"Hikvision": 10 svarbiausių saugumo pramonės tendencijų 2021 m.

Paskelbta 2021-10-28

 

Nepaisant itin neįprastų 2020 m., nuolatinė saugumo pramonės transformacija nesustojo. Keli reikšmingi technologijų naudojimo pokyčiai netgi spartėja - pavyzdžiui, vis dažniau taikomos daugialypės suvokimo technologijos, saugumo sistemų konvergencija, dirbtinio intelekto populiarumas ir debesijos sprendimų populiarėjimas.

Dėl šių pokyčių plečiasi ir keičiasi saugumo pramonės veiklos sritis - nuo žmonių ir turto saugumo užtikrinimo iki saugesnės, veiksmingesnės ir pažangesnės aplinkos kūrimo.

Žvelgdami į 2021 m., turime daug vilčių, todėl "Hikvision" čia norėtų pasidalyti keliomis padrąsinančiomis idėjomis ir mintimis apie pagrindines tendencijas, kurios gali turėti įtakos saugumo pramonei tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu.

1. Išmaniosios vaizdo technologijos, padedančios pandemijos metu

Susidūrus su COVID-19 pandemija, įmonės pirmenybę teikia būdų, kaip saugiai atnaujinti veiklą, paieškai. Išmaniosios vaizdo technologijos parodė didelį potencialą, padedantį įmonėms užtikrinti darbuotojų ir klientų saugumą grįžtant prie darbo.

Naudojant dirbtinį intelektą, apsaugos kameros stebi tankiai apgyvendintas vietas, kad užtikrintų, jog darbuotojai laikytųsi gyvybiškai svarbių saugos priemonių, įskaitant socialinį atstumą, kaukės dėvėjimą ir srautų kontrolę, ir atliktų pirminius temperatūros tyrimus.

Šiais įtemptais laikais darbuotojai vengia nereikalingo fizinio kontakto su bendra aparatine įranga, todėl spartėja rinkoje pastebima neliečiamosios prieigos kontrolės sistemų tendencija. Daugybė neliečiamosios patikros būdų - veido atpažinimas, delno atspaudo atpažinimas, NFC ir QR kodai - yra aktyviai propaguojami.

2. Daugiamatis suvokimas

Ilgą laiką vizualinių vaizdų fiksavimas buvo pagrindinė ir vienintelė vaizdo apsaugos sistemų suvokimo galimybė. Tačiau plėtojant ir taikant jutimo technologijas, galingesnius kraštinius skaičiavimus ir pažangius algoritmus, tampa įmanomi integruoti apsaugos įrenginiai ir sistemos, kuriose naudojami keli jutikliai. Dabar su vaizdo kameromis ir sistemomis integruojama daugiau suvokimo galimybių, pavyzdžiui, radaro aptikimas, daugiaspektriniai vaizdai, drėgmės ir temperatūros matavimas, dujų slėgio aptikimas. Ši integracija išplečia šių vaizdo kamerų ir sistemų suvokimo galimybes ir išplečia jų taikymo sritis, nes leidžia rinkti ir naudoti daugiamatę informaciją.

Pavyzdžiui, šiuo metu perspektyvus metodas integruoja kameras su centimetrinių ir milimetrinių bangų radarų technologija, kuri gali išplėsti suvokimą už regimojo diapazono ribų iki objektų aptikimo ir judėjimo sekimo iki 100 metrų ir didesniu atstumu. Daugiaspektriniai vaizdai yra dar vienas geras metodas, leidžiantis kameroms suvokti informaciją iš nematomo šviesos spektro. Pavyzdžiui, naujoviškas ultravioletinių spindulių (UV) aptikimas padidina kamerų suvokimo galimybes ir leidžia užfiksuoti net nematomus elektros lanko reiškinius; ši technologija labai gerai taikoma senkančių elektros tinklų saugos patikrinimams.

Daugiamatės suvokimo galimybės bus labai svarbios perkeliant vaizdo apsaugos pramonę į kitą lygį, todėl nuolat matome, kad daugėja integruotų apsaugos prietaisų ir sistemų su keliais jutikliais.

3. Matomumas - bet kuriuo metu, bet kokiomis sąlygomis

Vartotojai iš savo vaizdo kamerų tikisi nepertraukiamo veikimo, nepriklausomai nuo metų laiko, oro sąlygų ir, be abejo, paros laiko. Labai svarbu turėti kameras, kurios gali veiksmingai reaguoti ir fiksuoti aiškius vaizdus, nesvarbu, koks dienos ar nakties metas ar koks blogas oras.

Šiuo metu apsaugos pramonėje populiarėja silpno apšvietimo vaizdo technologija, užtikrinanti spalvotus vaizdus tamsioje aplinkoje ir naktį, o klientai pirmenybę teikia kameroms su spalvotu vaizdu 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Dabar vis daugiau priekinių kamerų turi silpno apšvietimo vaizdavimo technologiją, kad būtų galima įsitikinti, jog jos "mato" ir atkuria vaizdo spalvas tiek dieną, tiek naktį.

O kaip kameros užtikrina matomumą kitomis ekstremaliomis sąlygomis, tokiomis kaip smarkus lietus, sniegas, rūkas ar smogas? Pramonės specialistai linkę rinktis terminio vaizdo kameras, kurios matuoja šilumą - arba šiluminę spinduliuotę - kad sukurtų vaizdus iš savo regėjimo lauko. Naudojant terminį vaizdavimą, atvaizduojamam vaizdui kur kas mažiau įtakos turi net labiausiai šviesą užstojančios tokios sąlygos.

4. 5G technologija, skirta UHD ir belaidžio vaizdo apsaugai

5G technologija gali atnešti didelių pokyčių saugumo pramonėje. Dėl didesnio 5G dažnių juostos pločio ir mažesnio vėlavimo galima reguliariai perduoti aukštos kokybės vaizdus, o plačiai paplitus itin didelės raiškos (UHD) kameroms, gali atsirasti naujų galimybių vaizdo apsaugos srityje.

Be to, patikimas belaidis perdavimas naudojant 5G technologiją sukels revoliuciją šiuo metu laidais sujungtoje vaizdo apsaugos rinkoje. Būsimuose 5G tinkluose daugės belaidžių kamerų, o nutolusiose vietose bus prijungta daugiau kraštinių įrenginių. Tai taip pat palengvins platų ir greitą dirbtinio intelekto taikomųjų programų diegimą kraštiniuose įrenginiuose.

5. Kelių apsaugos sistemų konvergencija

Veikiame pramonėje, kurioje naudotojai tikisi visapusiškų sprendimų. Dauguma saugumo specialistų jau seniai pageidauja, kad sistemos veiktų vientisai kartu.

Kelių apsaugos sistemų, įskaitant vaizdo, prieigos kontrolės, signalizacijos, priešgaisrinės apsaugos ir avarinių situacijų valdymo sistemas, sujungimo į vieningą platformą privalumai yra įvairūs, o veiksmingumas ir ekonomiškumas yra akivaizdžiausi. Pavyzdžiui, suveikus pavojaus signalui, integruota sistema automatiškai susieja šį perspėjimą su artimiausios kameros išvestimi, todėl visą situaciją galima lengvai stebėti iš stebėjimo centro. Tai reiškia, kad gerokai sumažėja laiko ir pastangų, o svarbiausia - išlaidų. Sutaupoma darbo jėgos, montuotojų laiko, atskirų techninės priežiūros išlaidų, atskirų programinės įrangos licencijų ir t. t. Visa tai sudaro patrauklų paketą klientams. Be to, konvergencija leidžia išplėsti saugumo sprendimus. Esama infrastruktūra patenkins ir valdys būsimus poreikius toje pačioje centrinėje platformoje.

6. Skaitmeninė įmonių transformacija, kurią įgalina vaizdo apsaugos sistemos

Be saugumo ir apsaugos, vaizdo apsaugos sistemų siūloma pridėtinė vertė išsiplėtė ir padeda įmonių lygmens įmonėms vykdyti skaitmeninės transformacijos procesą bei įgyti įžvalgų apie plėtros galimybes.

Įgalinti dirbtinio intelekto analitikos, šiuolaikiniai išmanieji vaizdo apsaugos sprendimai skirti automatizavimui ir veiklos efektyvumui gerinti įvairiose vertikaliosiose rinkose, įskaitant eismo, mažmeninės prekybos, gamybos, statybos, švietimo ir kitas rinkas. Pavyzdžiui, mažmenininkai, naudodamiesi išmaniaisiais vaizdo apsaugos sprendimais, geriau supranta pėsčiųjų srautus savo parduotuvėse ir optimizuoja prekių pardavimo strategijas.

Šie sprendimai buvo sukurti su skaitmeniniais prietaisų skydeliais, skirtais duomenims ir informacijai, gaunamai iš integruotų vidinių įmonės informacinių sistemų, rodyti. Ūkio subjektai gali naudotis šiomis sistemomis, kad realiuoju laiku gautų naujausią informaciją apie būklę ir galėtų priimti geriausius savo verslo sprendimus.

Skaitmeninės transformacijos tendencija daugelyje įmonių suteikia didžiules galimybes apsaugos bendrovėms išplėsti savo veiklos sritį ir atlikti svarbų vaidmenį ateityje kuriant pažangų pasaulį.

7. Spartesni debesija grindžiami saugumo sprendimai

Įvairaus dydžio įmonių "persikėlimo į debesis" tendencija 2020 m. paspartėjo visoje saugumo pramonėje. Nuo smulkaus verslo rinkų iki įmonių lygmens, vis daugiau įmonių šiandien naudojasi ekonomiškai efektyviomis debesijos paslaugomis, kad padidintų savo veiklos, diegimo ir valdymo lankstumą.

Debesijos pagrindu veikiančios saugumo sistemos, kurios sujungia saugumą, tinklus, saugyklas, analizę ir valdymą, gerokai palengvina diegimą, nes nebereikia vietinių serverių ir programinės įrangos. Taip sutaupoma daug laiko ir išlaidų, o jų saugumo sistemos išplečiamos arba sumažinamos.

Naudodamiesi debesijos prieglobos infrastruktūra, šie sprendimai taip pat naudingi klientams, kurie gali nuotoliniu būdu vykdyti operacijas ir techninę priežiūrą, greitai įspėti juos apie svarbiausius saugumo įvykius ir gali neatsilikti nuo naujausių programinės įrangos versijų, atnaujinimų ir aptarnavimo.

8. Didesnis kraštinių kompiuterių naudojimas, kad dirbtinis intelektas būtų visur

Šiuo metu saugumo kameroms tapo prieinama vis galingesnė kraštinė kompiuterija, todėl nuolat matome, kad vis daugiau išmaniųjų algoritmų randa platesnį pritaikymą. Dėl to manome, kad kraštinė kompiuterija turi gerus šansus "įdiegti dirbtinį intelektą visur".

Apsaugos rinkoje populiarėja automatinis numerio ženklų atpažinimas (ANPR), automatinis įspėjimas apie įvykius, žmonių skaičiavimas, šilumos žemėlapių sudarymas, neteisėto automobilių statymo aptikimas, kietų kepurių aptikimas ir daugybė kitų dirbtinio intelekto taikymų. Didėjant kraštinių kompiuterių skaičiavimui ir optimizavus dirbtinio intelekto algoritmus, netolimoje ateityje taps įprasta, kad apsaugos kameros ant savo pečių prisiims daugiau išmaniųjų užduočių, padedančių gerinti vietos bendruomenių saugumą ir duomenų sistemų efektyvumą.

9. Atviros dirbtinio intelekto taikomųjų programų ekosistemos

Kadangi dirbtinio intelekto taikomosios programos randa pritaikymą daugelyje naujų sričių, rinkos reikalavimai dirbtinio intelekto algoritmams darosi vis įvairesni, taip pat didėja pritaikymo poreikis. Pastebėjome daugiau bendradarbiavimo visoje pramonėje ir naujų ekosistemų, skirtų įvairiems rinkos poreikiams tenkinti.

Keletas apsaugos priemonių gamintojų pradėjo programas, kad jų kraštiniai įrenginiai būtų atviri trečiųjų šalių dirbtinio intelekto programoms. Tai suteikia daugiau įvairių išmaniųjų funkcijų, o kūrimo partneriai taip pat gauna naudos iš atvirumo.

Atvirų dirbtinio intelekto mokymo platformų, skirtų klientams tiesiogiai kurti ir mokyti savo algoritmus, teikimas yra gana paplitusi praktika kitose pramonės šakose ir dabar atsiranda fizinės apsaugos srityje. Klientai turi gilesnį supratimą apie savo verslą, todėl, turėdami lengvai naudojamas atviras AI mokymo platformas, jie galės veiksmingiau ir efektyviau kurti savo algoritmus, remdamiesi savo duomenimis ir konkrečiais saugumo bei verslo poreikiais.

10. Dėmesys kibernetiniam saugumui ir duomenų privatumui

Kibernetinio saugumo ir duomenų privatumo apsauga saugumo pramonei tapo iššūkiu nuo tos akimirkos, kai prie interneto buvo prijungtas pirmasis saugumo įrenginys. Dėl debesijos sprendimų ir daugelio novatoriškų technologijų, tokių kaip daiktų internetas, didieji duomenys, 5G ir dirbtinis intelektas, suaktyvėjimo prie šio sujungto tinklo dabar prisijungia milijonai saugumo įrenginių ir sistemų.

Saugumo įrenginių ir sistemų apsauga nuo kibernetinių atakų ir duomenų privatumo užtikrinimas yra kaip niekada svarbūs klausimai. Kibernetinis saugumas ir toliau bus pramonės rūpestis kiekviename duomenų apdorojimo etape, pradedant duomenų generavimu, perdavimu ir saugojimu, baigiant duomenų taikymu ir galiausiai ištrynimu.

Kibernetinio saugumo srityje populiari sąvoka "nulinis pasitikėjimas", ir tai gali būti įkvepianti idėja saugumo bendrovėms kurti aukštesnio lygio kibernetinio saugumo standartus laikantis nuostatos "niekada nepasitikėk, visada tikrink". Tai parodys laikas.

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5555Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį