, ir nuomininkams
 
Išmaniųjų daiktų interneto įrenginių naudojimas gali būti naudingas ir nekilnojamojo turto valdytojams, ir nuomininkams. Nekilnojamojo turto valdytojai gali sutaupyti išlaidų ir gauti papildomų pajamų naudodami prijungtus prietaisus, pavyzdžiui, išmaniuosius termostatus ir išmaniuosius užraktus.
 
"Termostatų atveju šie prietaisai gali sumažinti energijos sąnaudas neužimtame būste. Pavyzdžiui, jei gyvenamoji vieta yra valoma ir remontuojama, termostate galima nustatyti maksimalią arba minimalią temperatūrą, kad būtų galima valdyti šias išlaidas. Išmaniosios durų spynos sumažina išlaidas, susijusias su kiekvieno būsto pakartotiniu raktų ieškojimu nuomininkui išvykus arba pametus raktą", - sakė Kozakas.
 
Nuomininkams išmaniosios technologijos sukuria naudojimo atvejus, kurie pagerina gyvenimą bute. Pavyzdžiui, išmaniosios spynos palengvina patekimą į butą ir maisto produktų pristatymą. Gyventojams palengvinti darbą galima ir kitomis technologijomis.
 
"Alexa for Residential" integruojama su būstu, kad nuomininkai galėtų paklausti apie nuomos mokestį ar bendruomenės renginius. Nors šiandien išmanūs prietaisai nėra plačiai paplitę, jie gali suteikti nuomininkui pridėtinės vertės. Pavyzdžiui, jei skalbimo mašina išsibalansuoja, nekilnojamojo turto darbuotojai galėtų gauti perspėjimą, kad techninės priežiūros komanda galėtų patekti į butą, išspręsti problemą, ir visa tai nuomininkui nereikėtų nieko daryti", - sakė Kozakas.
 
Tolesnis augimas pandemijos akivaizdoje
 
Tiesą sakant, išmaniųjų butų tendencija buvo populiari dar prieš COVID, kaip rodo "Omdia" duomenys, kad 2018 m. išmaniųjų butų augimas, palyginti su praėjusiais metais, siekė apie 780 proc. ir apie 90 proc. 2019 m.
 
Šią augimo tendenciją dar labiau paskatino pandemija, dėl kurios atsirado nuotolinio lankymosi ir ryšio poreikis. "Didžiausią įtaką pandemija išmaniesiems butams turėjo savarankiškam apžiūrėjimui ir ekskursijoms. Tai reiškia, kad potencialūs nuomininkai galėjo patekti į butą nedalyvaujant niekam iš nekilnojamojo turto darbuotojų", - sakė Kozakas.
 
Ir šios savarankiškai vedamos ekskursijos gali būti naudingos ne tik dabar, bet ir po pandemijos. "Savarankiškai vedamos ekskursijos leidžia potencialiam nuomininkui apžiūrėti nekilnojamąjį turtą ir butą savo laiku. Tokiu būdu būsimo nuomininko nevaržo nekilnojamojo turto objekto darbo valandos. Nekilnojamojo turto darbuotojams nauda - daugiau kontaktų su būsimais nuomininkais. Pavyzdžiui, anksčiau nekilnojamojo turto valdytojai praleisdavo būsimų nuomininkų telefono skambučius ir prarasdavo galimybes dėl tvarkaraščių konfliktų. Taigi, savarankiškai vedamos ekskursijos yra labai naudingos ir būsimiems nuomininkams, ir nekilnojamojo turto darbuotojams", - sakė jis.
 
Ką tai reiškia kūrėjams ir nekilnojamam turtui
 
Taigi, ką visa tai reiškia kūrėjams ir nekilnojamojo turto rinkos dalyviams? Jie turėtų suprasti, kad integracija, automatizavimas ir dėmesys tvarumui bus ateities tendencijos daugiabučių sektoriuje. Tuomet jie turėtų pasinaudoti šių tendencijų teikiamomis galimybėmis, kad nepralaimėtų konkurencinėje kovoje.
 
"Iki 2025 m. beveik 40 proc. daugiabučių JAV bus laikomi išmaniąja nuosavybe. Tokių objektų darbuotojai ir vadovai nebegalės prarasti potencialių klientų dėl tvarkaraščių konfliktų, darbo mūsų apribojimų ar praleistų telefono skambučių", - sakė Kozakas. "Be to, vis dažniau pereinama prie ekologiškų bendruomenių ir tvarumo. Nekilnojamasis turtas, kuriame įdiegta BMS kartu su vandens nuotėkio / naudojimo jutikliais ir išmaniaisiais termostatais, greičiausiai atitiks ekologiško nekilnojamojo turto kategoriją. Tai reiškia, kad jie gaus paskolas su mažesnėmis palūkanų normomis ir galbūt gaus didelę nuolaidą įrangai dėl paskatų ir subsidijų. Taigi, apskritai, plėtotojai ir nekilnojamojo turto bendrovės, kurios bent jau nepradeda tyrinėti šių technologijų, gali atsilikti nuo konkurentų ir prarasti vertingus duomenis, surenkamus iš šių sistemų."

 

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5486Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį