10 svarbiausių 2021 metų technologijų tendencijų

Paskelbta 2021-10-14

Kokia kita tema pastaraisiais metais labiau už COVID-19 dominavo mūsų kasdienybėje? Ši liga ne tik pražudė daugiau kaip 4,88 mln. žmonių pasaulyje, bet ir pakeitė žmonių gyvenimo, darbo ir verslo būdą. Pandemijos akivaizdoje galutinių naudotojų subjektai, siekdami patenkinti naujus poreikius ir reikalavimus, atsigręžia į naujas technologijas - arba naujas esamų technologijų programas. Šiame straipsnyje nustatome svarbiausias 2021 m. technologijų tendencijas, kurias formuoja COVID, ir tai, kaip jos taps mūsų naujos normos dalimi.
 
Debesija - VSaaS + prieigos kontrolė kaip paslauga
 
Debesija buvo populiari tema dar prieš pandemiją, tačiau jos pagreitis tik išaugo mūsų naujoje normalybėje, kai laikomės socialinio nutolimo gairių ir nuotolinio darbo praktikos. Būtent čia gali praversti debesija - kadangi vaizdo stebėjimo ar prieigos kontrolės paslauga yra talpinama debesijoje, nebereikia asmeniškai lankytis naudotojo svetainėje dėl techninės priežiūros ir atnaujinimų, o operacijas, pavyzdžiui, prieigos teisių registravimą ir atšaukimą, galima atlikti nuotoliniu būdu, o ne fiziškai patalpose. Be to, kadangi galutinių naudotojų organizacijos finansiškai nukentėjo dėl COVID, galutiniams naudotojams po pandemijos gali būti patrauklesnis debesijos prenumeratos modelis, o ne išankstinės išlaidos.
 
Terminis vaizdavimas
 
Termovizoriai jau seniai naudojami gynybos ir pramonės tikslais; pavyzdžiai - naktinis stebėjimas tamsiose, neapšviestose vietose, taip pat perkaitusių mašinų gamyklose stebėjimas. Tačiau dabar, ir tikėtina, kad taip bus ir po pandemijos, termovizoriai plačiai naudojami tikrinant padidėjusią odos temperatūrą, kuri yra infekcijos požymis, ir tai daroma ne tik oro uostuose, bet ir traukinių stotyse, mažmeninės prekybos vietose, restoranuose, valstybinėse įstaigose, įmonėse ir kituose galutinio naudotojo subjektuose. Tai paskatino daugybę kamerų pardavėjų pasiūlyti terminius sprendimus, kuriuos sujungus su juodojo kūno įrenginiu galima pasiekti dar didesnį tikslumą.
 
Bekontaktė biometrija
 
Viena iš dabar populiariausių technologijų yra bekontaktė biometrija. Iš tiesų, nors pirštų atspaudai vis dar yra dominuojanti biometrinė technologija, COVID-19 privertė žmones ieškoti alternatyvų, nereikalaujančių prisilietimo, kuris buvo įvardytas kaip viena iš koronaviruso plitimo terpių. Todėl bekontaktis būdas tampa idealia galimybe. Vienas iš pavyzdžių yra veido atpažinimas, kuris tapo gana pažangus ir tikslus - kai kurios sistemos leidžia atpažinti kelis asmenis tos pačios kameros vaizde, o tai leidžia greitai gauti prieigą naudojantis naudotojo turima senąja vaizdo stebėjimo sistema. Be veido atpažinimo, populiarėja ir delno venų technologija, leidžianti naudotojui atlikti rankos gestą ir patekti į pastatą.
 
Vaizdo analizė su mašininiu mokymusi / AI
 
Vaizdo stebėjime analizė, kurios vis daugiau ir daugiau paremta mašininiu mokymusi ir dirbtiniu intelektu, nėra naujiena, tačiau COVID neabejotinai paskatino naujas taikomąsias programas, atitinkančias naudotojų reikalavimus. Viena iš jų yra kaukės dėvėjimas - kai kas nors, kas jos nedėvi arba dėvi pusiau, bus aptiktas ir apie tai įspėtas operatorius. Kita taikymo sritis - užtikrinti, kad būtų laikomasi socialinio atstumo, kuris šiuo metu taikomas įvairiose mažmeninės prekybos vietose, viešosiose erdvėse ir kitose įstaigose visame pasaulyje; analitika nustatys, jei du žmonės yra per arti vienas kito, ir atitinkamai įjungs pavojaus signalą. Taip galima ne tik užtikrinti socialinį žmonių atstumą, bet ir sumažinti rankų darbo sąnaudas, reikalingas reikalavimams įgyvendinti. Tikimasi, kad šie nauji vaizdo analizės panaudojimo būdai kitais metais išliks populiarūs mūsų naujoje įprastoje kasdienybėje.
 
Alexa, ką turėčiau daryti būdamas namuose?
 
Nereikia nė sakyti, kad vis daugiau žmonių vis daugiau laiko praleidžia namuose, o kadangi mažiau biudžeto skiriama kelionėms, vakarienėms ir kitoms lauko pramogoms, jiems kita logiška vieta, kuriai galima išleisti pinigus, yra namai. Todėl tikimasi, kad dėl to didės "pasidaryk pats" namų saugumo produktų ir sprendimų, įskaitant išmaniąsias "Wi-Fi" kameras, vaizdo durų skambučius ir išmaniąsias spynas, paklausa. Tačiau ši tendencija neabejotinai apima ir kitą išmaniųjų namų atributiką - jutiklius ir dėvimus prietaisus, skirtus stebėti mūsų artimuosius ir labiau pažeidžiamus asmenis, taip pat jutiklius, padedančius taupyti energiją, vandenį ir elektrą, kai ilgiau būname namuose. Pardavėjai, kurie pasinaudos šiomis galimybėmis, žinoma, laimės. Iš tiesų, kaip sakė "Alarm Automatika" eksporto direktorius Deanas Klobucaras: "Pastebėjome, kad žmonės investuoja daugiau lėšų į savo namus ir jų saugumą. Vis dažniau ieškoma paprastų ir greitų "pasidaryk pats" sistemų sprendimų apsaugos ir saugumo srityje. Be to, vis daugiau pardavimų vyksta internetu.
 

Nuotolinis darbas ir kibernetinis saugumas
 
Kalbant apie COVID, milijonai žmonių dirba namuose, o tai pasirodė esąs veiksmingas metodas ligos plitimui pažaboti. Tačiau, daugėjant nuotolinio darbo atvejų, padaugėjo ir kibernetinių atakų bei įsilaužimų. Pasak JAV Nacionalinio standartų ir technologijų instituto, "nuotolinio darbo ir nuotolinės prieigos technologijoms dažnai reikia papildomos apsaugos, nes dėl savo pobūdžio jos paprastai yra labiau veikiamos išorinių grėsmių, palyginti su technologijomis, kurios pasiekiamos tik iš organizacijos vidaus". Atsižvelgdamas į tai, NIST išvardijo keletą nuotolinio darbo saugumo gairių, įskaitant su nuotoliniu darbu susijusios saugumo politikos ir kontrolės priemonių planą; parengti nuotolinio darbo saugumo politiką, kurioje būtų apibrėžti nuotolinio darbo, nuotolinės prieigos ir BYOD reikalavimai; užtikrinti, kad nuotolinės prieigos serveriai būtų veiksmingai apsaugoti; apsaugoti organizacijos kontroliuojamus nuotolinio darbo klientų įrenginius nuo įprastų grėsmių.
 
Masinės patikros technologijos didelėms minios žmonių grupėms
 
Kovojant su terorizmu ir tikrinant žmones, ar jie neturi ginklų ir šaunamųjų ginklų, ilgą laiką veikė tradiciniai metalo detektoriai. Tačiau, atsižvelgiant į COVID įjungiamas socialinio atsiribojimo gaires, operatoriai ieško alternatyvių sprendimų, kaip sparčiai masiškai tikrinti žmones. Šiuo atžvilgiu vienas iš sprendimų yra radaras. Kaip savo pranešime teigė Prasanth Aby Thomas, "vienas svarbiausių žmonių saugumo radarų privalumų atsižvelgiant į koronaviruso pandemiją yra tai, kad jie yra mažai kontaktiniai ir leidžia žmonėms socialiai atsiriboti einant per tikrinimo zoną. Priešingai nei tradiciniuose saugumo patikros punktuose, kurie yra vienos iš didžiausių kryžminio užsikrėtimo tokiomis ligomis kaip COVID-19 rizikos vietų, HSR reikalauja minimalaus kontakto ir leidžia vietoms saugiai ir saugiai grįžti prie darbo."
 
Dronai ir robotai
 
Pandemijos metu, esant įsakymams likti namie ir trūkstant fizinio darbo jėgos, labai išauga dronų ir robotų vaidmuo. Tam tikri viešbučiai, atitinkantys kas yra saugumo technologijų tendencijas, dabar vis dažniau pasikliauja robotais, kurie valo ir dezinfekuoja jų patalpas. Kai kuriose ligoninėse, siekiant išvengti per didelio ligoninės personalo ir pacientų, užsikrėtusių COVID ar kitomis ligomis, bendravimo, robotai pasitelkiami pristatyti labai reikalingus daiktus, pavyzdžiui, maistą, vaistus ir kitas medicinos priemones. Galiausiai, kai kai kuriems sunkvežimių vairuotojams ir tiekėjams galioja įsakymai likti namuose, dronai dabar gali praversti pristatant prekes tiems, kurie dėl COVID negali išeiti apsipirkti. 2020 metų pradžioje (Google priklausančios) bendrovės Wing Aviation ir UPS gavo Federalinės aviacijos administracijos (FAA) sertifikatus, leidžiančius pristatyti prekes dronais, paskui šį sertifikatą gavo ir Amazon, atverdama kelią sukurti 30 minučių ar trumpesnį pristatymą per Prime Air. Tikimasi, kad visos šios paslaugos taps mūsų naujos normos dalimi net ir po to, kai pandemija pagaliau baigsis.
 
Atsinaujinęs susidomėjimas šalčio grandine vakcinoms pristatyti
 
Vakcinos dozių paskirstymas nėra lengva užduotis. Pirmiausia, jas reikia laikyti itin žemoje temperatūroje. Pavyzdžiui, "Pfizer-BioNTech" vakcina; JAV Ligų kontrolės centro duomenimis, tiekiama nuo -80 °C iki 60 °C temperatūroje. Todėl norint užtikrinti, kad dozės būtų laikomos tokioje aplinkoje nuo sandėlio iki galutinio vartotojo vietos, reikalingos pažangios šalčio grandinės technologijos, susijusios su daiktų internetu: Naudojami GPS ir jutikliai, kurie perduoda duomenis į stebėsenos centrą, kad būtų galima stebėti ir užtikrinti, jog vakcinos dozės būtų tinkamai kontroliuojamos.
 
Pramonės daiktų interneto spartinimas reaguojant į COVID
 
Vadinamoji Pramonė 4.0 arba pramoninis daiktų internetas (IIoT) įsibėgėjo dar prieš COVID, o pandemija tik pagreitins jo plėtrą mūsų naujoje normalybėje. IIoT susijęs su mašinų sujungimu su pramoniniais jutikliais, kurie perduoda duomenis į galinę dalį analizei ir valdymui. Skaitmenizavus gamyklų veiklą, apie, pavyzdžiui, perkaitusias mašinas galima įspėti vadovą ar komandos vadovą, kuris kitu atveju gali dirbti nuotoliniu būdu arba iš namų, ir jis kartu su kolegomis gali išspręsti problemą per vaizdo konferencijas arba virtualiąją realybę, kurios taip pat yra IIoT schemos dalis. Darbuotojų saugos požiūriu visoje gamykloje gali būti išdėstyti jutikliai, kuriais stebima socialinė distancija, o jei darbuotojas užsikrėstų, gali būti įmanoma atsekti kontaktą. IIoT neabejotinai yra kelias po pandemijos.

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5430Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį