"Qualcomm" žingsnis į IP kamerų SoC rinką iš arčiau

Paskelbta 2021-11-04

SoC (Systems-on-chip) yra labai svarbi IP kamerų sudedamoji dalis. Be dviejų pagrindinių IP kamerų SoC prekės ženklų "Ambarella" ir "Hisilicon", atsirado ir kitų rinkos dalyvių, vienas iš jų - "Qualcomm". Šioje pastaboje nagrinėjame, kodėl jie įžengė į IP kamerų SoC areną, kuo "Qualcomm SoC" produktai yra unikalūs ir kokią partnerių ekosistemą jie sukūrė, įskaitant "Oncam".
 
Įprasta manyti, kad "Qualcomm" produktai - tai daugiausia išmaniųjų telefonų SoC, kurie parduodami "Snapdragon" pavadinimu ir kuriuos galima rasti tokių prekės ženklų mobiliuosiuose įrenginiuose kaip "Samsung", "Xiaomi" ir "Sony". Dabar rinkoje pasirodo ir "Qualcomm" fotoaparatų SoC. Pavyzdžiui, "GoPro" savo HERO 7 modelyje naudoja "Qualcomm" "Vision Intelligence Platform". Qualcomm QCS610 ir QCS410 SoC naudojamos ir IP kamerose.

Timas Yatesas, "Qualcomm Technologies" vyresnysis produktų valdymo direktorius, interviu portalui asmag.com paaiškino, kodėl jo bendrovė taip pat susidomėjo IP kamerų SoC, kurios, anot jo, pereina nuo paprasto vaizdo fiksavimo ir vystosi prie didesnės raiškos, išmanesnių kamerų su vietiniu dirbtinio intelekto ir CV apdorojimu pakraščiuose ir galiausiai 5G ryšio, kur "Qualcomm" jau komercializavo tokią technologiją mobiliojo ryšio ir automobilių rinkose.

"Qualcomm" pasinaudojo savo patirtimi ryšio ir mobiliojo ryšio srityse, kad į šią sritį perkeltų pagrindines žinias, sutelkdama dėmesį į ML, AI, veikimą kraštuose, mažos galios skaičiavimus ir kt. Šios pagrindinės žinios naudojamos siekiant padėti suprasti ne tik išmaniųjų telefonų kamerų, bet ir kitus poreikius", - sakė Yatesas. "Autonominių IP kamerų poreikiai, palyginti su išmaniųjų telefonų poreikiais, yra gana skirtingi, įskaitant vaizdų fiksavimą esant prastam apšvietimui, joms reikia didesnio dinaminio diapazono, 360 laipsnių fiksavimo, AI/ML modelių ir CV (kompiuterinės vizijos ir analizės) palaikymo tinklo pakraštyje ir nuolatinio bei patikimo veikimo 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Qualcomm QCS610 ir QCS410 užtikrina aukščiausios klasės funkcijas ir 50 proc. didesnes dirbtinio intelekto galimybes, palyginti su ankstesne karta, kartu su galimybe rinktis "Linux" arba "Android" operacines sistemas."
 
"Qualcomm SoC" sprendimai kamerų gamintojams suteikia daugiau galimybių

Qualcomm kamerų SoC suteikia daugiau galimybių pardavėjams, kurie susiduria su besikeičiančia IP kamerų aplinka. Pardavėjai dabar ieško didelio našumo ir mažos galios SoC, kad būtų galima naudoti naujos kartos IP kameras, kurios palaiko AIoT (dirbtinį intelektą ir daiktų internetą). Kalbant apie rinką, dėl tebesitęsiančio JAV ir Kinijos prekybos ginčo, kuris turi tiesioginės įtakos "Hisilicon", kai kuriems pardavėjams gali tekti ieškoti alternatyvų.

Pasak Yateso, "Qualcomm SoC" sprendimai konkurencinėje kovoje išsiskiria įvairiomis savo savybėmis, įskaitant gebėjimą į SoC labai gerai integruoti įvairią aparatinę ir programinę įrangą, pavyzdžiui, dirbtinio intelekto variklį, CPU, GPU ir DSP.

"Mūsų SoC turi tvirtas integruotas funkcijas, dėl kurių šie pasiūlymai yra išties unikalūs - iš esmės tai yra vieno langelio principu veikianti integruotų technologijų parduotuvė viename SoC. To nesiūlo kitos fotoaparatus gaminančios bendrovės, nes kai kurios funkcijos, pavyzdžiui, saugumo, "WiFi" ir mobiliojo ryšio bei garso ir vaizdo ryšio, gali būti atskiri lustai. Integruotos funkcijos siūlo mūsų klientams sistemos lygmens sprendimą, taip pat leidžia sutaupyti BOM", - sakė Yatesas.
 
Yatesas sakė, kad "Qualcomm" kamerų "SoC" gali būti naudingi įmonių ir namų saugumo, automobilių parko valdymo, vaizdo bendradarbiavimo, dėvimųjų įrenginių ir buitinės elektronikos segmentams, ir pridūrė, kad bendrovė bendradarbiauja su įvairiais ekosistemos partneriais, įskaitant "Altek", "eInfochips", "Thundercomm", "PilotAI", "Sercomm", "Lantronix", kad galutiniai sprendimai būtų greitai pateikti rinkai.
 
Partnerystė su "Oncam"
 
Vienas iš kamerų tiekėjų, jau naudojančių "Qualcomm SoC", yra "Oncam", kuri yra stipri "fisheye" kamerų gamintoja. Interviu "Oncam" grupės vyriausiasis operacijų vadovas Scottas Brothersas paaiškino, kodėl bendrovė pasirinko "Qualcomm SoC" naujausioms C serijos kameroms.
 
"Ieškojome galingo SoC, kuris leistų mums įtraukti rinkoje pirmaujančių kamerų funkcijų rinkinį", - pažymi Brothersas ir teigia, kad "Qualcomm SoC" galėjo atitikti jų reikalavimus. "Galėjome panaudoti šią galią, kad suteiktume funkcijas, kurių mūsų partneriai ir jų klientai ieško 360 laipsnių kameroje, įskaitant 55 kadrų per sekundę dažnį, pažangią suspaudimo technologiją, gebėjimą pateikti ryškius vaizdus ir aukštos kokybės vaizdo įrašus net sudėtingomis apšvietimo sąlygomis, didelio dinaminio diapazono funkcijas esant 25 kadrams per sekundę ir daugybę kitų privalumų, palengvinančių galutinio naudotojo patirtį."
 
Išvada

Qualcomm įėjimas į kamerų SoC rinką suteiks daugiau galimybių, nes kameros tampa vis išmanesnės ir labiau susijusios. Kadangi "Qualcomm" jau kuria partnerių ekosistemą, kad galėtų populiarinti savo produktus, bus įdomu stebėti, kaip bendrovei artimiausiu metu seksis kamerų SoC rinkoje.

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5420Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį