"ZKTeco" "ProFace X(SL)" su 3D struktūrine šviesa suklastojimą paverčia praeities dalyku

Paskelbta 2021-10-11

"ZKTeco ProFace X(SL)" su 3D struktūrizuota šviesa "ProFace X(SL)" suklastojimas tampa praeitimi
Po to, kai COVID-19 privertė pasaulį rinktis bekontaktes sistemas, veido atpažinimas tapo pageidaujamu prieigos kontrolės būdu. Per pastaruosius metus įmonės, teikiančios veido atpažinimo sprendimus, nenuilstamai dirbo, kad prisitaikytų prie naujų sąlygų.
 
Tačiau vienas rūpestis išliko. Nepaisant kelių technologinių pasiekimų, piktavališkų ketinimų turintys asmenys vis dar gali pasinaudoti veidų atvaizdais, kad suklaidintų sistemą ir priverstų ją suteikti prieigą. Kad ir kaip tai atrodo paprasta, ši problema jau kurį laiką verčia veido atpažinimo inžinierius susimąstyti ir kenkia rinkos paklausai.

 

ZKTeco's ProFace X(SL) makes spoofing a thing of the past with 3D structured light

Tačiau dabar visa tai gali pasikeisti, nes "ZKTeco" pasiūlė sprendimą, galintį užkirsti kelią suklastojimui. Naujausias bendrovės pasiūlymas "ProFace X(SL)", kuriame naudojama 3D struktūrizuotos šviesos veido atpažinimo technologija, gali akimirksniu atskirti tikrą veidą nuo atvaizdo.

 

Kaip 3D struktūrizuota šviesa apsaugo nuo klastojimo?  

3D struktūrizuotos šviesos veido atpažinimas leidžia didelės spartos fotoaparatui nustatyti priešais jį esančio objekto gylį ir paviršiaus informaciją. Paprastai tariant, sistema projektuoja šviesą į objekto paviršių, kad nustatytų jo paviršiaus iškraipymus. Tokių iškraipymų nebus plokščiame vaizde, kurį naudoja apgavikas.    

"ProFace X(SL)" 3D struktūrizuotos šviesos technologijoje naudojamas specialus 1 klasės lazerio spindulys, nekenksmingas žmogui, kad ant objekto būtų sukurtos mažytės šviesos dėmės, - aiškina "ZKTeco" projektų sprendimų vadovas Paulas Yangas. "Šios dėmės plika akimi nematomos. Atspindėtus šviesos spindulius nuskaito speciali kamera su procesoriumi, kuris sudaro 3D modelį, atitinkantį paviršiuje aptiktus iškraipymus."

 

zkteco facial recognition using anti-spoofing technology
 


Kamera "ProFace X(SL)" fiksuoja atspindėtus šviesos spindulius ir sukuria objekto 3D modelį.

Tai padeda sistemai atpažinti nuotraukas ir vaizdo įrašus kaip plokščius paveikslėlius, o tikrą veidą - kaip 3D objektą. Tai atlikus, sistema atlieka keletą antrinių testų, kad dar labiau patikrintų savo išvadą. Jie apima akių obuolių judesius ir atspindžius, odos savybes ir mikroišraiškas.
3D struktūrizuoto apšvietimo technologija, identifikuojanti plokščią vaizdą telefono ekrane.

 

3d structured lighting antispoofing technology for facial recognition
 

 

zkteco antispoofing facial recognition solution proface x
 

 

Kuo "ProFace X(SL)" yra unikalus rinkoje?

Be struktūrinės šviesos, rinkoje yra dar dvi 3D vaizdavimo technologijos - TOF ir RGB binokulinis vaizdavimas. Norint suprasti "ProFace X(SL)" pranašumus prieš konkurentus, būtina atidžiau susipažinti su šiomis technologijomis.
Skrydžio laikas (ToF): ToF naudoja specialią kamerą, kuri fiksuoja lazerio atspindėtą objekto vaizdą. Kuo mažesnis atstumas, tuo greičiau grįžta šviesa. Gylis, apskaičiuotas pagal laiką, per kurį šviesa atsispindi, naudojamas 3D vaizdui sukurti. Dėl gana aukštų techninių reikalavimų kamerai ji daugiau naudojama pramonėje.
 
Binokulinis stereovizorius: Binokulinis vaizdas veikia panašiai kaip žmogaus akys, kurios bendradarbiauja su smegenimis, kad padėtų mums suvokti 3D formas. Šiai technologijai reikia didžiulės skaičiavimo galios ir sudėtingų algoritmų, todėl dauguma rinkoje esančių veido atpažinimo prietaisų vengia ją naudoti.
 
Struktūrinė šviesa, kurią naudoja "ProFace X(SL)", yra ir judri, ir tiksli, todėl viena pirmųjų šios technologijos panaudojimo galimybių buvo veido atpažinimas "iPhone" telefonuose.
 
"Dabar ji plačiai naudojama mokėjimų pramonėje tokiose pagrindinėse programose kaip "Alipay" ir "WeChat", - aiškino Yangas. "Manome, kad 3D struktūrizuotos šviesos technologija yra ekonomiškiausia 3D vaizdavimo technologija, skirta veidų atpažinimo nuo klastojimo pramonei."

 

Kam šis sprendimas būtų naudingiausias?

Kaip pirmasis veido atpažinimo produktas saugumo pramonėje su 3D vaizdavimo technologija, "ProFace X(SL)" idealiai tiktų itin saugioms vietoms, pavyzdžiui, bankams, policijos nuovadoms, sandėliams ir kt. Klientai gali jį montuoti ant sienos ir įrengti ant įėjimo vartų, vidaus ir lauko patalpose.
 
"ProFace X(SL)" dėl didelio atpažinimo greičio - iki 10 veidų vienu metu - ir lengvai pritaikomų funkcijų yra geras pasirinkimas naujiems klientams, pereinantiems prie bekontaktinės atpažinimo sistemos", - pabrėžė Yangas. "3D struktūros šviesos technologija plačiai naudojama kelioms mokėjimo sistemoms apsaugoti. Kadangi "ProFace X(SL)" pasižymi tokio pat lygio apsaugos nuo klastojimo galimybėmis, ją taip pat galima pritaikyti vietiniams mokėjimo projektams."
 
Kitas svarbus 3D vaizdo technologijos pritaikymas - išmaniosios spynos. Išmaniųjų spynų klastojimas kelia susirūpinimą, ypač išmaniųjų namų klientams. Šiai technologijai subrendus ir optimizavus energijos suvartojimą, galime sulaukti revoliucijos išmaniųjų spynų pramonėje.
 
"Taip pat matome, kad ši technologija bus naudojama siekiant padidinti žmogaus ir kompiuterio sąveiką judesio jutikliais valdomuose žaidimuose, internetinėse fitneso pamokose, virtualiose parduotuvėse ir internetiniuose aprangos kambariuose", - tęsė Yangas. "Toliau vystantis ir tobulėjant išmaniųjų namų sprendimams, 3D struktūrizuota šviesa atvertų naujų galimybių pasaulį."

 

Kaip galite maksimaliai išnaudoti "ProFace X(SL)" galimybes?

"ProFace X(SL)" yra atsparus vandeniui ir dulkėms pagal IP68. Jis veikia nuo -30 iki 60 °C temperatūroje. Tačiau integratoriai turi žinoti, kad 3D apsaugos nuo aptikimo technologija neveikia gerai tiesioginiuose saulės spinduliuose. Todėl, jei įrenginys naudojamas lauke, "Yang" siūlo jį uždengti šešėliu arba dangteliu.
 
"Pagrindinis 3D struktūrinės šviesos komponentas yra jos lazerinis siųstuvas, kuriame naudojamas 1 klasės lazeris, kurio bangos ilgis 940 nm, - tęsė Yangas. "Dauguma patalpų šviesos šaltinių, net jei jie yra tiesioginiai, neturi jam įtakos. Vienintelė išimtis, kurią galiu nurodyti, yra 940 nm infraraudonųjų spindulių užpildymo šviesa, kurią galima pamatyti labai nedideliame stebėjimo kamerų skaičiuje."
 
Saulės galia yra daugiau nei 1000 W/m2. Tiesioginiai saulės spinduliai apakina kamerą, skaitančią lazerio raštą, ir neleidžia užfiksuoti vaizdo. Paties Yang žodžiais tariant, tai tarsi ieškoti žvakės šviesos priešais saulę!
 
Kitas veiksnys, kurį turi žinoti integratoriai ir klientai, yra tai, kad technologiją taip pat riboja jos lazerio klasės bangos ilgis ir galia. 1 klasės lazeris negali toli nukeliauti. Idealu būtų įrengti prietaisą 0,5-1,2 m atstumu nuo tos vietos, kur žmonės bandytų jį pasiekti.

 

Evoliucija į daug žadančią ateitį

Veido atpažinimo sistema, galinti įžvelgti apgavikus, būtų didžiulis palengvinimas klientams. Sistema "ProFace X(SL)" būtų puikus rinkos papildymas, nes pandemijos sukeltas susirūpinimas gali neišnykti, o klientai ir toliau ieškotų aukštos kokybės betikslių prieigos kontrolės sistemų.
 
Žinoma, bet kokią technologiją visada galima tobulinti ir vystyti. Ne kitaip yra ir su 3D struktūrine šviesa. Pavyzdžiui, "ZKTeco" šiuo metu kuria produktus, kurie galėtų veikti tiesioginėje saulės šviesoje. Ateinančiais metais tokių pasiekimų tikrai sulauksime daugiau.

Daugiau informacijos apie gaminį:https://www.zkteco.com/en/product_detail/ProFaceX-SL.html

 

 

« Atgal
Elektronikos
prekėsVisi produktai
Vaizdo
stebėjimo
prekėsVisi produktai

EV krovimo įranga

Visi produktai

Elektros instaliacija

Visi produktai

Saulės energija

Visi produktai
5494Prekių pozicijos
1000 m²Sandėlis Europos centre
> 999Užsakymų per mėnesį

Užsiprenumeruokite mūsų naujielaiškį