Po to, kai "Hikvision" ir kitos Kinijos bendrovės buvo įtrauktos į JAV sankcijų subjektų sąrašą, JAV gynybos departamentas praėjusią savaitę paskelbė, kad į juodąjį sąrašą įtraukta daugiau bendrovių, įskaitant "Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC), kurios, kaip įtariama, palaiko ryšius su Kinijos kariuomene. Tai rodo, kad įtampa tarp JAV ir Kinijos artimiausiu metu greičiausiai nesiliaus, net ir po to, kai sausio mėn. pradės dirbti Džo Baideno (Joe Biden) administracija.
2020m. gruodžio 3 d. Pentagonas į juodąjį sąrašą įtraukė keturias, jo teigimu, "komunistinės Kinijos karines bendroves", tiesiogiai ar netiesiogiai veikiančias JAV. Dabar šios keturios bendrovės prisijungs prie kitų į juodąjį sąrašą įtrauktų bendrovių, kurioms bus taikomas Nacionalinio gynybos įgaliojimų akto 1237 straipsnis, draudžiantis JAV asmenims dalyvauti "bet kokiuose sandoriuose su Gynybos departamento nurodytų komunistinės Kinijos karinių bendrovių, kurių vertybiniais popieriais prekiaujama viešai, vertybiniais popieriais ar vertybiniais popieriais, kurie yra išvestiniai iš tokių vertybinių popierių arba yra skirti investuoti į tokius vertybinius popierius".
Į juodąjį sąrašą įtrauktos keturios bendrovės
Į juodąjį sąrašą įtrauktos šios keturios bendrovės: China Construction Technology, China International Engineering Consulting, China National Offshore Oil ir SMIC. Ypač tikimasi, kad SMIC įtraukimas į juodąjį sąrašą suduos dar vieną smūgį Kinijos puslaidininkių pramonei.
(Atnaujinta: 2020m. gruodžio 18 d. JAV prekybos departamentas į subjektų sąrašą taip pat įtraukė daugiau nei šešiasdešimt kitų įmonių dėl veiksmų, kurie, jo teigimu, "prieštarauja Jungtinių Valstijų nacionaliniam saugumui ar užsienio politikos interesams". Agentūros teigimu, tarp jų yra "Kinijos subjektai, sudarantys sąlygas žmogaus teisių pažeidimams, subjektai, rėmę militarizaciją ir neteisėtas jūrines pretenzijas Pietų Kinijos jūroje, subjektai, įsigiję JAV kilmės prekių Liaudies išlaisvinimo armijos programoms remti, taip pat subjektai ir asmenys, dalyvavę JAV komercinių paslapčių vagystėje").
Šių metų pradžioje Prekybos departamentas apribojo JAV bendrovių, taip pat užsienio lustų bendrovių, naudojančių JAV lustų gamybos įrangą ir medžiagas (pavyzdžiui, "Taiwan Semiconductor Manufacturing Co."), tiekimą "Huawei" ir jos patronuojamosioms bendrovėms, įskaitant "Hisilicon". Nors Kinija pažadėjo plėtoti savo lustų gamybos pajėgumus, kad sumažintų priklausomybę nuo užsienio, jai būtų sunku pasiekti tokią kompetenciją kaip "Intel" ar TSMC.
Iš tiesų, naujausias žingsnis rodo nuolatines JAV pastangas slopinti Kinijos technologijų sektorių, kurį jos laiko vis didesne grėsme. Praėjusiais metais JAV uždraudė dešimtims juodojo sąrašo bendrovių, įskaitant "Hikvision", "Dahua" ir kelias dirbtinio intelekto bendroves, pavyzdžiui, "SenseTime" ir "Megvii", bendradarbiauti su JAV įmonėmis. Pagal NDAA nuostatas "Hikvision" ir "Dahua" produktams jau uždrausta prekiauti JAV federalinės valdžios institucijose.
Tačiau abejotina, ar šios priemonės veiksmingai stabdo Kinijos juodojo sąrašo bendrovių augimą. Šių metų asmag.com sudarytame "Security 50" reitinge "Hikvision" ir "Dahua" tvirtai išlaikė 1 ir 2 vietas, jų pajamos atitinkamai siekė 7,7 mlrd. ir 3,8 mlrd. dolerių, t. y. padidėjo 13,16 ir 10,5 proc. Be to, šių metų sąraše iš viso yra 14 Kinijos bendrovių, tačiau jų bendros pajamos siekia 14,43 mlrd. dolerių, o tai sudaro daugiau nei pusę, tiksliau, 56 proc. visų "Security 50" bendrovių pajamų.
Apskritai, dar neaišku, ar Kinija nukentės dėl JAV sankcijų ir kiek nukentės. Aišku tik tai, kad, nors ir inicijuota D. Trumpo administracijos, griežtesnės priemonės prieš Kiniją tapo dviejų partijų sutarimu Jungtinėse Valstijose. Ir tikimasi, kad tai tęsis net ir po to, kai sausio mėn. pradės dirbti naujoji J. Bideno administracija. Todėl galime tikėtis, kad artimiausiu metu įtampa tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonominių subjektų išliks.
Kiti pokyčiai Kinijos saugumo srityje
Susijusios naujienos: Šanchajaus vertybinių popierių birža nusprendė peržiūrėti "Cloudwalk Technology" paraišką įtraukti ją į biržos prekybos sąrašus. Cloudwalk" yra viena iš keturių vadinamųjų Kinijos mažųjų dirbtinio intelekto drakonų, kiti trys - "SenseTime", "Yitu Tech" ir "Megvii". Išskyrus "SenseTime", visi kiti trys pateikė paraiškas dėl prekybos biržoje.
Iš tiesų įtraukimas į biržos sąrašus yra pirmas žingsnis siekiant tolesnės įmonių plėtros į kitas pasaulio šalis. Tačiau, kaip minėta anksčiau, JAV agresyviai taikosi į Kinijos technologijų įmones, ypač tas, kurios kuria dirbtinį intelektą. SenseTime, Megvii, Yitu ir Cloudwalk - tai įmonės, įtrauktos į juoduosius sąrašus, kuriuos JAV paskelbė skirtingu metu. Dar per anksti pasakyti, ar bendrovių prašymai įtraukti į sąrašą bus patvirtinti. Tačiau net jei jos ir būtų priimtos, bendrovių vis tiek laukia daug iššūkių jų tolesnio internacionalizavimo kelyje.
JAV prekybos departamentas į subjektų sąrašą taip pat įtraukė šias juodojo sąrašo bendroves: FiberHome Technologies Group" ir dukterinė įmonė "Nanjing FiberHome Starrysky Communication Development", "NetPosa" ir dukterinė įmonė "SenseNets", "Intellifusion" ir "IS'Vision".
« AtgalEV krovimo įranga
Visi produktaiElektros instaliacija
Visi produktaiSaulės energija
Visi produktai